collapse

Reklama


Autor Wątek: Błąd: nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy ...  (Przeczytany 7283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robinson

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Pomógł? 4
witam,
czy ktoś spotkał się z błędem "nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy konsylium/ rozpoczęciem leczenia pacjenta a datą wpisu do kolejki"?
Usługa z panelu onkologicznego a pacjent pierwotnie wykazany bez kolejki.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 651
  • Pomógł? 53
Ja sprawdziłbym czy przypadkiem nie idzie kolejka razem z pozycją rozliczeniową (usługą).

Offline Robinson

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Pomógł? 4
idzie, że brak w kolejce dilo u tego pacjenta
                  <nfz:lista-oczek-dilo>
                         <nfz:brak-wpisu-dilo/>
                  </nfz:lista-oczek-dilo>
tylko czy ten komunikat wskazuje konkretnie, że powinna iść informacja o kolejce?
Pacjent miał konsylium 28-10-2015, zaczął leczenie 28-11-2015 a zakończył 16-01-2016 ale nie mam informacji kiedy się zgłosił do placówki czyli jaka data wpisu, tylko czy ten komunikat jest w 100% że właśnie brak informacji o kolejce? Przypomnę:
"nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy konsylium/ rozpoczęciem leczenia pacjenta a datą wpisu do kolejki"

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1549
  • Pomógł? 181
  • Podkarpacki OW
Zadzwoń sobie z tym do NFZtu - u nas jak byli pacjenci przyjmowani w onkologii bez kolejki i właśnie taki wpis szedł w SWIAD, to NFZ kwestionował na portalu te świadczenia, tylko nie pamiętam z jakim błędem. Po telefonie do NFZ usłyszałem, że w SWIAD jak pacjent jest przyjmowany bez kolejki ma iść o tym informacja. Wysłałem mailem zestaw świadczeń przykładowy do informatyków, żeby pokazać, że idzie takie info i po tym mieli coś poprawiać u nich w systemie. Schodziło im to trochę i nie wiem czy poprawili czy nie, przychodnia sama ten temat śledzi.
Nie wiem czy to jest akurat to samo, ale niech Ci NFZ rozjaśni dokładnie, co im nie pasuje.

Chyba, że jeszcze NFZ liczy, że w takim przypadku pacjent powinien być wpisany do kolejki na 28-11-2015 po konsylium - ale takie info czy tak i ewentualnie dlaczego to najlepiej NFZ.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 18:44:00 pm wysłana przez 09061303 »
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7588
  • Pomógł? 387
  • Zachodniopomorski OW
Z uwagi na to, że nie ma żadnej różnicy w płatności czy to z pakietu czy z normalnego zakresu ja w przypadku takich głupich błędów zastosowałem najprostszą metodę. Po prostu puszczam od razu ze zwykłego zakresu. Po co kopać się z koniem? I tak muszą zapłacić bo jest rozpoznanie onkologiczne. A dzięki temu, że niektóre oddziały nie bardzo rozliczały z pakietu zmniejszono nam pakiet onkologiczny z absurdalnego poziomu 50% dając z powrotem na normalny zakres.

Offline Robinson

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 200
  • Pomógł? 4
Dzięki Paweł za podpowiedź, jest to jakieś rozwiązanie ale może ktoś wie czego dotyczy konkretnie ten komunikat błędu?Ktoś spotkał się może już z nim?

Paolo

  • Gość
Dzięki Paweł za podpowiedź, jest to jakieś rozwiązanie ale może ktoś wie czego dotyczy konkretnie ten komunikat błędu?Ktoś spotkał się może już z nim?

"Nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy konsylium/ rozpoczęciem leczenia pacjenta a datą wpisu do kolejki" - zgodnie z § 7 ust. 3 Zarządzenia Nr 110/2015/BP (t.j. Zarządzenia Nr 89/2013/DSOZ): Świadczeniodawca udzielający świadczeń na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, o której mowa w art. 32a ust. 1 ustawy o świadczeniach, obowiązany jest zapewnić terminową i kompleksową realizację świadczeń onkologicznych. Od dnia umieszczenia świadczeniobiorcy na liście oczekujących na udzielenie świadczenia do określenia postępowania terapeutycznego i podjęcia leczenia onkologicznego nie może upłynąć więcej niż 14 dni, a w przypadkach, w których postawienie rozpoznania onkologicznego jest możliwe wyłącznie w wyniku zabiegu diagnostyczno-leczniczego, przeprowadzenie zabiegu diagnostyczno-leczniczego oraz określenie sposobu postępowania terapeutycznego przez wielodyscyplinarny zespół, nie może nastąpić w terminie dłuższym niż 28 dni od dnia umieszczenia świadczeniobiorcy na liście oczekujących na udzielenie świadczenia.

