collapse

Reklama


Autor Wątek: zmiany i renegocjacje umów  (Przeczytany 3565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
zmiany i renegocjacje umów
« dnia: Sierpnia 19, 2015, 08:33:29 am »
niech mi ktoś wyjaśni,

dostałam aneks do umowy AOS
wynika z niego że chcą mi zabrać 100 tys z kontraktu.
Ja chciałam zrobić przesunięcia między zakresami w ramach mojej umowy, tymczasem zabrali mi z poradni w których nie chciałam nic narazie brać, żeby na koniec roku mieć z czego przesunąć na newralgiczne komórki.

Jak to teraz wygląda???

niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2015, 12:41:33 pm »
Nie raz też miałem analogiczną sytuację, choćby w wypadku poradni endokrynologicznej.
Wynika to z koniecznośći żonglowania pieniędzmu przez NFZ wobec świadczeniodawców,ty masz niedowykonanie a ktoś nadwykonanie i przesuneli jemu te pieniadze. Mnie zapewniono że te pieniądze są do odzyskania w razie nadwykonanań z mojej strony więc do końca ci nie przepadły te pieniądze.
Nie mniej jednak NFZ nie pozwala zostawiać pustych pieniędzy na tzw przyszłościowe przesunięcia.
Przeważnie robią analizę po wnioskach przesunięciowych stąd te aneksy.

Offline joana

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Pomógł? 0
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 20, 2015, 13:08:22 pm »
Czy mam obowiązek podpisać protokół z renegocjacji? Co nam grozi w przypadku odmowy?

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2015, 14:25:42 pm »
ale piszesz, że zapewnili Cię że w razie co pieniądze na Twoje nadwykonania się znajdą.....ale w zakresie wktórym Ci przesunęli czy we wszystkich zakresach? bo ja mam nadwykonania w chirurgi, na razie żadnych pieniędzy więcej nie dostałam, ale wzięli mi pieniądze z okulistyki i ginekologii z których zawsze przesuwam na chirurgię. I gwarantują że pieniądze się znajdą na chirurgię, okulistykę i ginekologię czy tylko te dwa ostatnie?
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2015, 08:05:09 am »
Chodziło o pieniądze w zakresie w którym obcięli, że zostają zamrożone i jeśli nad wykonam świadczenia to pieniądze wrócą.
jeśli nie podpiszesz negocjacji to może zostać zerwana umowa ze świadczeniodawcą.



Offline foti

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 372
  • Pomógł? 5
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 07, 2015, 09:29:28 am »
Czy mam obowiązek podpisać protokół z renegocjacji? Co nam grozi w przypadku odmowy?
Nic Ci nie grozi. Wymyśliłaś powód dlaczego nie wyrażasz zgody i już. Jedynie niewyraźnie zgody na koniec roku jest glupota. A to że ktoś z NFZ coś przez telefon powiedział to można o tym zapomnieć przy następnej weryfikacji nie będą mieli kasy-nie zapłacą za nadwykonania i co im zrobisz? Powiesz że Pan czy Pani mieli w sierpniu że zapłacą?

Offline in_di

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Pomógł? 1
  • kujawsko-pomorski OW
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2015, 13:07:26 pm »
W kuj-pom pojawił się komunikat "W celu możliwie sprawnego przeprowadzenia zwiększenia kontraktów w rodzaju AOS, prosimy o jak najszybszy zwrot podpisanych aneksów dot. umów z ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które do tej pory nie zostały przez Państwa odesłane", czy ktoś może wie o jakim zwiększeniu mowa? (podwyżki dla pielęgniarek?)

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: zmiany i renegocjacje umów
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2015, 21:57:57 pm »
Pielęgniarki to raczej nie zakres AOS... zapewne chodzi o świadczeniodawców, którzy złożyli wniosek o przesunięcia finansowe kontraktów po drugim kwartale i nie odesłali nowych propozycji aneksowych.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 129
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]