collapse

Reklama


Autor Wątek: Zmiana cen asortymentu  (Przeczytany 4275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Zmiana cen asortymentu
« dnia: Stycznia 10, 2017, 09:10:32 am »
Witam,
czy nic się nie zmieniło odnośnie zmian cen asortymentu? Chodzi o to, że mam sporo produktów, w których muszę zmienić cenę i to nie tylko w jednym oddziale a kilku, a trzeba chyba utworzyć wniosek, i wejść w cennik i tam ręcznie zmieniać. Może jest szansa, żeby to jakoś szybciej poszło? CSVka nie pomoże?
Dzięki z góry za radę i pomoc.
To może inaczej: chodzi mi po prostu o to, czy można zmienić ceny niektórych produktów w asortymencie, przesyłając aktualną listę w formacie CSV, np. mam produkt za 50 zł, a od 1 lutego ta cena zmieni się na 60 zł, Ściągając aktualny asortyment w formacie csv, modyfikując same ceny i odsyłając jako kolejny zestaw produktów pomoże mi zoptymalizować czas na wykonanie zmian w cenniku (nie musiałbym wchodzić w cennik, wyszukiwać produktu i zmieniać jego ceny)?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 12:53:27 pm wysłana przez LeszekRe »

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:36:03 pm »
Nie chciałbym sobie nic skomplikować odnośnie zestawów produktów. Rozumiem, że nikt nie próbował tak zmienić cennika?

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2017, 20:45:00 pm »
Ja robię tak:
1. w pliku .csv wprowadzam produkty nowe a w pierwszej kolumnie kod podaję id-001, i tak kolejne wiersze id-002 itd
2. importuję do SZOI
3. w SZOI kopiuję ostatni zestaw produktów i wchodzę w produkty. W polu do wyszukiwania wpisuję id-00 i pokazują mi się wszystkie zaimportowane pozycje od id-001 do id-009 następnie w polu zmieniam na id-01 i tak dalej mam nad tym 100% kontrolę a w prawej kolumnie produktu zaznaczam produkty że mają być w nowym zestawie.
4. stare nieaktualne produkty odznaczam
5. zatwierdzam zestaw
6. wniosek do umowy

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:56:15 pm »
O proszę, jednak się da i można. Tak właśnie sobie dumałem nad tą zmianą kodów, ale bałem się, że coś i tak nie przejdzie. Dzięki za pomysł i potwierdzenie, że się da!
Pozdrawiam

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 12, 2017, 00:06:26 am »
Ja robię tak:
1. w pliku .csv wprowadzam produkty nowe a w pierwszej kolumnie kod podaję id-001, i tak kolejne wiersze id-002 itd
2. importuję do SZOI
3. w SZOI kopiuję ostatni zestaw produktów i wchodzę w produkty. W polu do wyszukiwania wpisuję id-00 i pokazują mi się wszystkie zaimportowane pozycje od id-001 do id-009 następnie w polu zmieniam na id-01 i tak dalej mam nad tym 100% kontrolę a w prawej kolumnie produktu zaznaczam produkty że mają być w nowym zestawie.
4. stare nieaktualne produkty odznaczam
5. zatwierdzam zestaw
6. wniosek do umowy

A dużo masz tych produktów? Ja mam ponad 300 :-(

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 12, 2017, 13:09:21 pm »
kilkaset bywało

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: Zmiana cen asortymentu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 13, 2017, 20:54:06 pm »
Ja robię tak:
1. w pliku .csv wprowadzam produkty nowe a w pierwszej kolumnie kod podaję id-001, i tak kolejne wiersze id-002 itd
2. importuję do SZOI
3. w SZOI kopiuję ostatni zestaw produktów i wchodzę w produkty. W polu do wyszukiwania wpisuję id-00 i pokazują mi się wszystkie zaimportowane pozycje od id-001 do id-009 następnie w polu zmieniam na id-01 i tak dalej mam nad tym 100% kontrolę a w prawej kolumnie produktu zaznaczam produkty że mają być w nowym zestawie.
4. stare nieaktualne produkty odznaczam
5. zatwierdzam zestaw
6. wniosek do umowy

A dużo masz tych produktów? Ja mam ponad 300 :-(
Rozumiem, że robisz tak, jeżeli chodzi o stary asortyment, który jest aktualny, ale chcesz zmienić tyko ceny w niektórych przypadkach? Mogę tak zrobić, że w csv mam aktualne produkty, a w niektórych zmieniam ceny i tylko te importuje do SZOIa zmieniając kody i w nazewnictwie coś zmieniając, by nie było dubli (w sumie duble się nawet nie zaczytają)? Resztę wykonuję, jak wcześniej napisałeś: kopia zestawu, wchodzę w zestaw i usuwam asortyment ze starym cennikiem na poczet tego nowego?
A robiłeś coś takiego również w tym badziewnym Portalu Świadczeniodawcy? Jest tak czytelny, że aż w oczy razi. Wiesz może, jak wyeksportować zestaw produktów? Znalazłem tylko eksport to ofertowania... masakra jakaś. Nie mogę znaleźć normalnego eksportu do excela.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 10
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9304 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]