collapse

Reklama


Autor Wątek: Pobieranie recept z SNRL od 2017  (Przeczytany 15725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Pobieranie recept z SNRL od 2017
« dnia: Października 06, 2016, 18:16:37 pm »
W związku z rozporządzeniem nr 80/2016 i 81/2016 na stronie NFZ  kuj-pom. w lipcu(26.07.2016)  pojawił się komunikat że obecne umowy na wystawianie recept tracą ważność 31.12.2016,dlatego do końca tego roku trzeba w SNRL złożyć wniosek elektroniczny o utrzymanie uprawnień do pobierania numerów recept i jego wersję papierową do nfz oraz wniosek elektroniczny dotyczący aktualizacji danych osobowych i danych  działalności leczniczej, ponieważ czas nagli to  moje pytanie brzmi czy ktoś z Was składał już te wnioski w SNRL,jeśli tak to proszę łopatologicznie wytłumaczyć mi jak to zrobić krok po kroku , w SNRL zakładka po zakładce, z góry bardzo dziękuję, ps. gdy tego się nie zrobi to od stycznia 2017 nie będzie można drukować recept z SNRL,pozdrawiam - monia.

Offline polaki899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2016, 19:22:42 pm »
podaje link z OW Zachodniopomorskiego
w linku jest do pobrania instrukcja krok po kroku.
http://www.nfz-szczecin.pl/vcqax_news_925_komunikat_dla_lekarzy_lekarzy_dentystow_i_felczerow_dotyczacy_pobierania_numerow_recept.htm

Komunikat wyszedł niedawno wiec myślę jeszcze takich wniosków nie składał.
Ale na pewno temat wórci na wokandę na forum

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2016, 20:39:43 pm »
Dziękuję za link do instrukcji, u nas nfz dało tylko enigmatyczny komunikat bez instrukcji , a kiedy dzwoniłam do nfz jak to zrobić to miły pan poinformował mnie że jest to dość skomplikowane i że może mi to przez telefon wytłumaczyć ,miał poczucie humoru zważywszy że instrukcja zawiera 19 stron .Jeszcze raz  dziękuję , w forumpps jest moc.

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2016, 08:33:42 am »
Monia, ale to o czym piszesz dotyczy podmiotów / praktyk lekarskich które nie mają zawartej z NFZ umowy  na realizację świadczeń.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2016, 14:30:05 pm »
Dzwoniłam poprzednio i nawet  dzisiaj do nfz bydgoszcz kuj-pom -  wydział gospodarki lekami i potwierdzono mi że wnioski muszą składać wszyscy ci co nie mają i co mają umowy z nfz, także nie da rady trzeba składać,najpierw wniosek aktualizacyjny a jak zatwierdzą to wniosek o utrzymanie uprawnień , pozdrawiam.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Października 07, 2016, 16:22:30 pm »
To dziwne, nie znam dokładnie tematu ale jakoś w sierpniu usłyszałem od Pani J, że w przypadku prywatnych gabinetów gdzie jest tylko umowa z NFZ na recepty to coś tam na SNRL trzeba zrobić - jakieś aktualizacje danych. Mam tylko jednego takiego lekarza, więc temat na razie odpuściłem.
Natomiast jak ktoś ma umowę na świadczenia to podobno nic nie trzeba robić.

Offline Manioo SE

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1011
  • Pomógł? 77
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Października 07, 2016, 17:03:15 pm »
Data publikacji (w SZOI):    2016-10-07 15:32
Komunikat Narodowego Funduszu Zdrowia
w sprawie nowych zasad przydzielania numerów recept lekarzom/lekarzom dentystom/felczerom, którzy chcą wystawiać recepty refundowane i nie są zatrudnieni     w  podmiocie leczniczym który ma zawartą umowę z Funduszem

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, iż zgodnie z art. 45 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015r. poz. 1991), z dniem 31 grudnia 2016 r. tracą moc umowy upoważniające do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych.

Osoby uprawnione, które po dniu 1 stycznia 2017 r. chcą mieć dostęp do pobierania numerów recept refundowanych, są zobligowane do niezwłocznego kontaktu osobistego, telefonicznego lub poprzez strony internetowe z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia, właściwym co do miejsca udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, w celu otrzymania uprawnienia do pobierania numerów recept na nowych zasadach. Oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowały informatory i instrukcje dla lekarzy, pozwalające na szybkie i sprawne potwierdzenie lub uzyskanie nowego uprawnienia.   

Powyższe zmiany nie dotyczą lekarzy/lekarzy dentystów/felczerów ubezpieczenia zdrowotnego, tj. będącymi świadczeniodawcami, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej albo którzy są zatrudnieni lub wykonują zawód u takiego świadczeniodawcy.

