collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji  (Przeczytany 8027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« dnia: Grudnia 05, 2016, 18:56:20 pm »
Podczas uruchamiania KS-PPS wyskakuje mi informacja

"STOP, Kody: 902-002-016 Nieudana aktualizacja bibliotek aplikacji. Nastąpi przywrócenie poprzedniej wersji"

Klikając Szczegóły:

"Opis wewnętrzny: Certyfikat którym podpisano licencję nie jest wystawiony na Kamsoft SA"

Klikając Ok:

"Przywracanie plików zakończyło się błedem. Nastąpi uruchomienie aplikacji z awaryjnego pliku restore.bat znajdującego się w katalogu F/ ... KS-PPS\SERW\KOPI\AKTU\"

Po Kliknięciu Ok nic się nie dzieje, program się nie uruchamia.

Problemy pojawiły się po aktualizacji licencji, która przebiegła normalnie, zrobiłem w programie co miałem zrobić ale zapomniałem wykonać wydruku, podczas ponownego uruchomienia PPS-u wyskoczyło jak wyżej.

Zmieniłem pliki licencji na stare, nic nie pomogło, wrzuciłem bebechy z kopi całego programu którą robię z zeszłego miesiąca też nic nie pomogło, cały czas pojawia się ten komunikat. Dodam, że mam dwa programy, w jednym aktualizacja licencji przebiegła bez problemu ale nie mogę uruchomić programu, w drugim aktualizacja licencji się nie powiodła ale program odpala.

Czy problemem może być stara wersja PPS bo jej nie aktualizowałem, wersja 2016.01.2 0

Przysłali mi z KamSoftu pliki licencji ale też nie mogę ich podmienić bo jest to plik xml nie ktl a dostępu do importu nie mam, gdyż jak wyżej nie mogę uruchomić programu.

Uruchomiłem ksinstal w KS-PPS\serw by przereinstalował program aczkolwiek gdy próbuje uruchomić program znowu pojawia się znany komunikat i błąd.

Jakiś sugestie, z góry dziękuję.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2016, 19:11:45 pm »
Na początek poszukaj tutaj
http://forumpps.pl/index.php?action=search2

Tam można znaleźć między innymi
http://forumpps.pl/index.php?topic=9780.120

Ładnie opisałeś problem, ale dublujesz wpisy, na temat których na forum już doktoraty zostały napisane.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mlutek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Pomógł? 3
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2016, 19:15:34 pm »
Hej, ten problem to juz byla wałkowany we wrześniu.Zmien date na kompie na koniec wrzesnia chyba na 23.09 i spróbuj to uruchomić...tak aby sie wczytaly biblioteku
Po uruchomieniu programu tzn po wczytaniu bibloiotek, ponownie zmien date na kompie i wtedy calkowiecie uruchom program i go aktualizuj...
jak bedziesz mial problemy poszukaj na forum watku
Wątek: KSPPS Nieudana aktualizacja bibliotek aplikacji  , tak szczegolowo opisano
to powinno ci pomoc, bo to wina byla kamsoftu i licencja nie ma tutaj znaczenia..
powodzenia zycze
M...

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2016, 21:07:36 pm »
Problem rozwiązany doraźnie.

Chciałem powrócić do starej wersji ale uniemożliwiał mi to plik nowej licencji xml, którego nie zauważyłem, myślałem, że go usunąłem.

Przerzucałem zawartość awaryjnego folderu ks-pps do głównego kopiując zawartość i nadpisując istniejące pliki. Wszystko się zmieniało ale plik xml tkwił tam nadal mimo zamiany wszystkich pozostałych.

To tak drogą rady dla laików takich jak ja :D Wystarczyło go skasować i dodać plik starej licencji, program ruszył.

Instalacja nowych licencji się nie udała i tą drogą nie dałem rady przebrnąć, do weekendu odpuszczam.

Dziękuję za odpowiedzi.


Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 06, 2016, 08:08:47 am »
czyli nie czytałeś podlinkowanych wątków  ???

ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/ArchiwumZIP/KS-PPS-lic-patch.zip

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 06, 2016, 10:46:50 am »
a po co czytać :-))
Edward z Kętrzyna

Offline FOP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Pomógł? -4
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 07, 2016, 23:08:34 pm »
Czytałem.

Napisałem przecież.

Cytuj
Instalacja nowych licencji się nie udała i tą drogą nie dałem rady przebrnąć, do weekendu odpuszczam.

Co nie zrobiłem i tak pojawiał się błąd, w weekend ręcznie walnę aktualizację programu i się pobawię.

