collapse

Reklama


Autor Wątek: Ciekawa interpretacja HP :)  (Przeczytany 11554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Ciekawa interpretacja HP :)
« dnia: Czerwca 01, 2016, 17:10:06 pm »
Według polskiego HP ta specyfikacja wyraźnie mówi, że recepty nie mieszczą się w zakresie wspieranego formatu:
Cytuj
Obsługiwane formaty nośników
Podajnik 1: A4, A5, A6, A5-R, B5 (JIS), B6 (JIS), koperty B5, C5, DL, niestandardowe formaty
Podajniki 2 i 3: A4, A5, A6, A5-R, B5 (JIS), B6 (JIS), niestandardowe formaty
Rozmiary nośników, do dostosowania
Podajnik 1: 76,2 × 127 do 215,9 × 355,6 mm; Podajniki 2, 3: 104,9 × 148,59 do 215,9 × 355,6 mm
do ciekawych interpretacji NFZ już się przyzwyczaiłem ale takie stwierdzenie od HP to dla mnie zaskoczenie. Oni interpretują tą specyfikację w taki sposób, że niestandardowy rozmiar może mieć krótszy bok od 76,2 do 127 a dłuższy powyżej 215,9. Tłumaczę im, że rozmiar się podaje w następującym formacie: width x height a nie width do height i według tego schematu i ww specyfikacji krótszy bok może mieć min 76,2 a maksymalnie 215,9 (i to się idealnie zgadza z rozsuwanymi prowadnicami papieru)  a dłuższy od 127 do 355,6.
Mało tego - tłumaczę im, że według ich interpretacji A5 nie zmieści się do obsługiwanego rozmiaru (dłuższy bok 210) a oni, że jak jest na liście wspieranych formatów to nie ma znaczenia :)

Jak będą utrudniać serwis to chyba napiszę do HP USA.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2016, 17:14:26 pm wysłana przez mpi »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2016, 20:23:27 pm »
Ciekawa interpretacja znaku 'x'.
A jeśli można wiedzieć czemu drążysz ten temat? Bo jak to sprawa gwarancji albo przetargu to nie ma co się zastanawiać tylko uderzać gdzie indzie, bo chyba miałeś pecha i trafiłeś na "innego" konsultanta (mam nadzieję że całe HP tak nie myśli).
No albo my jesteśmy jacyś niekumaci :P
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2016, 21:38:45 pm »
Mam 3 nowe HP M402 (jeszcze na tonerach startowych) i w poniedziałek w jednej zaczęły się zacinać recepty. Chciałem na szybko podmienić z innego gabinetu, ale w tej przyniesionej też się zaczęły zacinać. Doszedłem że papier się zawija (rogi papieru się podwijają) i zatrzymuje się w drukarce, rolki go pchają więc robi się harmonijka.

Papier 70g, drukarka z ustawieniami domyślnymi (80g). Z serwisem przestawiliśmy zarówno w sterowniku jak i na drukarce grubość papieru na 60-74 i troszkę się poprawiło - na tyle że rogi się czasami zagną ale na tyle żeby recepta stanęła w drukarce to już może tylko 1-2 razy dziennie.

Papier wydaje mi się, że zawsze był ten sam (aczkolwiek teraz nowa partia przyszła), ale od poniedziałku są dość mocne upały - w gabinetach po ok 4-5 stopni więcej niż normalnie. Czy drukarki są aż takie czułe? Ale z drugiej strony 70g to też nie jest ekstremalna cienizna...

Jutro jeszcze spróbuję wgrać nowszy firmware (póki jest gorąco bo wydaje mi się że to nie zbieg okoliczności) i może jeszcze potestuję grubszy papier.

