collapse

Reklama


Autor Wątek: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia  (Przeczytany 14189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« dnia: Grudnia 12, 2016, 10:52:46 am »
Hej,

ponieważ poprzednio (dzięki bart) szybko i bezbłędnie udało się rozwiązać jeden z moich problemów to może i teraz się uda.
Jeden z mocno wysłużonych laptopów w przychodni dogorywa i nie opłaca się już wymieniać kolejnych podzespołów zwłaszcza, że działa na nim nie wspierany już windows xp. Patrząc na ceny nowych laptopów doszedłem do wniosku, że warto zainteresować się sprzętem poleasingowym.
1. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
2. Jaki model laptopa polecacie? (ze względu na to, że prywatnie mam od nowości della latitude e6420 i po kilku latach nadal daje radę myślałem nad kupnem tego modelu do przychodni)
3. Jakie firmy zajmujące się handlem laptopami poleasingowymi polecacie? Najlepiej gdyby miały swoje siedziby/oddziały w Bydgoszczy lub Toruniu ponieważ chciałbym przed zakupem zobaczyć sprzęt.

Interesuje mnie sprzęt w okolicach 1000 zł z VAT z roczną gwarancją :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2016, 10:54:43 am wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 12, 2016, 11:12:01 am »
Ja od jakiegoś czasu preferuję tylko jedną markę: Dell ale to chyba dlatego, że zafascynowałem się działaniem NBD :)

Ostatnio kupowałem do przychodni jakieś tanie Vostro - coś ok 2500zł - wiem, że ponad 2 razy tyle co chcesz wydać ale nowe z 3 lata NBD.
Patrzyłeś na outlety? Miałem della z outletu (w mojej poprzedniej pracy) i to na nim poznałem NBD.

Niestety dla siebie nie mogę nic kupić. Nowe Latitude 14 i 15 mają możliwość włożenia tylko jednego dysku (M.2 i SATA mają tą samą przestrzeń dyskową, więc fizycznie nie wejdą 2 dyski). Teraz wyszedł Vostro 5568 z FHD i możliwością włożenia 2 dysków ale podobno matryca jest fatalna i kultura pracy nie powala.
Coraz częściej patrzę na HP EliteBook 850 G3...

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 12, 2016, 11:57:17 am »
Generalnie Dell No.1!
7-8 lat pracowałem na Inspiron 1720 (nadal sprawny, zabieram go na wakacyjne wyjazdy).
Za to zdecydowanie odradzam firmę Lenovo. Może serie biznesowe są lepsze, bo tzw. konsumenckie to tragedia. Miałem IdeaPad y50 i po 1,5 roku obudowa rozsypywała się w rękach. Ich serwis to tragedia. Sprzęt jest wysyłany do Niemiec i naprawy trwają po kilka miesięcy. Tylko dzięki mojemu uporowi udało mi się odzyskać całą kasę od Lenovo, sprawa otarła się o prawnika ;-)

Z poleasingowych to polecam Dell Precision, np:
http://allegro.pl/dell-precision-m6600-8gb-500hdd-idealny-wypas-i6638383849.html

Z firm:
Polbit
https://sklep.polbit.com/pl/p/Dell-Latitude-E5420-Intel-Core-i7-2640M-2.8-GHz-4GB-RAM-128GB-SSD-/2031
albo sck
http://www.sck.pl/product/Dell-Latitude-E6410-Ci7-I7-640M-2-8GHz-4GB-120GB-SSD-DVDRW-Ubuntu-NVS3100M-WXGA/?id=39952





Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 12, 2016, 12:16:00 pm »
Do sck muszę się przejść bo trzeba dziecku coś pod choinkę kupić :D

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 12, 2016, 14:35:24 pm »
Jak chodzi o mnie to też Dell. Dostępne są (kilka ostatnio kupiłem) modele 5520, 6520 (czy też 14calowe odpowiedniki) i po wsadzeniu SSD śmigają aż miło. Ja korzystam głownie z usług firmy z Bielska - nie jest najtańsza, ale co do laptopów nie mam się co przyczepić.

@mpi
Spróbuj montażu dodatkowego dysku na przejściówce w zatoce CDROMa. CDROM wędruje wtedy do kieszeni zewnętrznej - w tych miejscach gdzie to sprzedałem i tak jest rzadko używany. Zaślepkę z CDROMa przenosisz na przejściówkę do montażu, a załączoną przy przejściówce montujesz na CDROMie w kieszeni zewn. Działa - sprawdzone. Wiadomo, że lepiej jakby o było na m.2 osobnym, no ale cóż.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2016, 15:56:41 pm »
Jak chodzi o mnie to też Dell. Dostępne są (kilka ostatnio kupiłem) modele 5520, 6520 (czy też 14calowe odpowiedniki) i po wsadzeniu SSD śmigają aż miło. Ja korzystam głownie z usług firmy z Bielska - nie jest najtańsza, ale co do laptopów nie mam się co przyczepić.

Ja akurat ostatnio głównie Lenovo z serii T4xx i T5xx kupowałem i spisują się przyzwoicie.
Czy z Bielska myślisz o Comtrade? Kupowałem u nich sporo i polecam!

