collapse

Reklama


Autor Wątek: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego  (Przeczytany 4998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Witajcie, mam problem tego typu. Chce zgłosić zmianę do umowy, że mogę już wydawać sprzęt ortopedyczny, bo dotychczas mogłam jedynie środki pomocnicze. Wiem, że muszę na SZOI  wprowadzić zgłoszenie zmian do umowy i gdy pierwszy raz to zrobiłam okazało się, że źle, że muszę zmienić harmonogram ale który i gdzie? ??? W NFZecie oczywiście jasnej informacji nie dostałam, a gdy robię wg jak mi się wydaje to w rezultacie i tak źle wychodzi.  :-\ Będę wdzięczna za jakiekolwiek naprowadzenie.  :)

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2016, 15:37:21 pm »
Jeśli do tej pory w umowie nie było punktu PO, to wg. mnie trzeba by zrobić ofertę w NFZ-KO. Chyba, że juz masz taki punkt umowy, to trzeba wprowadzić przedmioty oprtopedyczne, zrobić z tego zestaw, a następnie w umowie zrobić wniosek (masz tam taki przycisk) i dodać do odpowiedniego punktu PO stworzony zestaw.
Obstawiam konieczność zrobienia oferty na PO (i nie chodzi o politykę :) )

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2016, 16:49:23 pm »
NFZ-KO w NFZtach z SZOIem, Ofertowanie w NFZtach w Portalem Świadczeniodawcy, tak dla uściślenia.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2016, 09:57:27 am »
Przepraszam nie uściśliłam tematu,  mam umowę na sprzęt ortopedyczny, sklep od roku istnieje i dwa zakresy wydajemy tylko, że ja ze względu, że dopiero zaczynałam pracę mogłam jedynie wydawać środki pomocnicze, a po roku pracy mogę już również ortopedię i muszę siebie w tym zakresie dodać. Robiąc w SZOI zgłoszenie zmian do umowy dostałam informację zwrotną takową "Brak ustalonego godzinowego harmonogramu pracy zatrudnionego personelu" i czy ten harmonogram mam gdzieś dodać w potencjale?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2016, 10:07:22 am wysłana przez Wężyk »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 15, 2016, 11:50:07 am »
Tak POTENCJAŁ >> ZASOBY > ZATRUDNIENI i przy personelu trzeba uzupełnić zatrudnienie, harmonogram, miejsce pracy
Edward z Kętrzyna

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 15, 2016, 12:16:10 pm »
A czy mam jakiś nowy harmonogram wprowadzać w harmonogramach wzorcowych?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 15, 2016, 12:37:18 pm »
Tak, ja tak robię bo później mi wygodniej dodawać. Jak zrobisz harmonogram to go zatwierdź, abo był widoczny przy wstawianiu
Edward z Kętrzyna

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 15, 2016, 14:26:30 pm »
Dziękuje za podpowiedzi, zrobiłam i będę czekać na rezultaty  :)

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 16, 2016, 12:53:30 pm »
Brak historii udzielania świadczeń przez zatrudniony personel w ramach obowiązującej umowy. A o co z tym chodzi, coś ktoś może wytłumaczyć? Bo znów odpowiedź negatywna do zmian umowy.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 16, 2016, 13:03:06 pm »
Myślę, że jak zadzwonisz do NFZ to będzie najszybciej.
Edward z Kętrzyna

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 16, 2016, 13:28:38 pm »
Już chyba wiem o jaką historię chodzi ale to się okaże po kolejnym zatwierdzeniu czy to to.