A co do serwisu to dwie osoby mi powiedziały że ten rozmiar nie jest obsługiwany przez te drukarki (tłumaczenie jak wyżej). Pierwsza osoba mnie zaskoczyła, ale z z drugą próbowałem dyskutować i uzyskałem informację że to nie jest wymysł serwisu tylko jakiegoś wyższego działu do którego serwis wysłał zapytanie w tej sprawie. Początkowo wydaje mi się że usłyszałem iż to stanowisko producenta ale jak podrążyłem temat czyja to interpretacja czy HP Polska czy z USA to tak jakoś konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem :)

Na razie tak luźno z serwisem o tym rozmiarze rozmawiałem, ale obawiam się że jak przyjdzie do zgłoszenia to mogą być problemy - będzie trzeba wtedy chyba pisać do głównego HP.

Ale uwaga!
Co dziwne jeśli uznają mi ten rozmiar to przyjedzie technik. Nawet nie wiedziałem że na drukarki HP jest "NBD". W HP to chyba onsite czy jakoś tak się nazywa. Do komputerów dopłacałem do tego typu gwarancji (ale nawet z tą dopłatą dużo taniej niż dell wyszło).

PS: te drukarki zastąpiły po 6 latach niezawodnej i dość intensywnej pracy (wizyty, recepty, skierowania) HP 2055, które padły praktycznie w tym samym czasie. Ale po 6 latach! 2055 praktycznie nie były serwisowane - w środku było więcej proszku niż w nowym tonerze :) (skutki uboczne zastępczych tonerów) i śmigały. A w tych już po 1 miesiącu zacina się papier... Nie wiem ile one wytrzymają.
Jednak to już tradycja że z roku na rok coraz gorsze produkty są tworzone (samochody, elektronika itd...)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2016, 21:49:04 pm wysłana przez mpi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2016, 22:58:32 pm »
Zrobiłem wyjaśnienie dla myślących inaczej :)



Moja wersja potwierdza się przy podajniku nr 2. Tam prowadnice można zsunąć najmocniej tak że recepty mają luz ok 0.5cm (a więc rozmiar 104,9) a na dłuższym boku  - krótszy bok A5 czyli 148,59.
Potwierdza to fakt że 104,9 x 148,59 to wymiary najmniejszego formatu jaki można włożyć do tej drukarki w podajniku nr 2 a nie wymiary od do krótszego boku.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2016, 23:00:26 pm wysłana przez mpi »

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 02, 2016, 13:44:36 pm »
No niestety. Aktualizacja firmaware nie pomogła. Ciekawe czy będę musiał walczyć o ten rozmiar papieru z serwisem.
Ale już się przygotowałem. Zanim napiszę do HP USA napiszę do osób odpowiedzialnych za sprzedaż HP w Polsce - myślę że zainteresuje ich fakt że zgodnie z tym co twierdzi serwis żaden z ich produktów nie nadaje się do użytku w gabinecie lekarskim / przychodni / szpitalu i w pozostałych jednostkach gdzie drukowane są recepty. Jak dla mnie to chyba dość spory rynek? Pierwsze lepsze przykłady:

HP LaserJet Pro P1102
Cena 399 PLN
Rozmiary nośników, do dostosowania
podajnik na 150 ark.: od 76 x 127 do 216 x 356 mm


HP LaserJet Pro M201dw
Cena 799 PLN
Rozmiary nośników, do dostosowania
Podajnik na 250 arkuszy: od 76 × 187 do 216 × 356 mm; Podajnik szczelinowy z priorytetem poboru: od 76 × 127 do 216 × 356 mm


HP PageWide Pro 477dwt z podajnikiem
Cena 3 199 PLN
Rozmiary nośników, do dostosowania
Podajnik 1: od 76 x 127 do 216 x 356 mm
Podajnik 2: od 102 x 210 do 216 x 297 mm
Opcjonalny podajnik 3 na 500 arkuszy: od 102 x 210 do 216 x 356 mm


HP LaserJet Enterprise M725f(CF067A)
Cena 20 398 PLN
Rozmiary nośników, do dostosowania
Podajnik 1: 76,2 x 127 do 312 x 469,9 mm
Podajnik 2: od 148x210 do 297x363 mm
Podajniki 3, 4, 5: od 148 x 210 do 297 x 431 mm


HP LaserJet Enterprise flow M830z
Cena 49 322 PLN
Rozmiary nośników, do dostosowania
Podajnik 1: od 98 x 191 do 312 x 470 mm
Podajnik 2/3: od 148 x 210 do 297 x 431,8 mm
Podajnik 4, podajnik o dużej pojemności, podajnik 4/5: 210 x 297 mm



EDIT:
Sprawa poszła do Indii. Podobno to dział wyższego wsparcia technicznego z możliwościami testów laboratoryjnych. Jak sobie tak składam wszystko do kupy to zastanawiam się, czy ta interpretacja dotycząca rozmiaru nie jest właśnie z Indii...

