collapse

Reklama


Autor Wątek: Win10  (Przeczytany 8562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Win10
« dnia: Września 17, 2015, 11:23:46 am »
Witam,
Mam Windowsa 8.1 na komputerze, na którym prowadzę wszelkie sprawy "przychodniane" no i teraz tak:
Wujek Micro proponuję wymianę mojej ósemki na jego dziesiątkę, a ja boję się, że może okazać się, że po tym manewrze ks- pps się zbiesi.... Ktoś już to robił? Były jakieś problemy? Jakieś porady?
Pozdrawiam

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9305
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Win10
« Odpowiedź #1 dnia: Września 17, 2015, 11:47:51 am »
Poczekaj jeszcze. Gdzieś w listopadzie 10 powinna być w miarę zdatna do użycia. Po tym jak ukaże się Threshold Wave 2 ;)
Do tego jeszcze obowiązkowo O&O ShutUp10.
Co do działania programu na 10 warto chyba zapytać u producenta oprogramowania ;) Choć na pewno znajdą się tacy co już zrobili aktualizację.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: Win10
« Odpowiedź #2 dnia: Września 17, 2015, 12:44:42 pm »
ja przeszedłem już i wszystko śmiga, stomatologia i poz

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Win10
« Odpowiedź #3 dnia: Września 17, 2015, 12:47:46 pm »
Też się pokusiłem i mam już Win10 i na służbowym i w domu - rewelacja, zmigrowałem z windowsa 7 i windowsa 8 - działa szybciej i jest wygodniejszy, SOMED i PPS śmigają, ogólnie jestem bardzo zadowolony.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline Szept

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Pomógł? 0
Odp: Win10
« Odpowiedź #4 dnia: Września 19, 2015, 09:53:53 am »
Dzięki, w takim razie ja też jakoś w okolicach października się przesiądę.
Pozdrawiam 8)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Win10
« Odpowiedź #5 dnia: Września 21, 2015, 10:12:32 am »
A dostosowaliście już politykę bezpieczeństwa danych w firmie do Windows10 i dzielenia się wszystkimi wpisanymi danymi z M$? ;-)

http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/Analiza-telemetrii-w-Windows-10-czy-ktos-wysilil-sie-sprawdzic,65392.html

Pozdrawiam

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Win10
« Odpowiedź #6 dnia: Września 25, 2016, 10:50:46 am »
Ma może ktoś radę dlaczego nie uruchomia się PPS na laptopie Win10, wczoraj działał, a dzisiaj wyświetla się okno i trwa uruchamianie systemu i tak trwa i trwa. Chciałem zainstalować od nowa PPS ale idzie do momentu jak wyskakuje te pierwsze okno co się uruchamia PPS i napis trwa uruchomianie systemu i du...  Wywaliłem antywirusa i to samo co za cholera co to blokuje :-(
Edward z Kętrzyna

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Win10
« Odpowiedź #7 dnia: Września 25, 2016, 14:59:22 pm »
Ma może ktoś radę dlaczego nie uruchomia się PPS na laptopie Win10, wczoraj działał, a dzisiaj wyświetla się okno i trwa uruchamianie systemu i tak trwa i trwa. Chciałem zainstalować od nowa PPS ale idzie do momentu jak wyskakuje te pierwsze okno co się uruchamia PPS i napis trwa uruchomianie systemu i du...  Wywaliłem antywirusa i to samo co za cholera co to blokuje :-(
w katalogu LOGI jest wpis 2016-09-25 14:22:22.1229 ERROR Błąd. Element System.Data.OracleClient wymaga oprogramowania klienta Oracle w wersji version 8.1.7 lub nowszej       Dlaczego jest coś takiego :-(   ten laptop służy mi tylko do testowania PPS jak są aktualizacje nowe
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Win10
« Odpowiedź #8 dnia: Września 25, 2016, 18:51:14 pm »
Zakładając, że instalacja jest na Oraclu spróbuj tego
http://stackoverflow.com/questions/447983/system-data-oracleclient-requires-oracle-client-software-version-8-1-7

Ogólnie jak ktoś nie bawił się w uprawnieniach katalogów lub nie modyfikował rejestru (może coś zostało usunięte), to zawsze jest szansa, że WIN zainstalował jakąś aktu i coś sobie pozmieniał. Sprawdź jeszcze może zmienną PATH czy zawiera ścieżkę pod home'a Oracla. Ostatecznie można przeinstalować Oracla.

Jak to nie jest oracle, to może być to spowodowane problemami z dostępem do plików PPSa (np. uprawnienia) lub gałęzi w rejestrach - przez to PPS może nawet nie wiedzieć jaka jest baza i w logach mogą być wpisy dotyczące oracla nawet jak wszystko działa na Firebirdzie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: Win10
« Odpowiedź #9 dnia: Września 26, 2016, 17:55:04 pm »
Ma może ktoś radę dlaczego nie uruchomia się PPS na laptopie Win10, wczoraj działał, a dzisiaj wyświetla się okno i trwa uruchamianie systemu i tak trwa i trwa. Chciałem zainstalować od nowa PPS ale idzie do momentu jak wyskakuje te pierwsze okno co się uruchamia PPS i napis trwa uruchomianie systemu i du...  Wywaliłem antywirusa i to samo co za cholera co to blokuje :-(

dokładnie. mam tak samo... a już myślałam że to wina komputera.. a to pewnie kamsoft przestał się synchronizować z win 10... :(

a na win 7 na którym przede wszystkim pracuję to dzisiaj jakaś niespodzianka z uruchomieniem pps... (zmiana daty pomogła. nowa aktualizacja do błędu od kamsoft nie.. )
Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Win10
« Odpowiedź #10 dnia: Października 01, 2016, 21:45:11 pm »
Zainstalowałem drukarkę ustawiłem domyślną i program na laptopie ruszył jakby nigdy nic
Edward z Kętrzyna

Offline hannah278

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
Odp: Win10
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 02, 2016, 22:21:26 pm »
nie mogę sobie poradzić z pps na Windows 10... zrobiłam poprawki jakie przesłał Kamsoft ale nadal nie mogę uruchomić pps... uruchamia się uruchamia... aż szlag trafia :(
ponownie wgrałam program na komputer, wgrałam wszystkie poprawki (kssec) - jest niby poprawnie wgrane tylko trzeba uruchomić program a to się wczytuje bez końca...

p.s.
pps na Windows 7 działa wszystko bez zarzutu


proszę o jakąś podpowiedź bo może coś przeoczyłam??
Hannah

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Win10
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2016, 00:18:13 am »
może win10 ma jakieś nie wgrane aktualizacje, to zaktualizuj i uruchom ponownie komp, potem zobacz czy drukarka jest ustawiona domyślna. Jak nie pomoże to odpal z katalogu serv ksinstal-online. Możesz też wyłączyć na ten czas antywirusa
Edward z Kętrzyna

Offline pauulty

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
  • kanon
Odp: Win10
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2016, 10:36:40 am »
może win10 ma jakieś nie wgrane aktualizacje, to zaktualizuj i uruchom ponownie komp, potem zobacz czy drukarka jest ustawiona domyślna. Jak nie pomoże to odpal z katalogu serv ksinstal-online. Możesz też wyłączyć na ten czas antywirusa

Got To też kłopoty. Czy można rozwiązać ten problem? w jaki sposób?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Win10
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 28, 2016, 11:06:16 am »
Ja odpadam nie rozumiem pytania :-(
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 120
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 12
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9305 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]