collapse

Reklama


Autor Wątek: KSPPS a WIN10  (Przeczytany 8590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline max_77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Pomógł? -1
KSPPS a WIN10
« dnia: Sierpnia 09, 2015, 20:20:23 pm »
Czy ktoś już uaktualniał system do WIN10 ?? Czy są jakieś problemy czy program i  baza danych działa stabilnie??
Dzięki za jakiekolwiek info.

Offline Pantera33

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 11, 2015, 08:34:10 am »
Aktualizacja z win8.1 do win10 - żadnych problemów, również sprzętowych. KS-PPS pracuje normalnie, na razie nie zauważyłem problemów.  8)

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 11, 2015, 13:06:08 pm »
Ja za obserwowałem problem iż po przejściu na win10, PPS nie chce mi łączyć z OSOZ -  brak ikonki "kciuka" na pasku.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 11, 2015, 13:27:46 pm »
Jeżeli ktoś chce robić testy na win10 to po aktualizacji i aktywacji radzę postawić system od zera, za dużo różnych cudów jest po aktualizacji. Po postawieniu śmiga całkiem nieźle. W każdym razie zwiech już nie ma i problemu z aplikacjami.
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 11, 2015, 15:31:40 pm »
ok dzięki. Poczekam co mi doradzą z kamsoftu lub osoz. Jak nic do jutra nie odpiszą to zainstaluję jeszcze raz PPS.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 11, 2015, 20:59:53 pm »
Nie wiem czy prawda, ale ktoś mi wspominał, że po WIN10 blokuje w MS do aktywacji klucz bieżącego systemu i powrotu do niego brak. Dodatkowo system podobno przypisywany jest do bieżącej konfiguracji sprzętowej (nie jestem pewny czy tylko do płyty głównej czy całej konfiguracji), dlatego po rozbudowaniu kompa aktywacja może się nie powieść (kupno nowego WIN). Czy ktoś o tym słyszał?
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 11, 2015, 21:08:31 pm »
Cytuj
po WIN10 blokuje w MS do aktywacji klucz bieżącego systemu i powrotu do niego brak
Zawsze możesz wrócić http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-powrot-do-windows-8-najprostszy-sposob.html
Cytuj
Dodatkowo system podobno przypisywany jest do bieżącej konfiguracji sprzętowej (nie jestem pewny czy tylko do płyty głównej czy całej konfiguracji), dlatego po rozbudowaniu kompa aktywacja może się nie powieść (kupno nowego WIN)
Wcześniej systemy w wersji OEM też tak miały licencje i dało się żyć :)
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW

Offline Tomasz

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 187
  • Pomógł? 5
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 11, 2015, 22:25:35 pm »
Ja za obserwowałem problem iż po przejściu na win10, PPS nie chce mi łączyć z OSOZ -  brak ikonki "kciuka" na pasku.


jak Ci coś odpiszą to proszę daj znać, bo też mam z tym problem, ale już w win 8.1. Uparcie nie działa mi autostart z tym programikiem, a bez niego osozservice wariuje.

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 11, 2015, 22:33:27 pm »
co wam tak śpieszno do 10
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9317
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 11, 2015, 23:17:37 pm »
Dla tych co się śpieszą taka mała informacja ;)

Windows 10 Threshold Wave 2 przewidziany jest na październik i wtedy zapewne W10 stanie się używalnym systemem na większości konfiguracji.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2015, 21:43:19 pm »
Mam problem z uaktualnieniem KS-PPS na win10.
Aktualizacja zatrzymuje się na tworzeniu pliku zip - podczas wykonania kopi zapasowej
Pojawia się komunikat- archiwizacja plików została przerwana a w szczegółach program zatrzymuje się zawsze na "modol_L1.html"
Nie chce robić uaktualnienia bez tej kopi bo nie wiem co dalej program "wymyśli"
Antywirus wyłączony. Jakiś pomysł ma ktoś jak uaktualniać KS-PPS pod windowsem 10

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #12 dnia: Października 29, 2015, 00:10:55 am »
Trochę nie wprost, ale niektórym ku przestrodze....archiwizacja podczas aktualizacji nie backupuje bazy, tylko same pliki, które zawsze można z instalatora ze strony KS zdobyć. Nigdy jej nie robię, najważniejsza jest kopia samej bazy. Resztę można odtworzyć z innych źródeł (licencja, pliki PPSa).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Jarasz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Pomógł? 33
  • Bydgoszcz
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2015, 09:08:20 am »
Jeśli chcesz koniecznie zrobić aktualizację z tą kopią (samych plików jak wspomniał 09061303) to przy wyłączonym FB skopiuj cały katalog KS i po sprawie. A jeśli bez kopii plików to odpowiedź, żeby program nie robił tej kopii - oczywiście zawsze przed aktualizacją zrób kopię bazy danych.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: KSPPS a WIN10
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2015, 10:16:37 am »
Dzięki za szybką odpowiedź. Ale mnie nurtuje pytanie dlaczego nie chce zarchiwizować plików. Ja zrobiłem taka aktualizację bez archiwizacji ale i tak były problemy z podmianą plików na nowsza wersję. Windows blokował, mimo że robiłem to jako administrator.
Aktualizował ktoś KS-PPS pod windowsem 10?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 152
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9317 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3181 Wiadomości
karolweksler
3078 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]