Póki co problem wygląda tak:

« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2016, 14:55:23 pm wysłana przez mpi »

Offline Isiek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Pomógł? 13
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 02, 2016, 15:18:21 pm »
Witam, miałem ten sam problem z HP 1102, prosta i szybka drukarka- szybka oznacza, że utrwalacz nagrzewa się do wyższej temperatury niż standardowo. Od wiosny jest większa wilgotność powietrza a zarazem papieru- u mnie zawijało się przy wałku wyjściowym. Obecnie w całej przychodni mam HP2055- potwierdzam, maszyny git, ale zauważ, nie grzeszą oszałamiającą prędkością
Rada:
Papier na recepty zawsze tniemy z Pollux (w niebieskim kartonie) ma gęstość 80g/m2 i jest lekko sztywniejszy.
Papier przetrzymuj w kartonach zawinięty w opakowanie no i nigdy na podłodze
Przestawienie rodzaju i gęstości papieru faktycznie trochę pomaga
Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 02, 2016, 16:35:02 pm »
Powiem tak: prędkość wydruku taka jak była w 2055 nam wystarczała. Zmieniliśmy drukarki tylko dlatego, że tamte po 6 latach najzwyczajniej padły. Nie sprawdzałem przebiegu ale w jednej z tych nowych mam 7200 stron w ciągu 2 może 3 miesięcy - trochę to śmiesznie brzmi że jeszcze na startowym tonerze :). Fakt że te strony to recepty i A5 ale podejrzewam że strona to strona - rolki i inne elementy mechaniczne zużywają się tak samo czy przepuszczą A5 czy A4. Gdyby w sprzedaży były jeszcze 2055 na 100% bym je kupił.
Może i obecne są szybsze ale przez 2055 opóźnień w przyjęciach nie było nigdy a przez zacięcia w obecnych w poniedziałek lekarz miał 50 minut opóźnienia :).

Zgłaszałeś ten problem do HP?
Domyślam się, że zmiana papieru może całkowicie rozwiązać problem, jednak takie zabiegi (kombinowanie z papierem, zmiana grubości papieru na sterowniku) raczej wolę zostawić na czasy kiedy drukarka będzie miała już swój przebieg i trzeba będzie jakoś przedłużyć jej żywotność.
Jeśli nowa drukarka ma problemy z papierem 70g przy specyfikacji że obsługuje od 60g to wolę poruszyć nawet Indie ale rozwiązać to bez zmiany papieru.
Tzn papier zmienię, ale chcę mieć pewność że nowa drukarka w pełnym zakresie działa ok :)

PS. z ciekawości kiedyś którąś 2055 podłączę i zrobię wydruk testowy bo po tych nowych widzę że stare mogły mieć przebieg nawet ponad 150tys stron.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 03, 2016, 10:06:08 am »
Dziwne bo od początku czerwca w jednym miejscu 2 sztuki HP 2035 zaczęły zacinać obowiązkowo za każdym razem drugą receptę gdy szły po sobie, jeśli między wydrukami była chwila przerwy to nie było żadnego zacięcia. HP sugerowało mi niezgodny format papieru ze sterownika i na podajniku. Ciężko było przetłumaczyć że Kamsoft tak wspaniale to rozwiązał że recepta musi iść jako A4 a każdy mniejszy format drukuje się od lewej krawędzi.
Chyba pomogło ustawienie papieru na bardzo lekki albo temperatura opadła, cholera wie.


Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 03, 2016, 10:57:26 am »
Wszystko by było proste. Za dużo problemów jest z różnymi modelami HP i trzeba zacząć polecać inne drukarki, ale... w jednym miejscu Kamsoft wstawił mi w przychodni Brothera 3 podajnikowego, którego chyba więcej nie ma (w serwisie) niż jest. Co pracuje jak Brother jest w naprawie? Oczywiście 2055 która już jest tak wyeksploatowana że podobno pod odpowiednim kątem trzeba papier włożyć żeby wciągnęła (mi się to nie udało, ale panie w rejestracji bezbłędnie układają papaier w podajniku :) ).

Jeśli piszesz o KS-PPS to szablon recepty jest chyba jedynym szablonem który prawidłowo wysyła rozmiar do drukarki. Jak ustawisz tam 99x210 oraz w rozmiarze dokumentu to drukarka to zobaczy prawidłowo. Oczywiście zmiana rozmiaru dokumentu wiąże się z poukładaniem całej recepty w szablonie.
W każdym innym szablonie niezależnie co się ustawi to drukarka widzi zawsze A4.
Recepta też kiedyś wysyłała rozmiar A4 ale wywalczyłem tą zmianę :). Od tamtej pory ustawiałem drukarki w takie sposób - A4 na podajnik 2 wszystko inne (czyli recepty) na podajnik 1.

A w którym miejscu się zacinały te recepty?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 03, 2016, 13:06:56 pm »
Nie dopisałem, to w Somedzie było, tam zmiana rozmiaru kartki chyba jest niemożliwa i idzie jako A4.
Druga recepta, cała wydrukowana, zatrzymywała się na rolkach na wyjściu (nie wiem jak to fachowo się zwie), tak że aby ją wyjąć trzeba było wyciągać toner.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 03, 2016, 13:32:24 pm »
W Somedzie można wszystkie szablony ustawiać z tym zastrzeżeniem że jakiś jest chyba na hasło - nie pamiętam tylko który. No i do szablonu dostęp jest jedynie w trakcie drukowania. Czyli trzeba zacząć drukować żeby pojawiła się możliwość konfiguracji szablonu.
Domyślnie rzeczywiście jest chyba A4. Nie wiedzieć czemu Kamsoft woli rozwiązanie następujące: dany wydruk (szablon) przyporządkować do konkretnej drukarki i podajnika. Przy wymianie drukarki wiąże się to z przejściem przez wszystkie wydruki (żeby podpiąć szablony do nowej drukarki).

U mnie na szczęście już chyba tylko recepty pozostały na A4 i są przypisane do podajnika (nie mam czasu się tym zająć). Wyborem podajników dla reszty wydruków (A5 i A4) zajmuje się sterownik drukarki.

A jeżeli kartka zatrzymywała się na wyjściowych rolkach to prawdopodobnie też papier się przegrzewał w utrwalaczu. Być może utrwalacz nie zdąrzył wystygnąć jak jedna recepta po drugiej szła.

Szkoda że tego nie zgłaszacie bo widocznie ostatnimi czasy to norma w HP że tak mocno grzeją. Samemu będzie ciężko coś wyegzekwować.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2016, 13:36:04 pm wysłana przez mpi »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 03, 2016, 14:07:00 pm »
A jeżeli kartka zatrzymywała się na wyjściowych rolkach to prawdopodobnie też papier się przegrzewał w utrwalaczu. Być może utrwalacz nie zdąrzył wystygnąć jak jedna recepta po drugiej szła.
Chyba na to wygląda bo z recepty można było zmiatać toner.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 06, 2016, 10:55:05 am »
PS. z ciekawości kiedyś którąś 2055 podłączę i zrobię wydruk testowy bo po tych nowych widzę że stare mogły mieć przebieg nawet ponad 150tys stron.

