collapse

Reklama


Autor Wątek: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.  (Przeczytany 4376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline egam

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« dnia: Grudnia 15, 2016, 08:27:00 am »
Witam wszystkich serdecznie.

Moje pytanie odnosi się do skryptów tworzących kopię bazy danych. Chodzi mi o narzędzie GBAK w firebirdzie. Najważniejsza linijka ze skryptu, którego używam to:
 
C:\Program Files (x86)\Firebird\Firebird_2_5\bin\gbak.exe" -b -user SYSDBA -pass masterkey C:\KS\BAZA\KSPPS.FDB C:\KS\KS-PPS\BACKUP\KOPIA.bak
 
I teraz mam pytanie. Czy w tej linijce wystarczy przełącznik -b tak jak zastosowałem, czy jednak powinienem użyć innych przełączników? Wiem, że na forum jest kilka skryptów, ale każdy używa różnych kombinacji.

Pytam o to, ponieważ kiedy tworzę kopię za pomocą tego skryptu oraz oddzielnie za pomocą KS-PPS, to pliki delikatnie różnią się rozmiarem.


A moje dodatkowe pytanie brzmi: czy miał ktoś problemy z tym, że KS-PPS nie chce tworzyć skompresowanej bazy danych (.ZIP)? Mianowicie plik naszej bazy danych (FIREBIRD) zajmuje ponad 3GB i od niedawna kopia bazy nie chce się spakować do formatu .ZIP. Wyskakuje błąd "Nie można utworzyć pliku .zip" i zostaje taki niespakowany ponad 2GB plik .bak. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
 
Z góry dziękuję za pomoc :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2016, 12:37:35 pm »
A moje dodatkowe pytanie brzmi: czy miał ktoś problemy z tym, że KS-PPS nie chce tworzyć skompresowanej bazy danych (.ZIP)? Mianowicie plik naszej bazy danych (FIREBIRD) zajmuje ponad 3GB i od niedawna kopia bazy nie chce się spakować do formatu .ZIP. Wyskakuje błąd "Nie można utworzyć pliku .zip" i zostaje taki niespakowany ponad 2GB plik .bak. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Coś mi świta, że to stary problem (dla mnie stary bo baza ma już prawie 8GB i problem przekroczenia 3 był już dawno).
O ile pamiętam Kamsoft do kompresowania używa darmowej biblioteki w zabytkowej wersji która ma właśnie jakieś ograniczenie na rozmiar.
Pisałem im o tym wtedy i podsunąłem aktualną wersję tej biblioteki ale chyba dalej tego nie zmienili skoro masz ten problem.
Ja do wykonywania kopii bazy PPSa używam Cobian Backup

EDIT: Znalazłem! Używają DelphiZIP w zabytkowej wersji 1.7.2 (aktualna 1.9.2) - pliki zipdll.dll i unzdll.dll
http://www.delphizip.org
Podmiana na nowe chyba nie pomagała

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudnia 15, 2016, 12:47:32 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2018, 21:57:51 pm »
Ja do wykonywania kopii bazy PPSa używam Cobian Backup

A co konkretnie kopiujesz? Tylko plik KSPPS.FDB czy coś więcej?
Tzn. jeśli po padzie wszystkiego zainstaluję od nowa PPS-a i podmienię TYLKO ten plik na kopię zapasową, to jest szansa, że ruszy?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2018, 22:16:30 pm »


Ja Cobianem robię codziennie kopię przyrostową całego dysku.

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2018, 20:53:37 pm »
Hmmm, jako zdobywcy szpadla, chyba mogę prosić o poradę w dalszym ciągu tego wątku?
Katalog mojego PPS-a ma łącznie około 20GB. Chciałbym skorzystać właśnie z Cobiana z nagrywaniem kopii na pendrive.

Z tych 20GB folder backup zajmuje 4,5GB, serw/kopi - 12GB i serw/pobr - 0,5GB. Razem ok. 17GB.
Czy te katalogi są niezbędne do odtworzenia instalacji PPS-a?
Na 32GB pendrive można by tworzyć kopie z całego tygodnia z kasowaniem najstarszych.
Czy taka idea w ogóle jest ok?

Taki pomysł mam, ponieważ kilka razy przenosiłem/odtwarzałem PPS-a i jak dla mnie to najprościej zainstalować nową kopię w takiej samej lokalizacji, zmienić lub usunąć katalog "świeży", wgrać instalację z kopii i gotowe, nic więcej nie trzeba robić.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9297
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2018, 21:14:32 pm »
serw/pobr - czyścisz po aktualizacji bo tutaj pobiera pliki aktualizacji
serw/kopi - kopie plików programu przed aktualizacją, chyba nie są potrzebne starsze niż ostatnie?

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #6 dnia: Września 07, 2018, 17:49:07 pm »
A pliki XML ewusia są potrzebne?

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #7 dnia: Września 07, 2018, 20:40:37 pm »
Jeśli masz na myśli pliki w katalogu CWU, to dołączam się do pytania.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #8 dnia: Września 07, 2018, 20:41:08 pm »
Tak, mam je na myśli.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #9 dnia: Września 07, 2018, 22:26:25 pm »
Ja bym je trzymał - zapisuje się w nich cały xml otrzymany z NFZ (podglądnijcie sobie zawartość spod PPSa). W razie W na tej podstawie powinno się dać szybciej coś uzyskać niż w przypadku samego id weryfikacji i daty (to praktycznie zapisuje się w bazie). Jak ktoś nam zmieni PESEL na pacjencie to w tym pliku, który będzie przywiązany do kartoteki, będziemy widzieć taki PESEL na jakim sprawdzono eWUSia. To tylko taki przykład.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 10, 2018, 12:25:39 pm »
A co konkretnie kopiujesz? Tylko plik KSPPS.FDB czy coś więcej?
Tzn. jeśli po padzie wszystkiego zainstaluję od nowa PPS-a i podmienię TYLKO ten plik na kopię zapasową, to jest szansa, że ruszy?

Do odtworzenia instalacji PPSa potrzebujesz tylko instalki, licencji i pliku z bazą *.FBD (zakładając, że baza na firebird a nie oracle).

Pliki z ewusiami mogą się przydać ale da się bez nich żyć. Ja na zakończenie roku zrzucam cały katalog CWU do zipa bo tego jest mega dużo (setki tyś) i zjadają bez sensu dysk bo maleńkie pliczki.

Pozdrawiam

Offline monter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: Skryptowe wykonywanie kopii bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #11 dnia: Września 10, 2018, 12:25:54 pm »
Pliki z CWU można spokojnie od czasu do czasu pakować - u nas pakujemy każdy miesiąć do osobnego zip... znacząco przyspiesza tworzenie kopii zapasowych.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 45
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]