collapse

Reklama


Autor Wątek: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego  (Przeczytany 13996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mlody456

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Witam. wczoraj pobrałem raporty zwrotne z szoi za poprzednie miesiące i po zaraportowaniu do kspps pokazały się takie błędy: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego 513002331050. pierwszy raz spotkałem się z takim komunikatem. czy może wie ktoś o co chodzi? :-\

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2015, 08:42:53 am »
Ta osoba miała kiedyś wykazane wykonanie protezy całkowitej w żuchwie. Nie można więc wykonać żadnego świadczenia w żuchwie bo pacjent nie ma tam zębów.

Offline mlody456

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #2 dnia: Października 02, 2015, 08:50:51 am »
więc muszę usunąć tą procedurę czy da się to jakoś poprawić?? problem w tym że jest za to dużo punktów

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #3 dnia: Października 02, 2015, 09:02:14 am »
Jeżeli pacjent jednak ma zęby to może lepiej sprawdzić, gdzie ta proteza byłą wykonana i dać im znać, że źle wykazali i niech to poprawią.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #4 dnia: Października 02, 2015, 09:14:05 am »
Miałem takie przypadki w tamtym roku. Ktoś wcześniej wykonał protezę częściową a rozliczył jako całkowitą albo w drugim przypadku , proteza była tylko dolna a rozliczone górna i dolna.
Trzeba dzwonic do tych gabinetów gdzie te protezy były wykonane i wyjaśniać.

Offline anna1n

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Pomógł? 0
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2015, 12:34:57 pm »
właśnie rozmawiałam z weryfikacją  świadczeń w NFZ  i dostałam taką odpowiedź - proszę pisać do dyrekcji, że nie zgadza się pani z taką weryfikacją. Świadczenie zostało wykonane zgodnie ze stanem faktycznym i uprawnieniami pacjenta, a my nie mamy możliwości sprawdzenia czy ktoś wcześniej coś zrobił. Ja dodatkowo poprosiłam pacjentki o podpisanie oświadczenia, że w tym dniu miały wykonane takie świadczenie, ksero dowodu i wysyłam. Dlaczego ja mam pałować się z kimś, kto nabałaganił - niech się z tym pałuje NFZ!

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 06, 2015, 13:28:36 pm »
Miałam identyczną sytuację w małopolskim NFZ, zadzwoniłam i Pani prosiła o podwyższenie wersji i ponowne przesłanie. Po weryfikacji błąd zniknął.
Niestety w mazowieckim to nie podziałało  :(
Monika

