collapse

Reklama


Autor Wątek: nowe miejsce do istniejącej umowy  (Przeczytany 6009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
nowe miejsce do istniejącej umowy
« dnia: Sierpnia 17, 2016, 16:07:44 pm »
Witam
Mam takie zapytanie: od lutego mamy umowę na protetykę słuchu na dwa gabinety - teraz zamierzamy uruchomić jeszcze jeden gabinet, ale chcemy go podpiąć do umowy już istniejącej - podlegamy pod Wielkopolski NFZ jakby co. I teraz zastanawiam się jak to zrobić? Wygenerować normalnie nową ofertę - czyli najpierw wprowadzić nowe miejsce do szoi - dane gabinetu, personel-harmonogram i zestaw produktów ( w sumie zestaw zostaje bez zmian) - wyeksportować aktualny profil i zaczytać do nfz-ko aby stworzyć ofertę? Czy powinnam zaczytać te dwa wcześniejsze gabinety do oferty, choć mamy na nie już umowę? Dzwoniłam dziś do NFZ w tej sprawie i niby mam zrobić ofertę jak wcześniej - tyle, że nie uzyskałam odpowiedzi czy wszystko ma się zaczytać raz jeszcze?  Czy może gdzieś mam wybrać opcję, że tylko w nfz-ko zaczytuję ten nowy gabinet z profilu z szoi? Pewnie jest to banalne, ale zakręciłam się  - będę wdzięczna za wszelką pomoc i sugestie. Czy przed złożeniem oferty powinnam napisać jeszcze wcześniej pismo do NFZ, że chcemy prosić o aneks do umowy i potem dopiero mogę złożyć ofertę? - kolega wcześniej tak musiał zrobić, ale w "innym NFZ"
pozdr

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 17, 2016, 16:23:45 pm »
wg mnie na SZOI powinieneś dodać całą strukturę, a w nfz-ko zrobić ofertę tylko na to jedno miejsce. NFZ powinien dopiąć to miejsce do już istniejącej umowy. Wydaje mi się, że kiedyś coś takiego dla kogoś robiłem, ale głowy nie dam ;)

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 17, 2016, 18:40:46 pm »
Dziękuję będę próbować - jeszcze poczytam. i tak na przyszły miesiąc mam dopiero to złożyć- ponoć do 14tego danego miesiąca jak aneksowanie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 18, 2016, 18:26:25 pm »
Aneksy robi się do 14 dni przed kolejnym okresem rozliczeniowym. Aktualizacje i nowe oferty do 10 każdego miesiąca.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2016, 18:56:16 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2016, 12:57:02 pm »
Ponawiam temat. Czy to jednak nie jest tak, że w momencie zmiany miejsca realizacji umowy wszystko wystarczy wykonać w SZOI? Sklep medyczny posiada już umowę, tylko zmienia się adres lokalu lub otwiera nowy sklep. Nie wystarczy dodać nowego miejsca udzielania świadczeń w strukturze w SZOI lub zmienić adres (w przypadku zmiany lokalu), przepiąć harmonogram, personelu i miejsca oraz dostępność sprzętu. Później dodać zmiany do umowy, a Fundusz już sam aneksem zatwierdzi zmiany? Czy jednak konieczne jest przygotowanie oferty w NFZ-KO? Znalazłem info, że jednak wystarczy nanieść zmiany w portalu (przynajmniej w małopolskim OW NFZ).
http://www.nfz-krakow.pl/dla-swiadczeniodawcow/komunikaty/komunikat-dla-swiadczeniodawcow-realizujacych-umowy-w-rodzaju-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,2257.html

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2016, 15:34:16 pm »
Jeśli zmieniasz lokal lub dodajesz następny to raczej NFZ będzie chciał go zobaczyć i dlatego nie da się tylko na SZOI, chyba że jest zmiana adresu, czyli zmiana nazwy ulic, a lokal jest ten sam to można zrobić czary mary na SZOI
Edward z Kętrzyna

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2016, 15:56:55 pm »
Należy na nowo zrobić ofertę (na ten nowy lokal) złożyć itd. cała procedura normalnie, tj. kontrola itd.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2016, 17:24:51 pm »
Czyli muszę najpierw wprowadzić nowe miejsce w SZOI (Poznań) w strukturze, wyeksportować Profil Świadczeniodawcy, itd.? A do NFZ-KO mam wgrać zapytanie ofertowe ostatnie, jakie było ogłoszone w Publikatorze z wielkopolskiego OW NFZ (może głupie pytanie, ale wolę się dopytać - pierwszy raz mam taki "zabieg", bardziej siedzę w umowach szpitalnych i programach lekowych). Dzięki z góry za pomoc.

