collapse

Reklama


Autor Wątek: 3 skierowania  (Przeczytany 3424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rehab

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 2
3 skierowania
« dnia: Stycznia 20, 2016, 12:14:21 pm »
Witam, mam pytanie czy mogę przyjąć pacjenta , który ma 3 skierowania od tego samego lekarza z ta sama data zlecenia i rozpoznaniem? ? Na każdym skierowaniu są po 4 różne zabiegi. Wszystkie skierowania są pilne - jak zapisać takiego pacjenta? ??? Z góry dziękuję za pomoc.

Paolo

  • Gość
Odp: 3 skierowania
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2016, 15:14:32 pm »
Obawiam się, że może wystąpić błąd. Miałem problem z MR: lekarz wystawił skierowanie w tym samym dniu, z różną diagnozą na badanie rezonansowe. Pacjent jedno z tych zleceń wykorzystał w 2013, a drugie w 2015. Po eksporcie świadczeń na Portalu Swiadczeniodawcy pojawił się błąd, że skierowanie wykorzystano w 2013.

Offline cetrzy

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Pomógł? 4
  • Świętokrzyski OW
Odp: 3 skierowania
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2016, 16:45:54 pm »
NFZ odrzuci to bo wg. nich wasze 3 fizycznie istniejące skierowania dla nich widoczne będą jako jedno (ta sama, ta sama placówka kierująca i ten sam lekarz). Te świadczenia wrócą wam z błędem- jeśli  wykonacie  wszystkie zabiegi z trzech skierowań w jednym terminie to wrócą z błędem że przekroczony limit świadczeń dla jednego cyklu, a jak wykonacie  zabiegi po kolei z każdego skierowania (czyli 3 x po 10 dni) to wróci z błędem że przekroczony limit dni zabiegowych dla jednego cyklu. Niestety my takich pacjentów odsyłamy do poprawienia jednego skierowania (najczęściej daty wystawienia na dzień kolejny)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: 3 skierowania
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 21, 2016, 12:52:50 pm »
Można nadać numerację skierowaniom i spróbować tak to przepchnąć.
O ile pamiętam raz mi to zadziałało ale staram się unikać takich sytuacji.

Pozdrawiam

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: 3 skierowania
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 21, 2016, 20:03:50 pm »
W fizjoterapii nie da się nawet numerując rozliczać skierowań więcej niż dwóch z takim samym kompletem NPWZ-REGON-data wystawienia - przepisy mówią, że można dwa i tyle.
Dodatkowo dziś usłyszałem od fizjoterapeuty (nie potwierdzę, że rzeczywiście tak jest), specjalista może do fizjo wystawić 2 skierowania w jednym dniu z jednej przychodni, a POZtowiec jedno - podobno zmieniły się przepisy.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: 3 skierowania
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 21, 2016, 23:10:55 pm »
Ja o takich zmianach nie słyszałem, a możesz się tego fizjoterapeuty zapytać skąd ma takie informacje  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 116
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]