Dbając o dobro pacjentów i lekarzy, oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowały szczegółowe informacje na temat procedowania wyżej przedstawionej zmiany, zapraszają do siedzib i delegatur oraz zalecają jak najszybszy kontakt, tak aby z końcem roku 2016 wszystkie osoby uprawnione były przygotowane do zmian zgodnych z decyzją ministra właściwego do spraw zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2016, 18:12:24 pm wysłana przez Manioo SE »
kto przeżyje zdrowy będzie,
kto umiera zdrowy już

" Jeśli chcesz - znajdziesz sposób,
jeśli nie chcesz - znajdziesz powód "
...........................................................
Spechej pomalu. Pozdrawiam.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Października 08, 2016, 23:00:14 pm »
Po prostu extra wiem że nic nie wiem ,łatwiej wygrać w totka niż dogadać się z kuj-pom nfz, nie dali instrukcji i jeszcze wprowadzają w błąd.Niestety muszę przyznać że nfz zachodniopomorski jest logiczniejszy,na razie nic nie robię czekam bo może każdy nfz inaczej interpretuje rozporządzenia 80/2016 i 81/2016.Pierwszy raz czuję sie zdezorientowana.W poniedziałek jeszcze raz zadzwonię do nfz kuj-pom i zapytam czemu w nfz zachodniopomorskim nie wymagają wniosków w SNRL od świadczeniodawców a oni wymagają ,niech się określą.Pozdrawiam.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2016, 16:28:26 pm »
Wreszcie rozmawiałam z kompetentną osobą w nfz i okazuje się że wnioski w SNRL składa każdy lekarz który nie jest świadczeniodawcą lub  jest świadczeniodawcą ale oprócz tego dodatkowo przyjmuje pacjentów prywatnych,czyli pewnie wszyscy lekarze stomatolodzy i większość pozostałych lekarzy,pozdrawiam.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2016, 22:01:32 pm »
Niekoniecznie "wszyscy lekarze stomatolodzy" - ogólnie tylko Ci lekarze, którzy przyjmując prywatnie mogą (chcą) pisać recepty refundowane. Nie jest to wymóg przy przyjęciach prywatnych.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 16, 2016, 10:36:23 am »
Jeżeli mamy w przychodni kontrakt na STM, to wszystkim zatrudnionym możemy drukować recepty z SNRL ? nawet tym co nie robią funduszu ? czy tylko tym co pracują w ramach kontraktu ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 10:44:20 am wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Monia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Pomógł? 3
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 16, 2016, 19:36:49 pm »
Kompetentna pani z nfz tłumaczyła mi że jak wystawiam receptę pacjentowi państwowemu na kontrakcie to loguję się do SNRL kodem z szoj i hasłem z szoj,wtedy drukuję recepty dla pacjentów państwowych ,natomiast jeśli wystawiam receptę na wizycie prywatnej pacjentowi prywatnemu lub rodzinie to loguję się  do SNRL loginem snrl i hasłem snrl,wtedy drukuję recepty dla pacjentów prywatnych lub rodziny,a że posiadam takie loginy i hasła to tak będę robić.Pozdrawiam.

Offline zibi

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 14
  • Wielkopolski OW
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2016, 22:21:41 pm »
Wreszcie rozmawiałam z kompetentną osobą w nfz i okazuje się że wnioski w SNRL składa każdy lekarz który nie jest świadczeniodawcą lub  jest świadczeniodawcą ale oprócz tego dodatkowo przyjmuje pacjentów prywatnych,czyli pewnie wszyscy lekarze stomatolodzy i większość pozostałych lekarzy,pozdrawiam.

A kompetentna osoba z NFZ - nie wspomniała że wszyscy lekarze którzy chcą recepty "pro auctore?, ?pro familiae? - muszą to zrobić ??
Gdyż będzie to niezgodne z przepisami ;pp (wręcz przestępstwem ) - oczywiście jeżeli chcą wystawiać RECEPTY REFUNDOWANE :)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 14, 2016, 14:17:27 pm »
Wreszcie rozmawiałam z kompetentną osobą w nfz i okazuje się że wnioski w SNRL składa każdy lekarz który nie jest świadczeniodawcą lub  jest świadczeniodawcą ale oprócz tego dodatkowo przyjmuje pacjentów prywatnych,czyli pewnie wszyscy lekarze stomatolodzy i większość pozostałych lekarzy,pozdrawiam.

A kompetentna osoba z NFZ - nie wspomniała że wszyscy lekarze którzy chcą recepty "pro auctore?, ?pro familiae? - muszą to zrobić ??
Gdyż będzie to niezgodne z przepisami ;pp (wręcz przestępstwem ) - oczywiście jeżeli chcą wystawiać RECEPTY REFUNDOWANE :)

To ja interpretować to?
http://www.nfz-krakow.pl/dla-swiadczeniodawcow/komunikaty/komunikat-departamentu-gospodarki-lekami-centrali-nfz,2299.html
(tak, wiem - instrukcja dla aptek ale można z niej wywnioskować co nieco)

Pozdrawiam

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pobieranie recept z SNRL od 2017
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 14, 2016, 14:30:06 pm »
Jak dla mnie to w komunikacie jest mowa o lekarzach wystawiających wyłącznie recepty ?pro familiae? lub ?pro auctore?.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]