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2016, 17:51:15 pm »
Dokładnie o nich chodzi. Lenovo też brałem, ale zwykle bywają w gorszym wizualnie stanie (ale tylko z racji tego, że Delle mają metalowe obudowy, a te Lenovo plastikowe i ten plastik po prostu bardziej się niszczy). Co do matryc - zawsze igła i często bateria o zwiększonej pojemności w dobrym stanie. Delle ogólnie mają nowocześniejszy design, ale niestety są droższe.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 12, 2016, 22:34:53 pm »
a powiedzcie co z licencją windowsa. W tym comtrade jest napisane "Sticker licencyjny Windows 7 Professional, informacja na fakturze o zakupie komputera z Windowsem 7". Co za sticker? Ten, który był oryginalnie od nowości czy może MAR (Microsoft Authorized Refurbisher)?
Już sam się pogubiłem w tych wyrokach i nie wiem czy sprzedaż laptopów używanych z windowsem jaki był na pokładzie jest legalna czy nie (a właściwie czy legalne jest posiadanie go w firmie, która kupi taki sprzęt)?
W innych firmach takie laptopy można zakupić nawet z win10 MAR za dopłatą oczywiście.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 12, 2016, 23:07:25 pm »
Raz są oryginalne, raz doklejane np. do stickera z Vistą.
Tutaj jakbyś się uparł, to za (o ile dobrze pamiętam) 220zł nakleją Ci naklejkę z licencją refurbished na 7 Pro koło naklejki z stickerem na 7 Pro. Trzeba tylko zadzwonić i zapytać, łącznie z tym, że przy jakimś poziomie obrotu można o rabaty pytać (sprawdzone, jak na razie jeszcze mam dostęp do rabatu u nich).
W oprogramowaniu u nich masz cennik windowsów refurbished (10 zwykła 100zł, 10 PRO ~200zł, 7Pro 220zł).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 13, 2016, 14:30:04 pm »
@mpi
Spróbuj montażu dodatkowego dysku na przejściówce w zatoce CDROMa. CDROM wędruje wtedy do kieszeni zewnętrznej - w tych miejscach gdzie to sprzedałem i tak jest rzadko używany. Zaślepkę z CDROMa przenosisz na przejściówkę do montażu, a załączoną przy przejściówce montujesz na CDROMie w kieszeni zewn. Działa - sprawdzone. Wiadomo, że lepiej jakby o było na m.2 osobnym, no ale cóż.

Problem w tym, że obecne Latidude nie mają CDROMów a więc i nie mają zatok ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2017, 13:39:00 pm wysłana przez mpi »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 13, 2016, 17:31:36 pm »
A no chyba, że taka historia. Wychodzi, że chcesz zbyt nowego laptopa :)
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 13, 2016, 19:10:13 pm »
No dla siebie szukam nówki, tzn. patrzę na outlety. I to jeszcze wymagania takie: poniżej 2kg, max 19mm grubości, FHD, IPS, najlepiej i7 ale w ostateczności i5 (U bo HQ za mocno się grzeją w takich cienkich obudowach), 16GB, możliwość włożenia 2 dysków, M.2 PCIE 3.0 (fabryczny dysk najlepiej HDD, ew. SSD ale na SATA), kultura pracy, czytnik linii papilarnych, czytnik smart card, klawiatura numeryczna, NBD/onsite/itp,. :)

Latitude odpadł bo tylko jeden dysk, teraz jest nowe Vostro 5568 ale podobno słaby wyświetlacz i cichy nie jest. No i jakość nie ta sama co w latitude.
W HP jest EB 850 G3 ale też nie należą do najtańszych a z outletów HP jak na lekarstwo.

Do Lenovo mam wstręt. Co prawda ThinkPady zachwalają ale dla mnie są okropnie brzydkie.

Nie mam pojęcia jak Toshiby się sprawują, jak z gwarancją itd.

Offline kangoo12

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Pomógł? 10
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 13, 2016, 23:44:32 pm »
Generalnie u mnie tylko Dell, prywatnie i służbowo :) z firm godnych polecenia np. kompik - > www.kompik24.pl lub z allegro Geotermica lub itmarket. Rok gwarancji, naklejka MAR z niewielka dopłatą. 
PS. z SCK mam bardzo złe doświadczenia....

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 14, 2016, 16:12:47 pm »
ciach

MPI, zobacz na to:
http://www.x-kom.pl/p/330687-notebook-laptop-173-acer-vn7-792g-i7-6700hq-16gb-2401000-win10-gtx960m-fhd.html

W tej klasie cenowej, to jeden z lepszych lapków na rynku.
Kultura pracy rewelacja. Sam jestem w szoku. Wykonanie i matryca bardzo dobre.
Ma jeden minus: utrudniony dostęp do podzespołów.
Serwis Acera na Europę ma siedzibę we Wrocławiu i działają wyjątkowo sprawnie.
Można też chyba dokupić specjalną gwarancję onsite, itp.  Generalnie polecam na nówkę jest ok.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Laptop poleasingowy - model i firma godna polecenia
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 15, 2016, 16:51:13 pm »
Dzięki za chęci. Pomimo tego że dostrzegłem w linku słowo "acer" wytłumaczyłem sobie że nie można mieć uprzedzeń :) i kliknąłem ale...

wysokość 25 mm -> moje wymagania 19mm
waga 3kg -> moje wymagania poniżej 2kg
z 17" ciężko łazić
brak czytnika linii papilarnych
brak czytnika smard card
nie jest to wersja biznesowa więc z onsite pewnie by nie było łatwo a już nie tanio
windowsa w wersji pro nie pisałem bo już zapomniałem o home :)

Generalnie poza tym że i ten z linka i ten z moich wymagań mają wspólną cechę - słowo "laptop" to pozostałe cechy to już inna bajka  8)

Ale jeszcze raz dzięki za chęci :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 117
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]