collapse

Reklama


Autor Wątek: Pacjent z prywatnego gabinetu  (Przeczytany 7875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ber-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Pacjent z prywatnego gabinetu
« dnia: Czerwca 20, 2016, 09:30:27 am »
 Mam pacjentkę zadeklarowaną w moim POZ, przychodzi do mnie ze zleceniem z prywatnego gabinetu na wykonanie zastrzyku (czy też innego świadczenia pielęgniarskiego). Moje pytanie : czy mam obowiązek wykonania tego zlecenia bezpłatnie w ramach NFZ czy też pobrać za nie opłatę mimo, że pacjentka objęta jest opieką pielęgniarki w moim POZ.Jeżeli powtarzam temat to z góry przepraszam, ale nie mogłam się doszukać odpowiedzi. Gdyby ktoś dysponował jakąś podstawą prawną to byłabym bardzo wdzięczna.
I od razu drugie pytanie o skierowanie do poradni specjalistycznej również z prywatnego gabinetu. Czy prowadząc AOS w ramach NFZ mogę zapisywać pacjentów z "prywatnymi" skierowaniami?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2016, 09:36:39 am »
I od razu drugie pytanie o skierowanie do poradni specjalistycznej również z prywatnego gabinetu. Czy prowadząc AOS w ramach NFZ mogę zapisywać pacjentów z "prywatnymi" skierowaniami?

Nie.

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2016, 14:45:14 pm »
Paweł,
kiedyś próbowałem kilkakrotnie znaleźć na takie pytanie odpowiedź w różnych zapiskach prawnych, ale bez powodzenia.
Możesz nakierować na jakiś zapis jasno mówiący o tym, że do specjalisty w ramach NFZ może kierować tylko placówka/podmiot/praktyka mająca umowę z NFZ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2016, 17:01:00 pm »
Zapisu nie znajdę, ale miałem ostatnio przypadek skierowania wystawionego przez POZ chwilowo nie mający umowy z NFZ (chyba przez miesiąc i w tym czasie wystawiono skierowanie). Dostałem błąd w weryfikacji NFZ na tę okoliczność, nie pamiętam kodu, ale dotyczył właśnie braku umowy świadczeniodawcy z NFZ. Także od strony możliwości technicznej rozliczenia takiej wizyty to się nie da.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2016, 18:01:32 pm »
Ależ proszę bardzo:
http://www.mz.gov.pl/leczenie/ambulatoryjna-opieka-specjalistyczna/

Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne są udzielane na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

http://nfz-szczecin.pl/mg3k6_ambulatoryjna_opieka_specjalistyczna.htm

Świadczenia w poradniach zakontraktowanych przez NFZ w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (AOS) udzielane są na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub innego lekarza udzielającego świadczeń w ramach umowy z NFZ.

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 20, 2016, 20:03:19 pm »
Art.  57. ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
1. Ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne finansowane ze środków publicznych są udzielane na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

i def. lekarza też z tej ustawy
14)  lekarz ubezpieczenia zdrowotnego - lekarza, lekarza dentystę będącego świadczeniodawcą, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, albo lekarza, lekarza dentystę, który jest zatrudniony lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;



Offline ber-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:52:37 am »
A czy ktoś wie co z pacjentką z POZ i świadczeniami pielęgniarki?

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: Pacjent z prywatnego gabinetu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 07, 2016, 09:53:50 am »
Paweł, Tomasz,
dziękuję.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]