collapse

Reklama


Autor Wątek: weryfikacja list POZ  (Przeczytany 5900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warmdes

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
weryfikacja list POZ
« dnia: Lutego 27, 2009, 23:03:59 pm »
Utworzy??em listy POZ na dzie?? 01.02.2009 deklaracji lekarza POZ i pielÄ?gniarki ??rodowiskowej.
Przes??a??em na SZOI
Po weryfikacji list POZ raport zwrotny lekarz rodzinny OK
Raport zwrotny (pielÄ?gniarka ??rodowiskowa) mam 2395 deklaracji b??Ä?dnych
kod 88 Brak ??wiadczenia w umowie umo??liwiajÄ?cej rozliczenie ??wiadcze??.
Szablon rachunku mniejszy o zap??atÄ? za 2395 deklaracji.
Nie pojmujÄ? dlaczego?
Dla przyk??adu w grupie 0-6 lat u lekarza POZ mam 31 deklaracji i po weryfikacji 31
PielÄ?gniarka ??rodowiskowa  w grupie 0-6 lat w li??cie POZ 31 deklaracji po weryfikacji uznane 8 reszta kod b??Ä?du 88 Brak ??wiadczenia w umowie umo??liwiajÄ?cej rozliczenie ??wiadcze??, ten sam kod b??Ä?du dla innych grup wiekowych.
Dla jasno??ci dodam, ??e na dzie?? 01.01.2009 kiedy wysy??a??em listÄ? POZ z programu KS-PPS po weryfikacji otrzyma??em raport zwrotny bardzo podobny do list POZ deklaracji uznanych dla lekarza i pielÄ?gniarki ??rodowiskowej.
Co mo??e byÄ? przyczynÄ?, ze teraz jest nie uznane 2395 deklaracji kod b??Ä?du 88.
Nic nie kombinowa??em z deklaracjami opr??cz tego, ??e pracownik KAMSOFT przeni??s?? mi deklaracje z PPS-a do SOMEDU.
Po przeniesieniu deklaracji ja przecie?? nie robi??em ??adnych zmian wiÄ?c nic nie mog??em popsuÄ?.
Skoro deklaracje by??y OK na 01.01.2009 to dlaczego nie sÄ? dobre na 01.02.2009.

Co mam teraz zrobiÄ? skoro jest ju?? po weryfikacji a NFZ twierdzi, ??e nie mogÄ? ponownie wys??aÄ? jeszcze raz nowych list POZ pielÄ?gniarki ??rodowiskowej za luty

ProszÄ? o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2009, 23:40:01 pm wysłana przez Warmdes »

Offline skopczyp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Pomógł? 37
  • SZOI
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 28, 2009, 00:03:14 am »

sprawd?? pole okre??lajÄ?ce czy deklaracja jest podstawÄ? p??atno??ci. Dla Kapitacji musi byÄ? ??e TAK.


Offline Homar7

  • Sponsorzy Forum
  • Początkujący
  • *****
  • Wiadomości: 49
  • Pomógł? 3
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 28, 2009, 20:17:26 pm »
Prawdopodobnie tworzÄ?c Komunikat deklaracji POZ nie zmieni??e?? umowy z NFZ. Pozosta??a (ostatnio u??ywana) czyli lekarska i po??o??nej. 
 
Kliknij na "umowa z NFZ", wykasuj na dole w szukaj nr ostatno u??ywanej, poka??Ä?  siÄ? wtedy inne. Wybierz w??a??ciwÄ?.   
Kliknij generuj i sprawdz w zak??adce podsumowanie czy masz nazwy us??ug i ceny. Wed??ug mnie jak sÄ? to powinno byÄ? ok.
Sprawdz w ten spos??b raporty przes??ane do NFZ. Ciekawi mnie czy to ten b??Ä?d.  ;)

P.S. Wcale nie musi byÄ? tak jak pisze, program zainstalowa??em wczoraj i te?? jestem jeszcze zielony.  :D






Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 01, 2009, 18:28:58 pm »
Po aktualizacji programu do najnowszej wersji zauwa??y??em te?? problem z tworzeniem komunikatu deklaracji POZ. Wcze??niej klika??em na umowÄ? LR i po??o??nej a nastÄ?pnie na pielÄ?gniarki i tworzy??y siÄ? 2 pliki. Teraz o dziwo obojÄ?tnie kt??rÄ? umowÄ? wybieram tworzy komunikat dla 3 grup czyli pielÄ?gniarka, po??o??na i lekarz rodzinny. Tylko przy umowie lekarza i po??o??nej wy??wietla b??Ä?dy dla pielÄ?gniarki i odwrotnie przy umowie pielÄ?gniarki b??Ä?dne sÄ? deklaracje dla lekarza i po??o??nej. W sumie wy??wietla je jako ostrze??enia i w podsumowaniu nie wykazuje ??adnych kwot dla tych pozycji. Nie jest to norm,alne, gdy?? w zesz??ym miesiÄ?cu nie by??o tego problemu. Czy macie co?? podobnego u siebie. Co  z tym programem siÄ? dzieje. A mo??e teraz trzeba bÄ?dzie wysy??aÄ? oddzielnie 3 pliki. Gdy wybiera siÄ? bowiem kategoria sprawozdawczo??ci w oknie komunikatu deklaracji POZ dla po??o??nej, lekarza lub pielÄ?gniarki to wtedy jest wszystko Ok, ale jak nadmieni??em wcze??niej wtedy trzeba by??o by wysy??aÄ? 3 pliki, a pewnie wtedy robiÄ? trzeba by by??o te?? 3 rachunki. Co o tym sÄ?dzicie?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2009, 18:40:01 pm »
Nie mam do czynienia z somedem bo skutecznie odradzi??em to swoim szefom.
Trzech list na pewno nie bÄ?dzie mo??na zrobiÄ? poniewa?? masz tylko dwie umowy. Pierwsza na lekarza i po??o??nÄ? a druga na pielÄ?gniarkÄ?. Je??eli zrobisz osobno listy lekarza i po??o??nej to wysy??ajÄ?c je na szoi jedna lista zastÄ?pi drugÄ? (obie sÄ? na jednÄ? umowÄ?).
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 01, 2009, 18:47:51 pm »
No tak to dlaczego tak siÄ? dzieje. W zesz??ym miesiÄ?cu bez problemu. W tym natomiast problem, z kt??rym nie wiem jak sobie poradziÄ?. Termin siÄ? zbli??a i je??li nie uda siÄ? naprawiÄ? tego b??Ä?du to jak zrobiÄ? komunikat? RÄ?ce za??amujÄ? siÄ? od tego Somedu. A mo??e technicy KS-Somed, kt??rzy zaglÄ?dajÄ? na forum co?? doradzÄ?.
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2009, 19:08:43 pm wysłana przez Yaro »

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 555
  • Pomógł? 49
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2009, 09:25:05 am »
Jest ju?? to poprawione i w??Ä?czone do najnowszej aktualziacji, kt??ra obecnie przechodzi proces automatycznego testowania. Je??li siÄ? Panu bardzo spieszy radzÄ? skorzystaÄ? z opcji wy??lij E-MAIL z programu KS-SOMED i prosze opisaÄ? sw??j problem. Mo??e w??czas otrzymaÄ? Pan "przedpremierowÄ?" bibliotekÄ?.

Offline Yaro

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 1
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 02, 2009, 15:08:59 pm »
DziÄ?kuje serdecznie za pomoc. Jest ju?? dostÄ?pna aktualizacja. W??a??nie ??ciÄ?gnÄ???em jÄ? i zainstalowa??em . Z rado??ciÄ? te?? stwierdzam, ??e problem rozwiÄ?zany z czego siÄ? bardzo cieszÄ?. Mam nadziejÄ?, ??e nic nowego nie wyskoczy. Pozosta?? problem jak skorygowaÄ? raport statystyczny za us??ugi za luty. Jeszcze raz dziÄ?kujÄ? za pomoc.

Offline Warmdes

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Odp: weryfikacja list POZ
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 02, 2009, 17:00:06 pm »
sprawd?? pole okre??lajÄ?ce czy deklaracja jest podstawÄ? p??atno??ci. Dla Kapitacji musi byÄ? ??e TAK.
DziÄ?ki za podpowied??. To by??a przyczyna b??Ä?du 88.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]