collapse

Reklama


Autor Wątek: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych  (Przeczytany 16956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« dnia: Września 26, 2015, 13:09:55 pm »
Nie wiem czemu, ale stomatolog dostał na szoi komunikat dot. dodatkowych środków finansowych na świadczenia, w których biorą udział pielęgniarki i położne. U stomatologa NIE MA pielęgniarek więc go to nie dotyczy. Niemniej na SZOI umowy-> wzrost wynagrodzeń jest umowa ze statusem "do uzupełnienie". Oczywiście pielęgniarek brak, ale mam pytanie: Mam olać totalnie temat i nic nie robić czy konieczne jest przekazanie pustej listy do OW NFZ przy pomocy opcji "przekaż"?

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #1 dnia: Września 26, 2015, 15:26:03 pm »
w chirurgii stomatologicznej wymagana jest pielęgniarka, tak my mamy

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #2 dnia: Września 26, 2015, 19:06:04 pm »
Dlaczego nie ma pielęgniarki u stomatologa? Bo nie jest wymagana? A może taki stomatolog zatrudnia sobie pielęgniarkę?

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2015, 22:56:26 pm »
Paweł a znasz stomatologa (realizującego tylko zakres: świadczenia ogólnostomatologiczne. Pomijajam chirurgię stomatologiczną, świadczenia ogólnostomatologiczne udzielane w znieczuleniu ogólnym, gdzie pielęgniarka jest wymagana) co zatrudnia pielęgniarkę? Bo ja nie (w każdym razie tak mi się wydaje ;)).  Realizując tylko zakres: świadczenia ogólnostomatologiczne - jak już - to stomatolog zatrudnia asystentkę/higienistkę stomatologiczną/pomoc dentystyczną - ale to nijak się ma z pielęgniarką. Pytanie z poprzedniego mojego posta pozostaje. Czy przekazanie listy (w tym przypadku pustej - i czy w ogóle pustą listę się da przesłać) jest obligatoryjne?
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2015, 23:42:03 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #4 dnia: Września 27, 2015, 12:20:45 pm »
nie da się przesłać pustej czy zerowej listy

Offline marela

  • Sponsorzy Forum
  • Super Specjalista
  • *****
  • Wiadomości: 328
  • Pomógł? 6
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #5 dnia: Września 27, 2015, 20:00:19 pm »
Tam potrzebna jest rencistka do mycia narzędzi  ;)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #6 dnia: Września 27, 2015, 21:27:10 pm »
Komunikat operatora systemu SZOI
Numer komunikatu:    182934
Data publikacji:    2015-09-25 14:05
Temat:    Zasady otrzymywania przez świadczeniodawców dodatkowych środków finansowych: pielęgniarki i położne
Załączniki:    brak
Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych  Regionu Warmii i Mazur ? podstawą do wykazania pielęgniarki lub położnej realizującej świadczenia w ramach umowy  - leczenie stomatologiczne ? zgodnie z § 2 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej  ( Dz. U. poz. 1400 ) ? są zapisy w umowie o zatrudnieniu.
 Jeżeli w w/w umowie jest zapis, że pielęgniarka  jest zatrudniona  na stanowisku pielęgniarki
 i wykonuje świadczenia zgodnie z art. 4 Ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz. U. z 2014 r. poz. 1435, z późn. Zm ? to można ją wykazać .
Jeżeli natomiast jest zatrudniona na stanowisku asystentki lub pomocy stomatologicznej ? to osoba taka nie może zostać wskazana we wniosku.
Edward z Kętrzyna

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #7 dnia: Września 28, 2015, 22:36:34 pm »
Mam pytanie ,bo się pogubiłem ... Mam chirurgię stom ,ale bez znieczuleń ogólnych itp - mam wykazaną asystentkę ,w takim razie wystarczy ?

PS: słyszałem plotkę,iż w chir-stom jest taka opcja jak się ma pełny kontrakt to lekarz chirurg musi być od pon-pt ? jak to wygl ? W tym momencie mam 1/2 ,ale myślę nad pełnym

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2015, 13:37:56 pm »
czyli jak się zatrudnia asystę ( bo i nie ma potrzeby zatrudniać pielęgniarki) to nie trzeba tego wysyłać?

Offline ewelinka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 2
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2015, 14:34:14 pm »
Uważam że jeśli zatrudniasz asyste i tak masz wykazane do nfz to nie musisz nic wysyłac ,poniewaz  podwyzki dotycza tylko i wyłącznie pielęgniarek(i położnych) gdzie musisz podać numer wykonywania zawodu.Więć jeśli nie masz pielęgniarki w wykazie do nfz chociaz i byłaby pielęgniarką a zatrudniasz i wykazujesz jako asysta-to nie dotyczy-tak uważam:)

Offline Gabinet2013

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Pomógł? 0
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2015, 14:45:07 pm »
dla mnie to też jest logiczne,ale różnie bywa:) czyli ten komunikat nas nie dotyczy,dzięki

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 10, 2016, 10:26:32 am »
Może się komuś przydać, jeśli jeszcze nie wie. Nastąpiła mała zmiana w porównaniu z rokiem ubiegłym

Ponownie pojawił się komunikat dot. dodatkowych środków finansowych na świadczenia, w których biorą udział pielęgniarki i położne (w Wlkp - przekazanie informacji do 14 sierpnia). Nawet jeśli u stomatologa NIE MA pielęgniarek konieczne jest przekazanie pustej listy do OW NFZ przy pomocy opcji "przekaż". Tym razem da się przesłać pustą - zerową listę. Jest to o tyle ważne, że każdy świadczeniodawca musi przekazać informację, gdyż nieprzekazanie informacji skutkuje nałożeniem kary umownej w wysokości do 2% kwoty zobowiązania wynikającego z umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 10, 2016, 17:19:32 pm »
Czy ktoś wie gdzie to się robi w SZOI?
Bo oczywiście napisali że udostępnili dedykowane narzędzie ale gdzie ono jest to juz nie napisali...

Cytuj
W nawiązaniu do komunikatu z dnia 19.07.2016r. Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie informuje o uruchomieniu dedykowanego narzędzia w Portalu Świadczeniodawcy, służącego przekazaniu przez Świadczeniodawców informacji na temat liczby etatów albo równoważników etatów pielęgniarek i położnych wykonujących u Świadczeniodawcy zawód i realizujących świadczenia opieki zdrowotnej, celem ustalenia wysokości dodatkowych środków na wzrost wynagrodzenia pielęgniarek i położnych (w sposób analogiczny do zeszłorocznej informacji).
Przypominamy, że ostateczny termin przekazania do NFZ przedmiotowej informacji upływa z dniem 14-08-2016r.         

Offline jedrek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Pomógł? 0
  • zachodniopomorskie
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 10, 2016, 17:35:34 pm »
Znalazłem ale u mnie jak wejdę w

szoi -> umowy -> wzrost wynagrodzeń

to mam pustkowie... co teraz?
Dodam że przeklikałem się przez filtry i po każdej zmianie filtra klikałem "Szukaj". I ciągle "Brak danych".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2016, 17:51:15 pm wysłana przez jedrek »

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Stan zatrudnienia pielęgniarek i położnych
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 10, 2016, 19:29:59 pm »
może Ciebie to nie dotyczy, jakie to pielęgniarki i u jakiego lekarza bo może w POZ
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]