collapse

Reklama


Autor Wątek: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz  (Przeczytany 13643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« dnia: Stycznia 23, 2016, 23:04:19 pm »
Witam wszystkich , mam mały techniczny problem, przejmuję rozliczanie się z NFZ pewnego gab stom i mam dosyć oryginalny problem- poprzednia os rozliczająca opieszale mi wysyła dane do portalu św i kopie baz z programu do rozliczeń(do tej pory ich nie wysłała) ... zastanawiam się co mogę zrobić by założyć konto na portalu sobie dla tego śwadczeniodawcy . Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co tu mogę zrobić -czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozegrać ?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 24, 2016, 00:38:34 am »
Konto kontem, raczej chodzi o dane instalacji (kod krótki i długi). Wygenerować to to możesz na PŚ i zainstalować na tym program od nowa bez problemu, ale nie mając kopii programu z bieżącymi kodami i danymi problem będziesz miał z każdą korektą i ewentualnym rozliczeniem świadczeń jeszcze nie zamkniętych - chyba że zakładasz, że umowa za zeszły rok zamknięta i świadczenia rozliczone, to problem tylko z ewentualnymi korektami.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 24, 2016, 12:00:13 pm »
Tylko jak nie mam dostępów do PŚ to nie powiem w co mogę się pocałować :P zastanawiam się czy jest jakaś metoda ominięcia humorku poprzedniej os rozliczającej św

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 24, 2016, 12:15:36 pm »
Może osoba prowadząca ten gabinet lekarski powinna zainterweniować. Brak programu = brak kasy i po sprawie.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 24, 2016, 12:19:34 pm »
Tak też wcześniej zasugerowałem,ale jak wam powiem to padniecie- osoba trzyma program do rozliczeń ,dostępy do portalu itp i kompletnie ignoruje maile,sms , tel od właściciela poradni... ehh chyba będę musiał przeczekać po prostu bo nie zagnę czasoprzestrzeni

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 24, 2016, 13:20:36 pm »
Trzeba napisać pismo i zmienić hasło do PŚ to przynajmniej będzie dostęp do portalu i zobaczysz co tam jest, bo może tam są niezłe jaja
Edward z Kętrzyna

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 24, 2016, 14:59:28 pm »
Tego też się spodziewam, może  też chodzi o to ,że u nas zapowiedzieli,że wszystkie ostrzeżenia na portalu będą zmienione na błędy ..ma ktoś jakiś wzór takiego pisma ,czy też po prostu naszkrobać coś z wyjaśnieniem i prośbą o dane dostępowe ?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9290
  • Pomógł? 518
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2016, 15:09:19 pm »
A na stronie logowania nie ma opcji "zapomniałem hasła"?

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 24, 2016, 15:24:39 pm »
Nie znam nawet loginu do admina w portalu , bo mam tylko login z hasłem do e-wusia , ale ma on oganiczony dost. w portalu. Zabawa w ciciubabke trwa

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 24, 2016, 15:27:29 pm »
Pewnie na portalu podany e-mail jest tej osoby a nie lekarza. Pewnie jest na stronie do logowania info jak można wygenerować nowe hasło
Edward z Kętrzyna

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 24, 2016, 15:30:43 pm »
Pobawiłem się w szybkiego detektywa - udało mi się znaleźć login tej osoby ale jak daję "zapomniałem hasła" to mam w odp : Nie odnaleziono danych wymaganych do odzyskania hasła.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 24, 2016, 17:03:16 pm »
No właśnie pewnie trzeba podać prawidłowy e-mail taki jak podany na portalu i może jeszcze coś. Instrukcji nie ma
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 24, 2016, 17:20:19 pm »
Pobawiłem się w szybkiego detektywa - udało mi się znaleźć login tej osoby ale jak daję "zapomniałem hasła" to mam w odp : Nie odnaleziono danych wymaganych do odzyskania hasła.
Wynika z tego, że jak NFZ trąbił, żeby skonfigurować konto administratora do odzyskiwania hasła tak się nie stało. Telefon do NFZ i reset z ich strony zostaje na wniosek właściciela.
Druga sprawa - zakładam, że gabinet nie ma stosownej umowy z osobą posiadającą program i dane dostępowe do portalu, na podstawie których można by czegoś zażądać. W takim wypadku nie wiem czy z jakimś prawnikiem nie pasowałoby porozmawiać (właściciel) czy nie da się oficjalnie czegoś odzyskać/postraszyć - program/baza to dane osobowe, których właścicielem przychodnia. Chociaż im dłużej się zastanawiam na ten temat, tym większy smród czuję - jak osoba nieuprawniona zabrała dane osobowe na ten przykład. Tak czy inaczej, jak pisałem wcześniej, bez bazy pierwotnej w przypadku korekt "umrzesz".
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 24, 2016, 17:30:44 pm »
Muszę pogadać z właścicielem kliniki nt. rozliczeń z poprzednią osobą, bo jak na razie mam dużo niejasności niż pewników. Postaram się w takim razie zadzwonić do NFZ i zobaczę co mi Panie tamte poradzą z resetem danych dostępowych . Mam nadzieję,że dojdzie to do skutku,bo koniec mies tuż tuż ... Dam znać co i jak jutro ,no chyba ,że ktoś jeszcze coś zasugeruję.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Problem z poprzednią os prowadzącą rozliczenia z nfz
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 24, 2016, 19:49:59 pm »
W ostateczności wizyta właściciela przychodni w NFZ celem odzyskania danych logowania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 104
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]