Ponad 150tyś (ale A4) to mi zrobiła Laserjet 1018 na zamiennikach drukując faktury na kasie.. ;-)
2055dn mam jedną w księgowości i ogólnie chodzi od kilku lat nie licząc jednego tygodnia jak miała focha i nic nie chciała wydrukować ani po LAN ani USB.. ;-)
Co do tego jak drukarki zużywają się przy papierze innym niż A4 to podam przykład z przed prawie 10 lat jak dostaliśmy na laboratorium nowiutkie 2420 do drukowania A5.
Papier został ustawiony w pionie w dolnym podajniku tak jak producent niby zalecał (a nie w poziomie w ręcznym jak nakazuje rozsądek). Drukarki po wydrukowaniu kilkudziesięciu tyś kopii zaczęły się sypać.. ponieważ papier szedł tylko środkiem to nie odbierał całej temp z grzałki.. do tego chyba właśnie folia na grzałce jeszcze się wytarła bo wydrukowanie A4 na tej drukarce było nieczytelne (na nowym tonerze więc to nie wałek światłoczuły). Jedną naprawili/wymienili na gwarancji ale powiedzieli, że to ostatni raz.. Druga jakoś żyje bo miała trochę mniejszy przebieg A5.
Za to 1018 nie ma problemu z A5 w pionie, tam jakiś inny patent na grzałkę i wałek jest i jest praktycznie nieśmiertelne! Tzn dwie (na kilkanaście) szt 1018 mi miłe Panie zabiły.. jedną stopiła lampka biurkowa i mechanizm podnoszenia klapki z czujnikiem zamknięcie się rozpadł.. a drugą zabiły spinacze.. ;-) ale to i tak po wielu latach używania.

Pozdrawiam

Offline cobratw

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Pomógł? 14
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2016, 14:53:48 pm »
Za to 1018 nie ma problemu z A5 w pionie, tam jakiś inny patent na grzałkę i wałek jest i jest praktycznie nieśmiertelne! Tzn dwie (na kilkanaście) szt 1018 mi miłe Panie zabiły.. jedną stopiła lampka biurkowa i mechanizm podnoszenia klapki z czujnikiem zamknięcie się rozpadł.. a drugą zabiły spinacze.. ;-) ale to i tak po wielu latach używania.

Pozdrawiam

u mnie 1018 zabił ostatnio guzik :)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Ciekawa interpretacja HP :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 27, 2018, 16:45:14 pm »
Dla tych co zastanawiają się nad drukarkami HP:

2017-07-21
Znowu upały i problem z zawijaniem papieru. Postanowiłem ponowić zgłoszenie. W serwisie stwierdzili, że nie mogą nic więcej zrobić i zasugerowali złożyć reklamację. Wysłałem więc odpowiedniego maila reklamacyjnego.

2017-08-24
Nie dostając żadnej odpowiedzi na zgłoszenie reklamacyjne, wykonuję telefon do serwisu. Za kilka godzin dostaję maila z przeprosinami i że sprawa została przekazana "inżynierowi drugiego poziomu wsparcia technicznego"

2017-09-22
Nie dostając żadnej odpowiedzi od ostatniego kontaktu, wysyłam zapytanie czy coś wiadomo.

2018-03-21
Wysyłam ponowne zapytanie, czy jest to gra na zwłokę żeby okres gwarancji minął

2018-03-27
Odpowiedź
Cytuj
Dzień dobry,


Przepraszamy, jeśli dotąd nie otrzymał Pan informacji w tej sprawie.

Zgodnie z wyjaśnieniami inżyniera wyższego poziomu wsparcia techniczengo, po przanalizowaniu tego i podobnych przypadków, stwierdzono, że problem

powinien zostać rozwiązany poprzez używanie wymaganego rozmiaru papieru (receptowego), zamiast używania przycinanego papieru.

Jak dotąd zastosowanie takiego papieru eliminowało występowanie problemów.

Proszę spojrzeć na załączone wyżej zdjęcie. Wyraźnie widać że papier zawija się z powodu wysokiej temperatury a nie że jest krzywo docięty - gdyby był krzywo docięty to nawet gdyby się nie zaciął w drukarce nie wyszedłby z zagiętymi rogami...

Brak słów...

Musze poszukać czy mają jakiś profil na FB bo jak reklamacje robią z klienta idiotę to ja już nie wiem gdzie się zgłosić. Do USA do fabryki mam jechać? Do sądu iść?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 112
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]