collapse

Reklama


Autor Wątek: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi  (Przeczytany 7890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aga451

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 2
Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« dnia: Maja 17, 2016, 18:15:08 pm »
Czy ktoś wie jaki los czeka nfz i sklepy Medyczne. Doszły mnie słuchy że ceny produktów refundowanych mają być jednakowe we wszystkich sklepach i narzucone odgórnie.  Czy ktoś coś wie?

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2016, 18:25:02 pm wysłana przez cilazapril »
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline aga451

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Pomógł? 2

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 17, 2016, 19:52:09 pm »
Zaopatrzenie comiesięczne, to czego idzie najwięcej. 500+ trzeba odzyskać  >:( już vat na ubranka dla dzieci podnieśli z 8 na 23 i jeszcze w kilku innych grupach produktów, tylko patrzeć jak i leki będą na 23%
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 20, 2016, 10:49:27 am »
Czy ktoś wie jaki los czeka nfz i sklepy Medyczne. Doszły mnie słuchy że ceny produktów refundowanych mają być jednakowe we wszystkich sklepach i narzucone odgórnie.  Czy ktoś coś wie?
tez słyszałam w WLKP takie pogłoski, ale wydaje mi się, że nie ma co panikować. Kilka lat temu tez były zmiany dopłat a mimo to to dalej się kręci.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 20, 2016, 12:08:26 pm »
Różnica będzie taka, że pacjent będzie miał większy wybór z refundacją 100%. Będą też produkty z dopłatą pacjenta, jeżeli zechce wybrać sobie coś extra. Dzisiaj też musisz mieć minimum jeden produkt z ceną równą limitowi, ale nikt nie sprzedaje tego czegoś.
Z handlowego punktu widzenia, takie rozwiązanie narzuci ci marżę na produkt. Producent podzieli się marżą zamiast ze sklepem z NFZ. Ministerstwo wynegocjuje niższą cenę za produkt kosztem sprzedawcy ZPO. Marże na produkty na pewno spadną.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 12:11:57 pm wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 20, 2016, 13:34:26 pm »
dopytałam w moim sklepie. Do końca lipca maja trwać jakieś negocjacje z producentami i potem ma to być już konkret. Ma zniknąć opcja podwykonawstwa. Wszelkie DPSy, apteki itp mają mieć umowy z producentami a sklep medyczny może być wskazany jako dystrybutor. Propozycja jest odnośnie ograniczenia marży im wyższa kwota za zaopatrzenie. Ma się to wahać w jakichś progach począwszy od  30% marży do kwoty 100 zł, a skończywszy na  5 % przy zaopatrzeniu od 2000zł. NFZ ma przerzucić strukturę na wojewodę. I ma się to stać na jesieni.
Ponoć klient ma przychodzić i odbierać zaopatrzenie bez wniosku, sprzedawcy powiedzieli mi, że już nie będą prowadzić refundacji a w bliżej nieokreślonym  "systemie" mają sprawdzać czy komuś należy się zaopatrzenie czy nie. Jak sądzicie co z osobami od rozliczeń się stanie? Czy to oznacza, że jak nie będzie papierków do rozliczania to będziemy się żegnać?

i na szybko http://www.politykazdrowotna.com/10029,mz-wprowadza-nowy-mechanizm-refundacji-wyrobow-medycznych
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2016, 14:34:30 pm wysłana przez polka »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 20, 2016, 16:03:45 pm »
Komentarz do zmian jest tutaj
http://www.lexology.com/library/detail.aspx?g=099778c8-bd93-4a2b-9a31-a3c4dcbd452e
Wprowadzenie najwcześniej od stycznia 2017r.

W pierwszej kolejności po d...pie dostaną dostawcy środków pomocniczych, potem może reszta.
Moim zdaniem z rynku zniknie 40-70 % sklepów ZPO.
Przy urzędowej marży nie opłaca się prowadzić tego biznesu.
Może apteki to pociągną, ale one nie zatrudniają optyków, fizjoterapeutów, protetyków słuchu itp., więc nie wiem kto i jak będzie dobierał to zaopatrzenie. Urzędowa marża nie pokryje kosztów zatrudnienia. Pewnie poprowadzą to jakieś punkty z przychodni publicznych???  Moim zdaniem nie ruszą optyki i protetyki słuchu. Pieluchy, cewniki itp. można sprzedawać w kiosku.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 21, 2016, 08:27:04 am »
Jako twórcy programu musimy z wyprzedzeniem wiedzieć, co "w trawie piszczy". Przygotowaliśmy opracowanie zmian,  dla naszych P.T.Klientów. Może i Państwa zainteresuje.... Wystarczy wejść na http://nfz.infofarm.pl i kliknąć w "Nowe zasady refundacji".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 08:29:09 am wysłana przez Bogdanus »

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 21, 2016, 09:32:56 am »
super dzięki za linki. Myślę, że aż tak strasznie nie będzie, choć gringo ma rację - te małe sklepy bazujące na wąskiej grupie refundacji upadną.

Bogdanus czyli nie będzie e-zleceń? Oprócz dotychczasowego sposobu "papierkowego" dojdzie po prostu w obrębie niektórych grup towarowych drugi "lekowy"?

Offline Bogdanus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Pomógł? 1
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 21, 2016, 09:44:06 am »
E-zlecenie to odrębny temat. będzie na 100%, co wprost wynika z Ustawy o systemie informacyjnym w ochronie zdrowie. Według aktualnego stanu prawnego połowa przyszłego roku. Wczoraj była konferencja z - między innymi Ministrem Konstantym Radziwiłłem. Deklaracje są takie, że rząd będzie mocno naciskał na cyfryzację w każdej dziedzinie.
Jeśli chodzi o wyroby refundowane "po aptekarsku", to jeszcze tego nie wiadomo, ale sądzimy, że i na nie będą wystawiane zlecenia. Tak jak teraz w aptekach są wystawiane recepty. Może będą się różnić od obecnie stosowanych.

.... Generalnie osobom rozliczającym refundację pracy przybędzie na 100%.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2016, 09:46:10 am wysłana przez Bogdanus »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:13:37 am »
Mniej kasy z refundacji, a więcej pracy, czyli do biznesu trzeba będzie więcej dokładać, więc każdy zada sobie pytanie czy to się opłaca.

Czy do eZlecenia nie był potrzebne P1? I czy na razie tego nie muszą ogarnąć? Stan ustaw jest jeszcze sprzed zawalenia się projektu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline polka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:27:21 am »
dzieki Bogdanus za informacje. Sądziłam odwrotnie, że poprzez cyfryzację rozliczającym ZPO pracy ubędzie, a co za tym idzie będą zwalnianie ::)

No właśnie P1.... uciekła mi ta nazwa już od dawna nic nie słyszałam w tym temacie.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1619
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:30:07 am »
Nie możemy wiedzieć co będzie. Puścili projekt i słuchają jakie będą opinie :) oni sami nie wiedzą czego chcą.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Czy jakieś wieści co dalej z nfz i sklepami medyczmymi
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 21, 2016, 10:31:31 am »
Tu można sobie przypomnieć :)
http://www.p1.csioz.gov.pl/

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]