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Pomógł? 0
PODBIJAM TEMAT
Hej,mam identyczny problem,nie rozliczono mi protezy bo ktoś wcześniej wpisał całkowitą...mam pytanie jeśli nie została ta proteza rozliczona,świadczenie zostało usunięte to czy można np w nastepnym miesiącu jak juz się wszystko wyjaśni wpisać tą protezę na nowo i będzie ok(no bo skoro był błąd weryfikacji i nie została rozliczona to tak jakby nie została  wykonana w poprzenim miesiącu...)czy będzie ją można zaraportować (skoro już raz była raportowana,tylko że z błedem...)w następnym miesiącu i jeśli tak to rozumiem ,że dany Pacjent pozostaje ten miesiąc jeszcze w kolejce protetycznej?
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2016, 22:31:56 pm wysłana przez Gabinet2013 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Co to znaczy, że się wszystko wyjaśni? Bo jak chodzi o to, że ten ktoś wpisał całkowitą przez pomyłkę i poprawi to, to ja bym nie usuwał nic - poczekałbym aż się wyjaśni, odświeżył świadczenie i wysłał do NFZ, błędu nie będzie.
To że nie została rozliczona nie znaczy, że nie została wykonana. Świadczenia powinno się raportować w dacie wykonania - po to te całe harmonogramy pracowników są. Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz wpisać jeszcze raz tę protezę po wyjaśnieniu sytuacji ale z inną datą wykonania, z przyszłego miesiąca - sprawozdajesz w ten sposób nieprawdę.
Podsumowując:
- jak nie usunąłeś świadczenia, to robisz jak napisałem w pierwszym akapicie
- jak usunąłeś świadczenie, to jak się sytuacja wyjaśni, dodaj je jeszcze raz, ale w dacie rzeczywistego wykonania, a nie miesiąc później (abstrach*jąc, ze się tak nie robi, to co jak pacjent np. umrze w międzyczasie), wyślij do NFZ i rozlicz
Jak chodzi o kolejkę - pacjent nie może czekać dalej, skoro protezę już zabrał i poszedł sobie i się nią cieszy. Pamiętaj jeszcze jedną rzecz, o której mówi NFZ i pisał na ten temat przypomnienie w zeszłym roku - rezerwacja protetyczna (kolejka) ma być skreślona w dacie pierwszej wizyty (pobrania wycisków) a wykonana w dacie oddania protezy (ostatnia wizyta). W PPSie da się to zrobić (po ostatnim zapytaniu w Kamsofcie), ale muszę to przetestować jeszcze, w Somedzie jest temat zgłoszony jako błąd, bo na razie nie da się tego ruszyć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Pomógł? 0
Nie no oczywiście ,że chodziło o raportowanie z datą rzeczywistego wykonania protezy,tylko po prostu nie wiadomo było,czy można ją jeszcze raz sprawozdać mimo tego,że była wcześniej raportowana( z błędem) ,
świadczenie nie zostało usunięte,tylko nie wiem czy jesli wszystko będzie się jakoś niemiłosiernie przedłużać to czy mogę za miesiąc,dwa czy trzy w jakis raporcie wysłać procedurę  z datą np. sprzed 3 miesięcy, bo akurat wtedy wyniknął taki problem...a co do kolejki z tego wynika,że muszę pacjenta skreślić?ale czy nie będzie błędu takiej natury,że liczba osób,której sie wykonało protezy będzie się różniła z liczbą skreslonych osób z kolejki protetycznej ?
a swoją drogą to  temu co narobił mi takiego bałaganu wpisująć kiedyś tam całkowitą protezę zamiast częsciowej( abstrahując od powodów takiej decyzji....)życzę....aby sam kiedyś spędził bity wieczór próbując naprawić czyiś (nie)zamierzony bład >:(
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2016, 00:17:12 am wysłana przez Gabinet2013 »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 05, 2016, 09:26:27 am »
Z ponowną weryfikacją takiego błędu jest taki problem że to na pewno potrwa. Trzeba wyjaśnić sprawę z tym kto robił protezę ale nawet jeśli od razu przyznają się do błędu i zgodzą się na poprawę to muszą pisać pismo o odblokowanie okresu, poprawić statystykę i dopiero można ponownie wysyłać. Jeśli tamta jednostka już nie działa to wniosek do oddziału o uznanie zakwestionowanych świadczeń z załączoną dokumentacją medyczną potwierdzoną za zgodność z oryginałem.

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Pomógł? 0
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 05, 2016, 10:56:56 am »
ok,dzięki

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 05, 2016, 13:07:25 pm »
Co do kolejki to od razu powiem - z tego co się rozpytywałem, mało kto robi jak mówi NFZ.
Skreśleniem jest data pierwszej wizyty (wycisku) czyli jeszcze nie oddałeś protezy, a już pacjenta z kolejki masz ściągnąć jako wykonanego - przecież do Ciebie przyszedł. Oddanie protezy robisz za 3miesiące czy nawet za rok  i dopiero wtedy idzie do NFZ info w I fazie, że proteza oddana. Także w tym przypadku nie rozum tego jako oddanie protezy = skreśleniu z kolejki. Skreślenie ma być na wizycie bez usługi, bo na wyciski w umowie z NFZ nie ma odpowiedniego produktu.

Co do wysyłki świadczeń wstecz - jak umowy nie zamkną czy okresu w umowie to można wysyłać do woli.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 12, 2016, 09:13:02 am »
Jeszcze 3 lutego było OK a dziś 12 lutego ponowne swpradzenie i :

51690040   Błąd   świadczenie stomatologiczne wykonane przy wcześniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczajacego 513002312010

dewitalizacja zrobiona wcześniej w innym gabinecie

wcześniej takie błędy się nie trafiały, założyli nowy warunek w spradzeniach chyba
teraz będą wsteczne sprawdzenia i posypią się korekty >:(

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: świadczenie wykonane przy wczesniejszym rozliczeniu świadczenia wykluczającego
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 12, 2016, 09:28:48 am »
Ja takie błędy miałem już w październiku, więc nie jest to jakaś nowość.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 103
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]