collapse

Reklama


Autor Wątek: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych  (Przeczytany 16732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 16, 2018, 23:28:39 pm »
@Edward_B
Stany zatrudnienia na potrzeby rachunków za podwyżki podaje się tylko raz w roku.

Jeśli u kogoś są zmiany w trakcie roku, to możesz wystawić mniejszy rachunek. Nie da rady wystawić większego rachunku. Jeżeli chodzi o sytuacje typu, że dotąd jeden etat pracowała pielęgniarka X (która została zgłoszona do podwyżek i był podany jej numer prawa zawodu) a teraz będzie pracować tyle samo czasu pielęgniarka Y, to najlepiej zapytaj pisemnie NFZ czy możesz po prostu wypłacać podwyżki pielęgniarce Y zamiast X mimo, że Y nie była zgłaszana do podwyżek. Różne oddziały OW NFZ mogą różnie interpretować tą sytuację.
Można, ja tak robilem przez 2-3 miesiące. Później pomimo że mialem przyznane na podwyzki 6,35 etatu i zredukowało się zatrudnienie to wystawiałem mniejszy rachunek na 4,88 etatu adekwatnie do zatrudnianego personelu. Dopiero po zakończeniu roku i przy aneksie noworocznym dla umowy NFZ dostosowal kwotę na podwyżki w stosunku do wystawianych rachunków.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 14, 2018, 13:26:58 pm »
Odswiezam temat. Zayrudniam osobę z wykształceniem pielegniarskim na umowę zlecenie. Zatrudniona na stanowisku pomocy dentystycznej. Do tej pory stan zatrudnienia wykazywalamm zerowy pielęgniarek i położnych. Ale dzisiaj dostałam telefon z pytaniem dlaczego przecież inni robią inaczej?  Pytanie czy ja robię źle czy ci inni. Bo bujać się potem ze zwrotem nienależnie pobranych pieniędzy nie mam ochoty a na logikę to mogę sobie zatrudnić nawet i profesora z habilitacja a i tak będzie przecież tylkopomoca.

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3071
  • Pomógł? 222
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 14, 2018, 21:57:01 pm »
Żeby wykazać kogoś do podwyżek musisz podać numer prawa zawodu pielęgniarki lub położnej. Nie zgłosisz pomocy dentystycznej, bo system Ci na to nie pozwoli, bo nie masz numeru prawa wykonywania zawodu.

Offline kasienka9

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Pomógł? 3
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 15, 2018, 09:04:24 am »
Numer mam. Pani jest pielęgniarką. Ale nie pracuje u mnie jako pielegniarka tylko pomoc dentystyczna. Nie zgłaszam bo to inny zakres obowiązków. Nie wykonuje świadczeń zdrowotnych tylko sprząta. Ja to tak interpretuję. Ale jak widać sami pracownicy NFZ mają rozbieżne zdania.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]