collapse

Reklama


Autor Wątek: e-Zwolnienia  (Przeczytany 16964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
e-Zwolnienia
« dnia: Grudnia 17, 2015, 09:00:40 am »
Czy ktoś czynił już przygotowania do wystawiania e-zwolnień?
Czy w waszych placówkach lekarze będą wystawiać e-zwolnienia czy raczej podzielany jest pogląd Porozumienia Podkarpackiego:

ZPOZ Porozumienie Podkarpackie rekomenduje wszystkim lekarzom wystawianie druków ZUSZLA na dotychczasowych zasadach i nie zakładanie profilu informacyjnego w systemie ZUS do czasu  uproszczenia, zmiany sposobu autoryzacji i przeprowadzenia pilotażu e- zwolnienia w wybranych jednostkach!

Całość: http://www.porozumieniepodkarpackie.pl/index.php?page=tresc&id=208&strona=&t_dzial=Informacje

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 17, 2015, 11:35:01 am »
Na chwilę obecną, a to się raczej nie zmieni, do końca lutego 2016 tak czy inaczej jednostka zatrudniająca pracowników (chyba powyżej 5) musi zarejestrować się na PUE ZUS, bo inaczej trzeba będzie bawić się w papierologię informującą swoich pracowników, że nie mogą odbierać eZwolnień. To jest jednak od strony przychodni jako pracodawcy.

Z punktu widzenie wystawienia samego eZwolnienia zainteresowani muszą być bardzie sami lekarze, bo ePUAP czy podpis kwalifikowany jest wystawiany nie na przychodnię tylko na osobę (PESEL) i tym samym profilem/podpisem lekarz logował się będzie w każdej placówce.

Idąc za stwierdzeniami PZ:
a) wydaje mi się, że będzie jak zwykle, czyli jeśli ustępstwa, to minimalne i niewiele zmienią
b) czy ktoś zdecyduje się pominąć ePUAP/podpis kwalifikowany - bo wydaje mi się, że o to chodzi - przy wystawianiu eZwolnien pod naciskiem PZ --> nie wiem, ale nie wydaje mi się.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 30, 2015, 00:21:12 am »

Cytuj
ZUS mówi: Elektroniczne zwolnienia będą mogli wystawiać  lekarze posiadający profil na PUE ZUS lub zintegrowaną z PUE aplikację gabinetową.
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=5654
Ktoś coś wie czy PPS będzie miał taką funkcję? a jeśli tak to kiedy planują ją dodać.

Offline Krzysia20

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 0
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 30, 2015, 03:57:38 am »
Na chwilę obecną, a to się raczej nie zmieni, do końca lutego 2016 tak czy inaczej jednostka zatrudniająca pracowników (chyba powyżej 5) musi zarejestrować się na PUE ZUS, bo inaczej trzeba będzie bawić się w papierologię informującą swoich pracowników, że nie mogą odbierać eZwolnień. To jest jednak od strony przychodni jako pracodawcy.

Z punktu widzenie wystawienia samego eZwolnienia zainteresowani muszą być bardzie sami lekarze, bo ePUAP czy podpis kwalifikowany jest wystawiany nie na przychodnię tylko na osobę (PESEL) i tym samym profilem/podpisem lekarz logował się będzie w każdej placówce.

Idąc za stwierdzeniami PZ:
a) wydaje mi się, że będzie jak zwykle, czyli jeśli ustępstwa, to minimalne i niewiele zmienią
b) czy ktoś zdecyduje się pominąć ePUAP/podpis kwalifikowany - bo wydaje mi się, że o to chodzi - przy wystawianiu eZwolnien pod naciskiem PZ --> nie wiem, ale nie wydaje mi się.

Myślę, ze masz rację. DLatego raczej nie ma co liczyć na jakieś większe zmiany..

