collapse

Reklama


Autor Wątek: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ  (Przeczytany 28043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 01, 2016, 21:02:38 pm »
przepraszam że niepotrzebnie wywołuję dyskusję na zupełnie inny temat ale nie mogę się oprzeć żeby tego nie skomentować.
Po tym wszystkim uważam: "bo protestować to trzeba umieć". Czy ktoś kogoś oszukał? Czy "góra pielęgniarska" twierdzi że MZ czy NFZ postępuje inaczej niż było to ustalane? Skoro takie było życzenie pielęgniarek to czemu dopatrujesz się to logiki bądź sprawiedliwości?

Albo ktoś nie ma kompletnego pojęcia czego właściwie oczekuje albo nie interesuje go sprawiedliwość.

Ale takie postępowanie jest na każdym kroku. Pomimo moim zdaniem "bubla prawnego" nikt się dalej nie poczuwa do obrony interesów pielęgniarek. No bo czy można uznać że Izby Pielęgniarskie bronią tych interesów jeśli pozytywnie opiniują coś w takim stylu:
"Proszę o pozytywną opinię spospobu podziału środków przeznaczonych na podwyżki dla pielęgniarek. Informuję że składki na Izbę Pielęgniarską odprowadzane są na bieżąco i nie ma żadnych zaległości"

I to wszystko - no może jeszcze nagłówek z nazwą świadczeniodawcy, data i "z poważaniem". Oczywiście brak jakiegokolwiek załącznika ze sposobem podziału.

Jak myślisz które z tych dwóch zdań było najważniejsze w Izbie? Śmiem przypuszczać, że pismo które by zawierało tylko drugie zdanie też by było pozytywnie zaopiniowane...

Tak więc droga koleżanko... czy jest sens dopatrywać się logiki i sprawiedliwości? ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2016, 21:05:28 pm wysłana przez mpi »

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 01, 2016, 21:30:11 pm »
Tak mogłabym nie dopatrywac się ani logiki ani sprawiedliwości i wysłać do Izb pismo jak napisałeś ale skoro widzę totalna bzdurę to zastanawiam się czy tylko ja to widzę czy inni tez maja ten problem bo wszędzie cisza na ten temat. Stąd mój pierwszy post i poszukiwanie jakiegoś racjonalnego rozwiązania.Niestety bezskutecznie.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 03, 2016, 12:26:08 pm »
Szum biurokratyczny- zawiłe reguły - przeciąganie w czasie. Kiedy podwyżki dla lekarzy? Na razie wszystko robią ,żeby człowiek się nie zorientował ,że czas leczy rany.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 03, 2016, 15:04:58 pm »
Źle zrozumiałem rozporządzenie albo u nas są dziwni ludzie w oddziale bo wymagają zatwierdzenia porozumienia przez izbę a własne porozumienie z pielęgniarkami przejdzie tylko w przypadku negatywnej opinii izby.

Offline kalilech

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Pomógł? 20
  • Mazowiecki OW NFZ
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 03, 2016, 15:40:07 pm »
... u nas są dziwni ...
Nie wiem skąd jesteś, ale w Mazowieckim OW też są takie wymagania NFZ.
U nas "porozumienie" traktują jako porozumienie ze związkiem zawodowym zaś  środki przyznane na podwyżki mogą  być rozdysponowane przez przedsiębiocę jedynie w przypadku nie uzyskania pozytywnej opinii Izb Piel. i niezawarcia porozumienia ze związkami .

Prawdę mówiąc to słowa "lub" i "albo" są w pismach różnie i dowolnie interpretowane przez Prezesa NFZ i Dyrektora Mazowieckiego OW NFZ.
Wprowadza to spore zamieszanie.

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 03, 2016, 20:22:28 pm »
Właśnie z mazowieckiego jestem. Straszne zamieszanie z tym jest.

Offline Kantor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Pomógł? -1
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 04, 2016, 18:46:07 pm »
Mama pytanie co do wysłąnia tych załączników 2a i 6a , w Szoi jest możliwość dodania plików do rachunku przesłanego za styczeń :kalkulacja kosztów rzeczywistych i 2 inne możliwości nie związane (stomatologia i koordynacja), czy to tam trzeba załączyć skan tych dokumentów ?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 04, 2016, 20:08:22 pm »
W Warm-Mazur. musi być wysyłane listownie, dzwoniłem pytałem, ale kto wie
Edward z Kętrzyna

Offline malhof

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? 0
Odp: oświadczenie o wzroscie wynagrodzenia dla pielęgniarek w POZ
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 05, 2016, 08:26:45 am »
W mazowieckim funduszu uzyskałam odpowiedź że można dokumenty dopiąć jako załącznik do faktury. Wybrałam - kalkulacja kosztów rzeczywistych, mam nadzieję że dobrze. Rachunek będzie zapłacony dopiero po dostarczeniu tych dokumentów.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 125
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9310 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]