collapse

Reklama


Autor Wątek: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy  (Przeczytany 5859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« dnia: Stycznia 09, 2017, 16:17:41 pm »
Witam,
chciałem zapytać jak robicie kolejkę PWT aby nie mieć statusu NIE w kolumnie dane przekazane w terminie  w zakładce na SZOI Sprawozdawczość/Kolejki Oczekujących/Realizacja spraw. terminy?
Sprawozdaję 30 miejsc zawsze w piątek i 24 miejsca są w terminie a 6 nie.
Po informacji z NFZ-tu dowiedziałem się że założyli walidację na harmonogram pracy komórki.
No i jest pytanie z jaką datą generujecie kolejkę i co jeśli harmonogram mamy całodobowy od pon. do niedz. od 0:00 do 24:00?
W moim przypadku w okolicach połowy grudnia sprawdzałem tę zakładkę i wszystkie miejsca miały status w terminie a dzisiaj okazuje się że mam kolejkę prowadzoną nieterminowo od października. Jak jest u Was?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2017, 08:28:29 am wysłana przez Grisha »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawosdań terminy
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 09, 2017, 19:59:59 pm »
Był jakiś błąd w NFZ.
Sprawozdawaj w poniedziałek wg stanu na niedzielę - jeżeli pracujesz całodobowo.
Jeśli masz poradnię, to ostatniego dnia roboczego sprawozdawaj lub kolejnego dnia roboczego wg stanu na poprzedni dzień roboczy.

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawosdań terminy
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 10, 2017, 08:31:07 am »
Poradnia pracuje całodobowo to rzeczywiście sprawozdanie z niedzieli przesłane w poniedziałek.
Czy nie można również poradni czynnej tylko np. w środy sprawozdać w poniedziałek z datą z niedzieli czy raczej sprawozdać w poniedziałek ale z datą ze środy czy w ogóle sprawozdać w czwartek z datą ze środy (aby było dzień po aktywności poradni)?
Teraz dopytuje bo chciałbym generować jeden raport z kolejki pacjentów oczekujących PWT w tygodniu a nie kilka.
Dziękuję za podpowiedzi

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawosdań terminy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2017, 08:42:42 am »
Nie do końca nadążam za tym mechanizmem oceny bo np.  z racji zeszłotygodniowego święta sprawozdałem kolejkę PWT 2017-01-05 czwartek z dwóch miejsc z harmonogramem całodobowym i jedno miejsce ocenione w terminie a drugie nie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawosdań terminy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 10, 2017, 18:56:09 pm »
Ogólna zasada to data oceny - ostatni dzień pracy poradni w danym tygodniu, termin wysłania - maks. do pierwszego dnia pracującego (kwestia do sprawdzenia czy pracującego poradni czy pracującego ogólnie; ja się trzymam pracującego ogólnie, bo mam taką możliwość bez nakładu dodatkowej pracy) tygodnia następnego. Przynajmniej na chwilę obecną podkarpacki i małopolski nie ma z tym problemów.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawosdań terminy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 10, 2017, 21:07:09 pm »
kwestia do sprawdzenia czy pracującego poradni czy pracującego ogólnie

Z materiałów NFZ:

"W przypadku przekazywania raz w tygodniu informacja ta powinna być sporządzona według stanu na ostatni dzień roboczy każdego tygodnia i przekazana do właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia najpóźniej następnego dnia roboczego od ostatniego dnia roboczego tygodnia. "

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 11, 2017, 11:32:03 am »
Tak, wszystko się zgadza tylko jak nie wysłało się raportu z PWT w piątek 23 grudnia tylko po świętach czyli dopiero we wtorek 27 grudnia (wg przepisów to był pierwszy roboczy dzień) to u mnie na SZOI jest info, iż PWT nieprzekazany w terminie.

Monika

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 11, 2017, 18:48:20 pm »
To że SZOI nazywa się SZOI nie znaczy, że dobrze zawsze działa pod kątem implementacji. Zwykle tydzień roboczy kończy się w piątek a zaczyna  w poniedziałek. Z programistycznego punktu widzenia dołożenie sprawdzania kiedy jest święto lub dzień wolny od pracy, to dodatkowa robota (inna sprawa łatwa czy nie). Jak termin goni, to trzeba funkcję dodać na szybko, więc ogranicza się obsługę przypadków szczególnych.
Odrębna sprawa to fakt interpretacji przepisów rożnie przez różne NFZty, ale wtedy zawsze można pismo do nich wysłać i poprosić o interpretację centrali NFZ - raz mi się takie coś udało w temacie kolejek oczekujących właśnie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 12, 2017, 10:22:44 am »
Przy tworzeniu raportu kolejek PWT bierzecie pod uwagę harmonogram miejsca czy faktyczny harmonogram pod umową czyli tak jak pracują lekarze? np. harmonogram miejsca jest całodobowy natomiast w zmianie do umowy jest harmonogram poniedziałek, środa.
Harmonogram miejsca może być wzorcowy lub indywidualny czy to może mieć wpływ na kolejki?
Jakiś dramat z tymi kolejkami i terminami. Potem sprawdzą przy postępowaniu konkursowym, że kolejki nie były sprawozdawane w terminie i minus pkt. Jeszcze żeby ta praca przy kolejkach miała sens, w moim przypadku osiem miejsc w ogóle nie jest importowane na portal "gdzie się leczyć" i dane nie są aktualne. Pacjent sprawdza, dzwoni do przychodni i pisze skargę. Jeżeli sprawozdajemy terminy a raczej nikt nie bierze ich z sufitu to mogliby się pofatygować i udostępnić je na stronie.

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 12, 2017, 19:41:24 pm »
Mam ten sam problem i teraz już sam nie wiem, do tej pory puszczam kolejki w piątek po godzinie 15, poradnia jest czynna w piątki do 13 więc jest to u mnie ostatni roboczy dzień tygodnia wiec chyba taka powinna być też data oceny, i też mam to info w zakładce ?Realizacja sprawozdawczości terminów?.

Offline Grisha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 2
Odp: pierwszy wolny termin - realizacja sprawozdań terminy
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 13, 2017, 09:50:26 am »
Właśnie jestem po rozmowie telefonicznej z NFZ Mazowiecki Oddział Wojewódzki.
Rozmowa była długa konkluzja jest krótka, mają problemy techniczne i zgłaszają coraz to nowe usterki do dostawcy oprogramowania. Podobno wyłączyli komunikaty monitujące świadczeniodawców dotyczące PWT właśnie ze względu na brak możliwości weryfikacji raportów. To chyba prawda bo ja przynajmniej komunikaty o PWT przestałem przez SZOI dostawać.
NFZ sugeruje dzwonić co tydzień i pytać czy funkcjonalności dotyczące PWT już działają.
W przypadkach gdy dyrekcja świadczeniodawcy mocno się irytuje tym faktem i chce mieć potwierdzenie o fakcie awarii NFZ sugeruje przesyłać maile na adres kolejki @nfz-warszawa.pl

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 93
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]