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2017, 10:13:40 am »
Podczas uruchamiania KS-PPS wyskakuje mi informacja

"STOP, Kody: 902-002-016 Nieudana aktualizacja bibliotek aplikacji. Nastąpi przywrócenie poprzedniej wersji"

Klikając Szczegóły:

"Opis wewnętrzny: Certyfikat którym podpisano licencję nie jest wystawiony na Kamsoft SA"

Klikając Ok:

"Przywracanie plików zakończyło się błedem. Nastąpi uruchomienie aplikacji z awaryjnego pliku restore.bat znajdującego się w katalogu F/ ... KS-PPS\SERW\KOPI\AKTU\"

Po Kliknięciu Ok nic się nie dzieje, program się nie uruchamia.

Witam, mam komunikat jak wyżej. Poczytałam sobie linki, ale nie jestem informatykiem, nie wszystko rozumiem. Proszę żeby ktoś bardziej przystępnie podpowiedział co robic? Nowa licencja zainstalowana w grudniu, było wszystko ok, a dziś taki kwiatek, pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2017, 12:05:02 pm »
Zrób kopię bazy - przekopiuj gdzieś sobie z katalogu KS-PPS/BAZA/kspps.FDB.
Ja bym na początek odpalił z katalogu KS-PPS/serw/ksinstal-online.
Jak to nic nie da to bym usunął katalog AKTU z KS-PPS/SERW oraz usunął z katalogu KS-PPS plik wers i ponownie odpalił PPS
Edward z Kętrzyna

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 16, 2017, 17:26:55 pm »
Data w komputerze jest prawidłowa?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 16, 2017, 19:33:21 pm »
Podczas uruchamiania KS-PPS wyskakuje mi informacja
"STOP, Kody: 902-002-016 Nieudana aktualizacja bibliotek aplikacji. Nastąpi przywrócenie poprzedniej wersji"
Klikając Szczegóły:
"Opis wewnętrzny: Certyfikat którym podpisano licencję nie jest wystawiony na Kamsoft SA"
Klikając Ok:
"Przywracanie plików zakończyło się błedem. Nastąpi uruchomienie aplikacji z awaryjnego pliku restore.bat znajdującego się w katalogu F/ ... KS-PPS\SERW\KOPI\AKTU\"
Po Kliknięciu Ok nic się nie dzieje, program się nie uruchamia.

Witam, mam komunikat jak wyżej. Poczytałam sobie linki, ale nie jestem informatykiem, nie wszystko rozumiem. Proszę żeby ktoś bardziej przystępnie podpowiedział co robic? Nowa licencja zainstalowana w grudniu, było wszystko ok, a dziś taki kwiatek, pozdrawiam

Pytanie uzupełniające - jakiego masz antywirusa ? i czy masz zainstalowane dodatkowe programy ochrony internetowej jak. np. Comodo czy coś podobnego ??

Offline Kasiaaa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 1
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 16, 2017, 20:04:44 pm »
Witam wszystkich,
Przy okazji ja się przyłączę do rozmowy na temat tego samego kodu błędu. Rok czas nie korzystałam z PPSa, reaktywowałam licencję, pobrałam licencję dzisiaj do PPS, i coś mi on zaczął się aktualizować, na koniec się zrestartował i po restarcie, jak i po kliknięciu na ikonkę PPSa, pojawia się coś takiego jak na załączonych obrazkach i PPS nie chce się odpalić. Posiadam antywirusa Nod32, firewalli żadnych..

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 16, 2017, 20:41:50 pm »
Witam wszystkich,
Przy okazji ja się przyłączę do rozmowy (...)

W Twoim przypadku zacząłbym od wyszukania w dziale "Aktualizacje programu ks-pps" wątku z największą liczbą odpowiedzi (datę znajdziesz na dole forum - tam gdzie jest największa liczba odwiedzin :) ).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2017, 20:51:31 pm wysłana przez mpi »

Offline Grażyna

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 639
  • Pomógł? 5
  • Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ
Odp: Problem z uruchomieniem pps, aktualizacja licencji
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 16, 2017, 23:06:00 pm »
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Próbowałam ksintal-online,ksinstal  z serw .Usuwałam kspps.ktl.
Nie pomogło. Zainstalowałam kspps, znalazłam jakąś starą wersję. Odtworzyłam bazę danych, zaimportowałam licencję, zaktualizowałam kspps do najnowszej wersji. Na razie działa, ale obawiam się trochę co dalej może się wydarzyć. Niektóre akcje zadziałały dopiero po kilku próbach np. aktualizacja kspps.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 49
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]