Offline Kikikiki21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
jak rozumieć przypadek w którym postawienie rozpoznania onkologicznego jest możliwe wyłącznie w wyniku zabiegu diagnostyczno-leczniczego,
od jakiego momentu liczymy te 28 dni, czy rozliczenie tych 28 dni liczymy od momentu zapisu do kolejki w momencie zakończenia etapu diagnostyki pogłębionej, czy moment zapisu do kolejki liczony jest od zwołania konsylium i wtedy "leci" do 28 dni?, można się pogubić...;)

Paolo

  • Gość
Przytoczone przeze mnie zarządzenie dotyczy leczenia szpitalnego, nie aos, gdzie realizujemy m.in. diagnostykę pogłębioną ;)

Offline Kikikiki21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
ok, zgadza się i rozumiem że dotyczy to zarządzenia z umowy SZP,
jednak jeśli pacjent ma założoną kartę w AOS lub przechodzi do AOS z POZ
to myślę że te 28 dni liczone jest od momentu zakończenia etapu diag. pogłębionej i skierowanie pacjenta na konsylium i zabieg diag-leczn.,
czyli pacjent po zakończeniu etapu diag. pogłębionej jest zapisany na kolejkę na konsylium i od tego momentu leci 28 dni w przypadku zabiegu lub 14 dni w przypadku postępowania terapeutycznego.
Chciałem się tylko upewnić czy dobrze myślę i ew. proszę o poprawienie mnie w tej kwestii ;)

Offline dumbolodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Odp: Błąd: nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy ...
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 09, 2016, 10:14:21 am »
ok, zgadza się i rozumiem że dotyczy to zarządzenia z umowy SZP,
jednak jeśli pacjent ma założoną kartę w AOS lub przechodzi do AOS z POZ
to myślę że te 28 dni liczone jest od momentu zakończenia etapu diag. pogłębionej i skierowanie pacjenta na konsylium i zabieg diag-leczn.,
czyli pacjent po zakończeniu etapu diag. pogłębionej jest zapisany na kolejkę na konsylium i od tego momentu leci 28 dni w przypadku zabiegu lub 14 dni w przypadku postępowania terapeutycznego.
Chciałem się tylko upewnić czy dobrze myślę i ew. proszę o poprawienie mnie w tej kwestii ;)

Dokładnie tak :)
tylko co w wypadku gdy pacjent z własnej woli się nie zjawi w terminie....i przekroczymy magiczne 14 lub 28 dni :///

Paolo

  • Gość
Odp: Błąd: nie zostały spełnione wymagania dotyczące odstępu czasu pomiędzy ...
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2016, 18:53:17 pm »
ok, zgadza się i rozumiem że dotyczy to zarządzenia z umowy SZP,
jednak jeśli pacjent ma założoną kartę w AOS lub przechodzi do AOS z POZ
to myślę że te 28 dni liczone jest od momentu zakończenia etapu diag. pogłębionej i skierowanie pacjenta na konsylium i zabieg diag-leczn.,
czyli pacjent po zakończeniu etapu diag. pogłębionej jest zapisany na kolejkę na konsylium i od tego momentu leci 28 dni w przypadku zabiegu lub 14 dni w przypadku postępowania terapeutycznego.
Chciałem się tylko upewnić czy dobrze myślę i ew. proszę o poprawienie mnie w tej kwestii ;)

Dokładnie tak :)
tylko co w wypadku gdy pacjent z własnej woli się nie zjawi w terminie....i przekroczymy magiczne 14 lub 28 dni :///

Na początku kariery DiLO nasz NFZ utrzymywał, że w przypadku przekroczenia tych terminów z winy pacjenta, należy wysłać pismo z taką informacją. Czy to SŁOWNE rozwiązanie nadal funkcjonuje? Nie mam pojęcia, bo w takich przypadkach rozliczamy pacjentów poza DiLO (mam na myśli LSZ).