Offline mil

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 3
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2016, 14:51:43 pm »
tak, wszystko wprowadzić  w SZOI - uzupełnić/dodać odnośnie nowego miejsca tj. sprzęt, ludzie wraz z harmonogramem itd. wyeksportować ostatni/nowy profil i zaczytać do nfz-ko z ostatnim ogłoszonym zapytaniem ofertowym - tylko nie wiem czy nie trzeba teraz poczekać w sensie ważności zapytania - to co było mogło być do końca tego roku - w tamtym roku tak też było - w styczniu powinno pojawić się nowe zapytanie ofertowe. Do oferty trzeba zaczytać to nowe miejsce - złożyć dokumenty - papierowo + płyta i czekać - będzie kontrola  - potem aneks do umowy  (o ile nic się nie zmieniło w całej procedurze:))

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2016, 19:43:04 pm »
Z tego, co pamiętam, to konkurs ogłoszony był na 2017 rok i lata późniejsze, więc raczej ostatnie ogłoszone :-) Dzięki wielkie za pomoc.

Offline Leszekkk

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Pomógł? 8
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 10, 2017, 18:09:32 pm »
Aneksy robi się do 14 dni przed kolejnym okresem rozliczeniowym. Aktualizacje i nowe oferty do 10 każdego miesiąca.

Dzisiaj z WOW NFZ powiedzieli mi, że ten 10ty każdego miesiąca dotyczy nowych ofert dla nowych Świadczeniodawców, a jak już mam podpisaną umowę, tylko chcę ją zaktualizować, to termin jak dla aneksów... do 14 dni przed kolejnym okresem rozliczeniowym. Jak to jest unormowane w poszczególnych funduszach? Jutro zadzwonię do mazowieckiego i się zorientuję, jak tam podchodzą do sprawy.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 27, 2017, 18:58:40 pm »
Witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc.

Pomagam koledze zmienić miejsce udzielania świadczeń (nowy adres sklepu medycznego). To same miasto tylko inna ulica.

Dodałem w SZOI nowy wniosek o zmianę do umowy zamykając w nim harmonogram STAREGO miejsca i STARY harmonogram personelu.

Po tej operacji dodałem nową lokalizację z nowym adresem, do nowej lokalizacji podpiąłem nowe miejsce udzielania świadczeń również z nowym adresem, uzupełniłem harmonogram i profile i dodałem personel.
Nowy sklep startuje od dnia 01.03.2017 i z takimi datami otwarte są harmonogram w nowym miejscu.
Stary sklep zamknięty z dniem 28.02.2017r.

I teraz mam problem, ponieważ po wygenerowaniu profilu świadczeniodawcy w SZOI i po wczytaniu go do NFZ KO, dodaniu oferty i zaczytaniu nowego miejsca wyskakuje mi komunikat "Brak aktywnego harmonogramu miejsca na dzień 2017-03-01"

Czy to nie jest tak, że muszę czekać aż NFZ zatwierdzi mi w pierwszej kolejności wniosek o zmianę do umowy w którym pozamykałem harmonogramy starego miejsca?

Bardzo proszę o pomoc.

Offline elamaciek2

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Pomógł? 3
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 27, 2017, 20:23:25 pm »
Trzeba wpisać okres finansowania od 1 marca.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: nowe miejsce do istniejącej umowy
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 27, 2017, 20:36:32 pm »
Też już to próbowałem.
Masz na myśli okres finansowania w NFZ KO poprzez guzik POPRAW przy tworzeniu oferty?
Robiłem to i dalej nic, wyskakuje ten sam komunikat.

Wydaje mi się że NFZ musi zatwierdzić wniosek zmiany do umowy z zamknięciem starego miejsca choć tak jak pisałem na 100% pewien nie jestem.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 106
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]