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 30, 2015, 07:33:03 am »

Cytuj
ZUS mówi: Elektroniczne zwolnienia będą mogli wystawiać  lekarze posiadający profil na PUE ZUS lub zintegrowaną z PUE aplikację gabinetową.
http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=5654
Ktoś coś wie czy PPS będzie miał taką funkcję? a jeśli tak to kiedy planują ją dodać.
Myślę, że nie wcześniej niż w połowie roku.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2015, 11:01:52 am »
Jak na razie, gdzieś widziałem info ze strony Kamsoftu, że ZUS zablokował w ogóle dostęp do Web Service'a dla zwolnień, także piłka po stronie ZUS. Temat sprzed świąt, także może być już nieaktualny.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline polecamspeca

  • Zaśmiecacz Forum
  • Kompletny nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Pomógł? -2
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 22, 2016, 13:12:07 pm »
To jeszcze nie zostało wprowadzone. Od 2017 roku ma być obligatoryjne.

Offline akup

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? 0
e-Zwolnienia
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 31, 2018, 23:56:31 pm »
dzień dobry czy ktos próbował uruchomić e-zwolnienia w pps z certyfikatem z ZUS.  w module wizyty PPS pojawia się nowa niebieska grafika ( TAKA JAK W DOKUMENTACJI ZMIEN NA 2017 ) ale przycisk e-zwolnienia nie jest aktywny. co dalej?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2018, 00:21:05 am »
pewnie trzeba będzie dodatkowo zapłacić :-)
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 01, 2018, 00:45:16 am »
Cytat za aktualizacją 2017.03.1.0 - "Natomiast dokładny opis użycia w/w certyfikatu w systemmie został opisany w biuletynie informacyjnym". Widział ktoś ten biuletyn informacyjny? W zmianach na 2017 cisza. Jakby ktoś coś, to napiszcie gdzie go znaleźć, może pomoże w temacie tutaj przytoczonym.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2018, 00:22:00 am »
Chyba tu siedzi diabeł :
"ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIE LEKARSKIE (eZLA)
Uwaga!
 Funkcjonalność została udostępniona w wersji demonstracyjnej do końca 2016 roku. Od początku 2017  roku  możliwość  korzystania  będzie  dodatkowo  licencjonowana  ?  wymaga  wykupienia  licencji, 
w przeciwnym razie zostanie wyłączona"
cytat z ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Zmiany%20w%20aplikacji%20KS-PPS%202016.pdf

Pozdrawiam, egol

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2018, 08:27:11 am »
Żeby uruchomić E-ZLA z certyfikatem z ZUS w PPS trzeba dokupić dodatkowo "LICENCJA NA MODUŁ - WSPÓ?PRACA Z PUE W ZAKRESIE WYSTAWIANIA EZLA. Ja dzwoniłem kilka razy o otrzymywałem z Kamsoftu informację, że jak mamy moduł na edokumentacje to ezwolnienia też będą działać, niestety nie działały. Dopiero po którymś telefonie ktoś sprawdził cennik i okazało się że jest pozycja którą trzeba dokupić.

 

Offline Zbychu

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 116
  • Pomógł? 12
  • Mazowiecki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 28, 2018, 14:30:42 pm »
Chyba niewiele ponad 100zł netto za stanowisko.

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 26, 2018, 10:49:47 am »
Witam.

Czy ktoś już testował E-ZLA w KSPPS ?

Póki co lekarze próbują sił na portalu PUE, ale twierdzą że wolno działa, zawiesza się itp.

Mam już wykupiony pakiet E-ZLA do KSPPS ale mam info z Kamsoftu że dobrze by każdy user miał swoje konto windowsowe,
by lekarze nie mieszali certyfikatów, więc tu więcej zabawy będzie chyba. Nie wiem na ile to prawda.
Z instrukcji wynika że certyfikat jest mapowany z userem kspps podczas pierwszego logowania, więc czy potem można się pomylić ?


Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: e-Zwolnienia
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 26, 2018, 11:20:51 am »
Można - np. w Somed (PPS nie robiłem, ale pewnie będzie miał tak samo) wyskoczy Ci kilka certyfikatów do wybrania jak będą zaimportowane. Somed podobno dał zabezpieczenie na imię i nazwisko usera somedowego względem danych w certyfikacie, ale nie miałem jeszcze okazji przetestować. Inna sprawa - możesz teoretycznie przy imporcie założyć do certyfikatu hasło w samym Windowsie, ale przy wpisywaniu hasła lekarz dostanie okno windowsa z możliwością zaptaszkowania Zapamiętaj. Jedyne bezpieczne w 100% rozwiązanie, to oddzielne konta.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]