collapse

Reklama


Autor Wątek: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia  (Przeczytany 3006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« dnia: Lipca 12, 2016, 14:35:10 pm »
Hej  :)
Mam mały kłopot z rozliczeniem pomocniczych. W kwietniu w OW łódzkim rozliczyłam 120 sztuk pieluchomajtek, zaznaczając okres zaopatrzenia kwiecień-maj-czerwiec (omyłkowo bądź wniosek faktycznie kwartalny).

 ALE... teraz mam kolejne zlecenie oczywiście tej samej osoby i obejmujące okres czerwiec-lipiec. Tak też rozliczyłam - na 120 sztuk ale dostaję zwrotkę z błędem o przekroczeniu ilości w danym okresie zaopatrzenia :-\

Wydaje mi się, że w OW wielkopolskim tez miałam takie przypadki, ale liczba wydanych sztuk była niejako nadrzędna w stosunku do zaznaczonego okresu zaopatrzenia. Ktoś coś może poradzi? Teraz nie mogę rozliczyć tego nieszczęsnego czerwca  >:(

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 12, 2016, 16:01:33 pm »
Limit nie jest liczony na sztuki tylko na wniosek - nie pamiętam dokładnie, ale jest tak od 01.01.2015 albo 2014. Stąd nieważne ile wydasz sztuk, to realizacja wniosku w danym okresie zabiera cały limit.
Jak w kwietniu poszło rozliczenie za 3 okresy, to można było wydać ilość do limitu, ale tylko w ramach tego wniosku. Jak masz drugi wniosek w tym okresie, to niestety nie rozliczysz go, nawet jak zostało jeszcze teoretycznie do wydania 60st. Następny wniosek może być rozliczony dopiero w lipcu.
Jak zostało omyłkowo oznaczone przy realizacji 3 okresy, to można zrobić poprawkę, i da się coś rozliczyć. Jak nie, to ciekawe jaki to lekarz wypisuje te wnioski, albo kto nie uzupełnia karty przy wydaniu..
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1622
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 12, 2016, 16:37:56 pm »
Dokładnie :) Jeżeli wydane 120 za trzy okresy ale z refundacją naliczoną za dwa (nie więcej niż 126 zł), to wystarczy zrobić korektę w zleceniu z 3 na 2 okresy i spokojnie puścisz kolejne zlecenie za czerwiec i lipiec. Musisz sprawdzać karty, ponieważ lekarze często piszą bzdury z pośpiechu. Powinnaś mieć skany bądź kopie zleceń i wtedy łatwo sprawdzić jak rozliczono w kwietniu.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 13, 2016, 10:37:20 am »
Dzięki :) a jak mam taką korektę zrobić tego kwietniowego wydania? Miesiąc ten mam już rozliczony, a w łódzkim rozliczam się przez portal. Czy mam po prostu poprawić wniosek i wysłać kolejny raport? Czy Nfz nie wygeneruje mi jakiegoś zwrotnego szablonu? Choć kwestia dopłaty pozostanie bez zmian... Nigdy tego nie robiłam :(

Nie bardzo mogę kserować zlecenia czy skanować bo mam miesięcznie ok 1000 szt zleceń a kwartalnie ok 1500 szt. Niestety nie mam wglądu do kart bo nie obsługuje bezpośrednio klienta tylko dostaję dokumenty od sprzedawców i je poprawiam, opieczętowuję sprawdzam no i w końcu rozliczam. Więc polegam na ogarnięciu ;)  sprzedawcy i ewentualnie po nim sprzątam :o
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2016, 10:41:02 am wysłana przez polka »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 13, 2016, 12:00:34 pm »
Na początku musisz dowiedzieć się czy dany NFZ nie zamknął już okresu. Jak zamknął to dalej pismo, może otworzą. Dalej musisz sprawdzić jaki jest faktyczny stan - jakie okresy mają być na wydaniu. Następnie poprawa danego wydania, kolejny raport do danego miesiąca i naliczenie szablonu. Niestety korekta będzie, ale (biorąc pod uwagę co wcześniej było napisane) będzie to korekta na minus i plus (taka sama kwota na minus i później na plus). Musi się tak stać, bo wynika to ze specyfiki rozliczania samego ZPO.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: faktyczne rozliczenie a okres zaopatrzenia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 14, 2016, 09:36:01 am »
Tak własnie myslałam, że korekta będzie - i + wiem o co chodzi. Ok dzięki wielkie za pomoc już wiem jak działać  :)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 97
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]