collapse

Reklama


Autor Wątek: Automatyczny backup i szyfrowanie  (Przeczytany 54115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Automatyczny backup i szyfrowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 24, 2009, 10:52:48 am »
i oczywiscie trzeba jeszcze odciac koncowki od internetu ..
tylko jak lekarz w gabinecie ma korzystac w czasie badania z PPSa i np SIMPa ktory jest dostepny tylko on-line i dane powinno sie wprowadzac na wywca przy pacjencie (bo wtedy np wyjdzie czy pacjent sie wogole kwalifikuje do danego programu profilaktycznego)

ta cala ochrona danych osobowych jest przegieciem w druga strone ..

pozdrawiam

Offline ernest

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Pomógł? 0
Odp: Automatyczny backup i szyfrowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 24, 2009, 10:54:51 am »
Wszystko piÄ?knie i fajnie tylko, ??e jak zwykle ma siÄ? to nijak do rzeczywisto??ci. Skoro taka ko??c??wka stoi u lekarza to dobrze by??oby nie ograniczaÄ? siÄ? tylko do u??ywania jej do potrzeb PPS'a.
Teraz w wiÄ?kszo??ci przypadk??w zdjÄ?cia RTG zapisywane sÄ? na p??ytach CD a nie kliszach. Przychodzi pacjent ze zdjÄ?ciem na cd i co wtedy?
"Przykro mi, ale ze wzglÄ?du na GIODO nie jestem w stanie zobaczyÄ? pana zdjÄ?cia"?

To tylko jeden przyk??ad, ale pewnie znajdÄ? siÄ? inne. Mo??e GIODO jeszcze siÄ? przyczepi do tego, ??e ko??c??wki dzia??ajÄ? na koncie z uprawnieniami administratora?;)

Michale ... napisa??em nagrywarkÄ? CD/DVD ... do oglÄ?dania zdjÄ?Ä? RTG wystarczy zwyk??y napÄ?d CD/DVD

Piotrze > na routerze mo??esz przefiltrowaÄ? aktywne pakiety internetowe i dodaÄ? SIMP , nasza-klasa :) i nfz
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2009, 11:04:05 am wysłana przez ziemo »

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Automatyczny backup i szyfrowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 24, 2009, 11:34:55 am »
Michale ... napisa??em nagrywarkÄ? CD/DVD ... do oglÄ?dania zdjÄ?Ä? RTG wystarczy zwyk??y napÄ?d CD/DVD
Piotrze > na routerze mo??esz przefiltrowaÄ? aktywne pakiety internetowe i dodaÄ? SIMP , nasza-klasa :) i nfz
Problem w tym, ??e u mnie wszystkie komputery posiadajÄ? ju?? nagrywarkÄ?. Czyli mam wyrzuciÄ? nagrywarki i kupiÄ? zwyk??e napÄ?dy? Kto odda ??wiadczeniodawcy za to pieniÄ?dze? CzÄ???Ä? stacji klienckich to laptopy, wiÄ?c nie by??o zbyt du??ego wyboru, gdy?? od d??u??szego czasu nagrywarki cd/dvd to standard.

Pewnie, ??e mo??na przefiltrowaÄ?, mo??na ustawiÄ? dostÄ?p tylko do wybranych stron czy port??w tylko czy sÄ? jakie?? wymogi GIODO odno??nie tego. Osobi??cie nie uwa??am za s??uszne wprowadzanie takich blokad.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Przemyslaw

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1302
  • Pomógł? 33
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Automatyczny backup i szyfrowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 24, 2009, 11:58:23 am »
Ja mam dvd-rom tylko w poradni chirurgicznej. Czasami faktycznie pacjenci przynoszÄ? zdjÄ?cia rtg na no??nikach optycznych.
Pozosta??e komputery nie maja ani flop??w ani jakichkolwiek usb wyprowadzonych z przodu. Dodatkowo ??atwo zablokowaÄ? dzia??anie pamiÄ?ci flash na usb za pomocÄ?:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies i zmieniamy na WriteProtect (DWORD) na 1.
Wiadomo, ??e je??li u??ytkownik jest w miarÄ? rozgarniÄ?ty to poradzi sobie z tym  je??li ma prawa do zmian rejestru :o
Jednak praktyka pokazuje, ??e w 99% przypadk??w jest to skuteczne i to bardzo.

"brak czynnych port??w usb;"  rozumiem ??e drukarki nie mo??na posiadaÄ? lub myszki i klawiatury na usb?
SwojÄ? drogÄ? dlaczego nie piszÄ? nic o comie i lpt? przecie?? za ich pomocÄ? r??wnie?? mo??na dane wykra??Ä?.
NajwiÄ?ksze zagro??enie moim zdaniem to dostÄ?p nielimitowany do internetu.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Automatyczny backup i szyfrowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 24, 2009, 12:50:01 pm »
NajwiÄ?ksze zagro??enie moim zdaniem to dostÄ?p nielimitowany do internetu.

tu sie zgadzam w 100% !
dlatego tez filtruje juz czesc ruchu (przy pomocy opendns) a planuje autentykacje
peruser przy wejsciu do internetu i indywidualne uprawnienia z wycieciem wszystkiego
co niepotrzebne poprzez lokalne proxy na bramie

a wracajac do tematu samego PPSa to wg mnie gdyby GIODO sie dowiedzialo o kilku
rzeczach to bylby problem ..
1. domyslnie PPS instaluje baze do podkatalogu w katalogu programu a caly katalog
programu powinien byc udostepniany innym koncowkom w celu aktualizacji
wiem ze nie ma problemu zeby to zmienic ale pomyslcie ile instalacji PPSa jest zrobionych
na domyslnych ustawieniach
2. w nawiazaniu do 1 - jak juz ktos zdobedzie plik bazy to .. wszyscy znamy do niej haslo admina ..

i tutaj przydalyby sie te wszystkie zabezpieczenia i restrykcje o ktorych piszecie

pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 105
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 30.

[Pokaż zapytania]