collapse

Reklama


Autor Wątek: Przywrócenie osoby do kolejki  (Przeczytany 6220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Przywrócenie osoby do kolejki
« dnia: Grudnia 06, 2016, 20:29:07 pm »
Witam
Czy jest możliwość aby przywrócić do kolejki miesięcznej osobę która została błędnie z niej usunięta ?
Program - KS-SOMED. Wstępnie kontaktowałem się z NFZ to polecono mi się zwrócić do producenta oprogramowania.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 06, 2016, 20:52:00 pm »
To ja usłyszałem w Kamsofcie takie coś na ten temat - "Proszę wpisać pacjenta do terminarza jeszcze raz z zachowaniem daty i godziny rezerwacji pierwotnej. Nie ma możliwości przywracania usuniętych rezerwacji." Nie do końca się z tym zgadzam, że tak powinno być, no ale cóż... Zacząłem analizować trochę ten temat - czy np. taki wpis do kolejki będzie tożsamy z pierwotnym i wyszło mi, że w sumie chyba tak, ale pod pewnymi warunkami. Później nie miałem już czasu chyba analizować dalej i polemika z Kamsoftem umarła.
Przy okazji temat powiązany - gdzie odnotowywać powód np. przesunięcia pacjenta w kolejce?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 06, 2016, 20:58:01 pm »
OK, w takim razie pytanie pomocnicze. Pacjentka została usunięta w październiku. W międzyczasie poszły kolejki listopadowa i grudniowa. Czy teraz wysłać je ponownie ?
Przy okazji temat powiązany - gdzie odnotowywać powód np. przesunięcia pacjenta w kolejce?
No tak. Też mnie to interesuje. Ktoś coś ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 06, 2016, 21:58:52 pm »
A czemu chcesz poprawiać pacjentkę usuniętą w październiku? Pomyłka?
Rozwiązania są dwa:
- "mniej ładne" - nie przejmuj się kolejką, rozlicz spod zleceń bez wpisu do kolejki - niektórzy tak robią, nie mówię, że jest to ok
- ładniejsze, bo tak mówi NFZ (chociaż zależy to od powodu wykreślenia pacjenta) to tak jak mówisz - przywrócenie do kolejki i ponowne wysłanie kolejki za październik i listopad. Za grudzień idzie dopiero w styczniu.

Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2016, 22:54:46 pm »
Muszę to zrobić przez kolejkę, bo to chodzi o protetyke w kontrakcie stomatologicznym. Pacjentka usunięta błędnie.
No nic, wpiszę ponownie z datą pierwotną, wyślę i zobaczę.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2016, 23:05:09 pm »
Z datą i godziną - ważne. I oczywiście mówimy o dacie i godzinie wpisu na listę, koło listy rozwijanej stabilny-pilny-... Tak tylko w kwestii formalnej, bo na jaki termin pacjent jest rejestrowany to wiadomo.

Jak chodzi o ewidencję przyczyny zmiany terminu, to można na zakładce uwagi (usłyszałem tak wiadomo skąd) sobie to pisać. Tego też nie sprawdziłem, ale w przypadku rezerwacji usuniętej, to nie wiem czy się do tego jakoś dobierzemy. Ogólnie jest to chyba obejście tematu - uwagi nie do końca chyba są najlepszym miejscem. Informacje tam wpisywane nie są w żaden sposób weryfikowane pod kątem wymaganych danych.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2016, 09:08:23 am »
OK, dzięki za pomoc.

Offline maars

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2018, 13:35:58 pm »
Witam
Bardzo proszę o pomoc - czy coś zmieniło się w powyższym temacie? Muszę przywrócić pacjenta odrzuconego z powodu nie zgłoszenia się na wizytę. Czy nadal wpisuje się od nowa z odpowiednimi datami czy jest jakieś inne poprawniejsze rozwiązanie?

Offline kasia76

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2018, 13:54:32 pm »
W Kolcach przy skreślonej osobie robisz Wycofaj.

Offline maars

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 08, 2018, 16:14:40 pm »
Dziękuję za szybką odpowiedź
Moja kolejka nie dotyczy niestety systemu Kolce - to stomatologiczna/protetyczna kolejka sprawozdawana przez Ks Somed.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 08, 2018, 16:27:21 pm »
Raczej nie zmieniło się nic, niestety dorejestrować trzeba od nowa z odpowiednimi datami wpisu i jak była w międzyczasie (skreślenie - dopisanie) robiona kolejka za jakiś miesiąc, zrobić ją jeszcze raz.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 09, 2018, 12:53:40 pm »
Nie wiem jak to wygląda w Somedzie ale w PPSie można ponownie skreślić skreślonego pacjenta zmieniając mu wtedy powód na realizację wizyty i podpinając to pod odpowiednie świadczenie.
Tyle, że trzeba przypilnować czy nie wpływa to na poprzednie raporty (czyli skreśleni ponad miesiąc wcześniej) i jeżeli tak to poprawić wszystkie te na które wpływa.
Zrobić to można dopiero wtedy kiedy pacjent ma już realizowane świadczenie (nie wcześniej) więc jeżeli chcesz przywrócić do kolejki żeby dalej czekał to tak się nie da.

Można też grzebać w bazie danych i przywrócić w ten sposób pacjenta ale tego bardzo nie polecam bo można sporo napsuć ;-)

Pozdrawiam

Offline maars

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 09, 2018, 15:10:58 pm »
Dziękuję wszystkim
Ponownie wysłałem kolejkę wpisując osoby z poprzednimi danymi w raporcie widnieją one i jako skreślone (inny powód - w sumie inny powód podlega i pod zmianę terminu)  i jako czekające w kolejce. Import przeszedł.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Przywrócenie osoby do kolejki
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 09, 2018, 15:21:30 pm »
No właśnie - widnieją i skreśleni z powodu odrzucenia i skreśleni z powodu wykonania. Ciekawe czy jakaś kontrola nie miałaby coś przeciwko temu. Z tego powodu rada Kamsoft do mnie trafiła raczej jako obejście tematu niż rozwiązanie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]