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 17, 2016, 13:25:36 pm »
Nie dzwoniłam do NFZetu ale sama doszłam o co chodzi z tą historią, jest już pozytywna odpowiedź także wszystko już jest ok. Dzięki wielkie za pomoc wszystkim, pozdrawiam  :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 17, 2016, 13:28:50 pm »
Może napisz o co chodzi z tą historią dla potomnych, że Ty doszłaś o co chodzi to się cieszę, ale wolałbym wiedzieć :-)
Edward z Kętrzyna

Offline Wężyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 24, 2016, 12:46:03 pm »
Zmiana, którą wprowadzałam dotyczyła tego, że od 3 czerwca 2016 roku mogłam już wydawać przedmioty ortopedyczne, do tego czasu mogłam jedynie środki pomocnicze, gdyż nie miałam jeszcze odpowiedniego stażu pracy.
Oto procedura, którą trzeba było zrobić by fundusz mnie dodał:

1. Moja pracodawczyni musiała napisać coś takiego do NFZetu:
WNIOSEK O AKTUALIZACJĘ - ZMIANA NR ........... DANYCH OSOBY PERSONELU

   Zwracam się z prośbą o aktualizację danych osoby personelu - dodanie doświadczenia zawodowego w zakresie stażu pracy od dn. ............r. pracownika ...............

oraz dołączyć do tego wniosku zaświadczenie o moim stażu pracy oraz dyplomy potwierdzające moje wykształcenie.

2. Na SZOI było trzeba dokonać takich zmian:
Potencjał--> Zasoby świadczeniodawcy--> Zatrudniony personel--> u osoby, do której wprowadzamy zmiany wybrać "edytuj osobę"--> przejść do opcji "Edycja danych osoby personelu - Doświadczenie zawodowe" i tam dodać kod "0010100   STAŻ PRACY W ZAKRESIE ZAOPATRZENIA W PRZEDMIOTY ORTOPEDYCZNE CO NAJMNIEJ 1 ROK".
3. Kolejne zmiany na SZOI to wprowadzenie w harmonogramie wzorcowym nowego harmonogramu, ja nazwałam go "HARMONOGRAM 1", co prawda moje dni i godziny pracy zupełnie się nie zmieniły ale tak ma być i już  ;)
Następnie wracamy do potencjału--> zasoby świadczeniodawcy--> zatrudniony personel--> u osoby, do której wprowadzamy zmiany wybrać "miejsca pracy"--> następnie "edytuj" w kolumnie operacje i tam musiałam zmienić, datę z bezterminowej na 2 czerwiec 2016, żeby móc wprowadzić nowe miejsce pracy (które jest tym samym, które było dotychczas) z tym nowym harmonogramem.
Po edytowaniu zmian dodajemy nowe miejsce pracy z tym nowym harmonogramem utworzonym w harmonogramach wzorcowych i ustawiamy datę, od kiedy te zmiany mają obowiązywać  czyli w moim przypadku od 3 czerwca 2016, a że jestem zatrudniona na czas nieokreślony także daty końcowej nie ustawiałam, tylko wybrałam opcję "bezterminowo".

3. Następnie przechodzimy do opcji umowy--> zgłoszenie zmian do umowy--> dodać nowe zgłoszenie

I gdy pojawi się nowe zgłoszenie to należy wejść w pozycje i sprawdzić czy harmonogramy się zgadzają te ogólne i u poszczególnych osób w personelu.

Wszędzie powinny być harmonogramy z dwoma datami, pierwszy historyczny np.: tak jak u mnie  od 1 stycznia (początek obowiązywania nowej umowy) do 2 czerwca 20016 oraz ten nowy obowiązujący od 3 czerwca do końcu roku, jedynie u osoby, do której wprowadzamy zmiany czyli np., tak jak w moim przypadku w przedmiotach ortopedycznych powinien być tylko jeden harmonogram ten od 3 czerwca.

Jeśli wszystko jest poprawnie to należy następnie wejść w uzupełnienie ze struktury i zaznaczyć datę, od kiedy mają zmiany obowiązywać, następnie w operacjach wciskamy "aktualizacja" aktualizujemy co tam jest i na koniec "zatwierdź" i poszło i czekamy na decyzję NFZet  :)

To tak dla potomnych, może się przyda  ;)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Wprowadzenie zmian do umowy o wydawaniu zaopatrzenia ortopedycznego
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 24, 2016, 13:01:31 pm »
To mi się podoba :-)
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 87
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]