collapse

Reklama


Autor Wątek: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych  (Przeczytany 8833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« dnia: Lutego 01, 2016, 12:29:46 pm »
Witam,
Czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób rozliczyć wizytę fizjoterapeutyczną? Poprzez moduł rehabilitacja wybieram jako produkt jednostkowy razem z zabiegami? Czy powinnam rozliczyć poprzez moduł rozliczenia- świadczenia dodać oddzielnie wizytę fizjoterapeutyczną?

Offline wojciech.re

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Pomógł? 53
  • Warmińsko-Mazurski OW NFZ
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2016, 13:45:17 pm »
klasycznie w module - kody jednostkowe z "4" w środku. Z tym że przed wpisaniem  w konfiguracji musisz zmienić ministerialny kod świadczenia na 12.8. Nie zapomnij cofnąć na 11.8 jak już będzie "po wszystkim" ;)

sory nie doczytałem że chodzi o wizytę ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2016, 13:55:49 pm wysłana przez wojciech.rejniak »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2016, 16:04:38 pm »
Jak usługa wejdzie przez moduł rehabilitacja, to powinna pojawić się w Rozliczeniach.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2016, 20:36:22 pm »
No tak ale jak rozliczam zabiegi w module rozliczenia to mam ministerialny kod św. 12.8 , rozliczając wizytę fizjoterapeutyczną powinnam wybrać kod 12.6. czy mam rację?
 Zabiegów fizjoterapeutycznych w warunkach domowych mam 5 dziennie, jak jednego dnia dodam dodatkowo wizytę fizjoterapeutyczną  to bedę miała 6 świadczeń danego dnia i wtedy zapewne nfz mi to odrzuci, więc nie wiem czy nie powinnam tego rozliczyć oddzielnie.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2016, 22:19:32 pm »
Nie wchodząc w szczegóły merytoryczne wizyty fizjoterapeutycznej - jak wprowadzisz to przez Rehabilitację to PPS i tak zrobi z tego oddzielny zestaw świadczeń (chyba, że przez poprzedni rok się coś zmieniło, ale raczej nie). Jedynym elementem wiążącym zestawy jest numer cyklu - po tym NFZ weryfikuje ilość świadczeń.
Nie znam się dokładnie, ale wspomniana ilość zabiegów dziennie to ogólnie czy w ramach jednego pacjenta/skierowania?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2016, 22:08:14 pm »
Ta ilość zabiegów jest  w ramach jednego pacjenta/skierowania.
Ale jeśli chodzi o ten ministerialny kod świadczenia to sama nie wiem czy powinnam wizyte fizjot. rozliczyć z kodem 12.6 czy 12.8.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2016, 22:14:36 pm »
Ta ilość zabiegów jest  w ramach jednego pacjenta/skierowania.
Ale jeśli chodzi o ten ministerialny kod świadczenia to sama nie wiem czy powinnam wizyte fizjot. rozliczyć z kodem 12.6 czy 12.8.

Na logikę to 12.6 ale...... kto ich tam wie  :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline rehab

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 2
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 15, 2016, 11:25:42 am »
Witam, mam skierowanie na domówkę jest to babcia w wieku 94 lata i jest to pacjent chodzący w dobrym stanie jak na 94lata. Mam pytanie czy mam taką domówkę zrealizować??

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 15, 2016, 14:33:55 pm »
Komunikat z LOW
    Skierowanie na FIZJOTERAPIĘ W WARUNKACH DOMOWYCH może być wystawione jedynie świadczeniobiorcy z zaburzeniami funkcji motorycznych spowodowanymi:

1)        ogniskowymi uszkodzeniami mózgu (stanami po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) ? w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;

2)        ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadającymi 5 stopniowi skali oceny stopnia niepełnosprawności, zwanej dalej ?skalą opartą na skali Rankina?; warunku otrzymania 5 stopnia skali opartej na skali Rankina nie stosuje się do dzieci do ukończenia 18. roku życia;

3)        uszkodzeniem rdzenia kręgowego ? w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;

4)        chorobami przewlekle postępującymi, w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, kolagenozami, przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi, reumatoidalnym zapaleniem stawów (w okresie nasilenia dolegliwości uniemożliwiających dotarcie na zabiegi w trybie ambulatoryjnym);

5)        chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawu ? w okresie do 6 miesięcy od dnia wykonania operacji;

6)        złamaniami, obrażeniami i amputacjami kończyn dolnych ? w okresie do 6 miesięcy od dnia złamania, obrażenia lub amputacji;

7)        osobom w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

Offline adaiowca

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2016, 20:25:12 pm »
a jaka procedura icd-9 będzie dla wizyty fizjoterapeutycznej? zawsze przechodziła mi 93.39 inna fizjoterapia a teraz nie, mam taki komunikat:

Przynajmniej Jedna Procedura Icd-9 Nie Może Być Wybrana We Wskazanym Okresie Czasu  (Procedura W Niekatulanej Wersji Słownika)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 19, 2016, 21:55:03 pm »
93.39 jest jeszcze bardziej uszczegółowiona, (do czterech znaków po kropce -  93.39XX). Sprawdź tutaj
http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/icd-9-pl-w-wersji-5-31,6888.html
jakie są dokładniejsze pasujące procedury i wprowadź taką, którą wykonujesz pacjentowi.

Zasada jest taka, że do sprawozdawczości mają być wprowadzone procedury jak najbardziej szczegółowe, więc jeśli procedura w postaci XX.XX nie ma niższego poziomu to przejdzie, a jak ma (tak jak tu XX.XXXX), to trzeba szukać na tym właśnie poziomie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline adaiowca

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: wizyta fizjoterapeutyczna w warunkach domowych
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 04, 2016, 21:36:51 pm »
Dzięki, pomogło
93.3999 przesło

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 55
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]