Offline dumbolodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Pomógł? 0
Moi drodzy, co prawda długo ale nachodzi mnie wątpliwość co to błędów odnośnie terminów konsylium/leczenia dotyczących 14 dni lub 28 dni.
w zarządzeniu jest zapis, że:
"Świadczeniodawca udzielający świadczeń na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, o której mowa w art. 32a ust. 1 ustawy o świadczeniach, obowiązany jest zapewnić terminową i kompleksową realizację świadczeń onkologicznych. Od dnia umieszczenia świadczeniobiorcy na liście oczekujących na udzielenie świadczenia do określenia postępowania terapeutycznego i podjęcia leczenia onkologicznego nie może upłynąć więcej niż 14 dni, a w przypadkach, w których postawienie rozpoznania onkologicznego jest możliwe wyłącznie w wyniku zabiegu diagnostyczno-leczniczego, przeprowadzenie zabiegu diagnostyczno-leczniczego oraz określenie sposobu postępowania terapeutycznego przez wielodyscyplinarny zespół, nie może nastąpić w terminie dłuższym niż 28 dni od dnia umieszczenia świadczeniobiorcy na liście oczekujących na udzielenie świadczenia.?
to by oznaczało, że w przypadku kiedy wykonano zabieg terapeutyczno-leczniczy i potwierdzono nowotwór to Św-ca ma 28 dni na zwołanie konsylium....ale czas rozpoczęcia leczenia nie jest określony... :/

Co sądzicie ? !

Bo mam sytuację, że Św-ca 1 wykonał zabieg i wydał dilo i zrobił konsylium, a drugi Św-ca zrobiłleczenie ale w ciagu 34 dni

Offline magdownica

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
My już odpuściliśmy... MOW NFZ tłumaczył, że od daty w karcie dilo dot. etapu przed leczeniem do daty operacji u nas minęło za dużo czasu. Tłumaczę więc jak głupiemu, że pacjenci onko w ogóle nie są wpisywani w kolejkę, operujemy ich z dnia na dzień, więc jak może się nie zgadzać odstęp? " A no to widocznie u kogoś innego był wpisany do kolejki". Na pytania jaki możemy mieć wpływ ile czasu pacjent czeka gdzieś na drugim końcu Polski i że u nas jest wszystko w terminie też "przykro mi, wiem że to głupie, ale już tak jest". Bo szczerze mówiąc nie rozumiem w jaki sposób twierdzą, że MY nie dotrzymaliśmy terminu, skoro choćby pacjent mógł mieć pilniejszą operację np. serca i dlatego od diagnostyki przychodzi po 2 miesiącach. Póki co był trzy takie przypadki, po prostu zmieniłam zakres, ale to zawsze strata, bo mogą nie zapłacić i po co te nadwykonania jeszcze zwiększać? Większym problemem jest niewystawianie w ogóle kart DILO :(

Offline magdownica

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Pomógł? 0
I tak muszą zapłacić bo jest rozpoznanie onkologiczne. A dzięki temu, że niektóre oddziały nie bardzo rozliczały z pakietu zmniejszono nam pakiet onkologiczny z absurdalnego poziomu 50% dając z powrotem na normalny zakres.
Pierwsze słyszę, żeby musieli płacić za zwykły zakres z powodu rozpoznania. Aż sprawdziłam, wszystkie mam zafakturowane... Prawnie to uregulowali?

 


* Kalendarz Świadczeniodawcy

Czerwiec 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 [19] 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Nie znaleziono żadnych wydarzeń w kalendarzu.

* Szukaj


* Shoutbox

Odśwież Historia
  • Nie ma jeszcze żadnych wiadomości!

* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 22
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

* Aktywni

Paweł Paweł
7588 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
2766 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2131 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2074 Wiadomości
Michał Michał
2052 Wiadomości
09061303
1549 Wiadomości
bart bart
1441 Wiadomości
Przemyslaw Przemyslaw
1265 Wiadomości