collapse

Reklama


Autor Wątek: aneksy do umów poz  (Przeczytany 6676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ber-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
aneksy do umów poz
« dnia: Sierpnia 25, 2015, 08:47:00 am »
W nowych umowach POZ ( mazowieckie na pewno nie wiem czy wszędzie) pojawiły się nowe pozycje. Dotychczas sprawozdawaliśmy 075-078 czyli z podziałem na chuk i inne. Teraz dodatkowo pojawiły się dodatkowo 121 porada w miejscu i 122 porada w domu  . Czy dobrze rozumiem, że ci którzy sprawozdają badania laboratoryjne indywidualnie dalej muszą zachować podział na chuk i inne, a ci którzy wybrali tylko raport zbiorczy stosują te nowe porady? Jeśli ktoś już wie jak to działa to bardzo proszę o pomoc, bo zmiany niby zastosowano od 1 sierpnia, aneksy pojawiły się 25 więc znów cały miesiąc będzie do skorygowania. Dziękuję za pomoc.  :)

Offline dobie

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 371
  • Pomógł? 8
  • Podlasie
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 25, 2015, 08:55:59 am »
w 10ow powidziano , ze od września sprawodajemy tylko te dwa nowe czyli 121 i 122. W śierpniu jeszcze mogą być sprawozdane dane tak jak dotychczas.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 25, 2015, 09:45:23 am »
Dokładnie tak - sierpień = okres przejściowy (75,76,77,78 i 121, 122 mogą być wpisywane zamiennie); od września tylko 121 i 122. PPS jak macie zaczytaną umowę, dla świadczenia wykonanego po dacie 1 września nie pokazuje w ogóle siedemdziesiątek. Pozostałe świadczenia są dalej jak były. Dotyczy to wszystkich świadczeniodawców.
Ta zmiana, wydaje mi się, jest akurat pozytywna - nie trzeba będzie patrzeć czy dane rozpoznanie pozwala na CUK/CHUK czy nie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline ber-med

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Pomógł? 0
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2015, 12:15:58 pm »
Wielkie dzięki za pomoc.  :)

Offline jurek44

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Pomógł? 4
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 27, 2015, 19:32:45 pm »
Może głupie pytanie, ale rozumię, że plik UMX z umową pojawi się na szoi i po jego pobraniu i zaczytaniu dopiero pojawią się te dwie opcje - czy źle myślę - bo do tej pory nic takiego u siebie nie mam - ow świętokrzyski, z góry dzięki za informację

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 27, 2015, 21:41:40 pm »
Dobrze myślisz

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 29, 2015, 13:31:41 pm »
Dostałem podpowiedź z delegatury że po aneksach może być problem z importem świadczeń, te wpisane w programy przed wczytaniem aneksów będą miały inne ceny niż w umowie i bardzo możliwe że będzie trzeba "przeklikać" kilka tys pozycji. Może już prosić Kamsoft o skrypt przeliczający świadczenia?

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 29, 2015, 20:34:51 pm »
Może ale nie musi? Czyli będzie na 100% Na szczęście jeszcze nie zaczytałem aneksu. Zostaje poniedziałek na import. Dziękuję za ostrzeżenie. Prawdopodobnie oszczędziłeś mi dłuuuugiego klikania.
Chodzi oczywiście o import świadczeń pomiędzy różnymi instalacjami PPSa?
Czy import wysyłanych świadczeń po stronie SZOI?
Bo to już baardzo różne sprawy i wtedy rzeczywiście tylko skrypt....
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2015, 21:26:48 pm wysłana przez daro7777 »

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #8 dnia: Września 01, 2015, 15:27:30 pm »
Aneksy zniknęły z SZOI, podobnie szablony rachunków za deklaracje. Mają być korekty, których nikt nie widział i pojawił się komunikat:

W związku z wejściem w życie zarządzenia Nr 39/2015/DSOZ z dnia 24 lipca 2015r. dotyczącego zmiany stawki kapitacyjnej od  01.08.2015r., Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie informuje, iż zostały utworzone aneksy do umów  w rodzaju Podstawowa Opieka Zdrowotna w zakresie świadczenia  lekarza POZ dla świadczeniodawców, którzy wybrali indywidualną formę sprawozdawczości z wykonanych badań diagnostycznych.

W celu poprawnego rozliczenia w/w świadczeń za miesiąc sierpień 2015r., w dniu 01.09.2015r. zostały wygenerowane szablony korekt do rachunków zawierających nieprawidłową  stawkę kapitacyjną.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o pilne przesłanie przedmiotowych korekt celem  wygenerowania poprawnych szablonów rachunków za miesiąc sierpień 2015r.
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline KRYSTYNa

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 75
  • Pomógł? 0
  • Zachodniopomorski OW
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2015, 17:46:10 pm »
Korektę do wystawionego rachunku za sierpień już dostałam. Na minus mam całą kapitację dotyczącą lekarza. Położna pozostaje bez zmian.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #10 dnia: Września 01, 2015, 21:56:03 pm »
Podkarpacki dał dobre szablony - stawka bazowa dla lekarza POZ 11.84, Małopolski na ten przykład już nie - stara stawka 11.76. W Małopolskim (jak i zresztą Podkarpackim) nie znika nic - szablony schodzą na maila.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #11 dnia: Września 01, 2015, 23:02:31 pm »
to jakie powinny byc stawki? Ja mam aneks do umowy ze stawka 11.74, a szablon rachunku z 11.67. Za lipiec sprawozdalem indywidualnie.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #12 dnia: Września 01, 2015, 23:26:47 pm »
U nas trzeba było wygenerować rachunek po staremu, potem dzwoniłem NFZ zatwierdzał i wystawiał korektę na minus. Wystawiałem korektę dzwoniłem NFZ zatwierdzał korektę i przeliczał stawki ponownie trzeba było je importować, wgrać nowy aneks pobrać nowy szablon i było OK. Cuda, cuda ... powiadają
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2015, 16:22:07 pm »
to jakie powinny byc stawki? Ja mam aneks do umowy ze stawka 11.74, a szablon rachunku z 11.67. Za lipiec sprawozdalem indywidualnie.
Chyba nie 11.74, tylko 11.84?
Stawka jeśli ktoś jest zaliczony do grona szczęśliwców powinna być 11.84 i w umowie i szablonie. Jak szablon źle wystawili (prawdopodobnie w momencie naliczenia szablonu nie była po ich stronie jeszcze wygenerowana umowa), to np w Małopolskim wysyłali jeszcze jeden, poprawny (jak ktoś nie zaczytał jeszcze RFXa/eDOKa ma portalu, obyło się bez korekt).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline vers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Pomógł? 0
Odp: aneksy do umów poz
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2015, 23:51:04 pm »
Sprwadzilem xmla i faktycznie jest 11.84 od sierpnia. Wychodzi na to, ze PPS podaje srednia stawke z umowy, bo wychodzi dokladnie 11.74. Szablon mam jednak ze stawka 11.67. Zakladam, ze jesli zmienili mi stawke w umowie, to uznali moja sprawozdawczosc indywidualna? Czy tez moze zmienili w umowie wszystkim, a szczesliwcow wybieraja przez wystawienie odpowiedniego szablonu?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 96
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]