collapse

Reklama


Autor Wątek: PPS a Windows 10  (Przeczytany 11870 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9309
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
PPS a Windows 10
« dnia: Czerwca 01, 2015, 12:47:33 pm »
Dzisiaj można się już zapisać na bezpłatną aktualizację.
Ciekawe po ilu latach program będzie na tym prawie bezproblemowo działał :)

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2015, 12:56:22 pm »
Na 8.1 problemów nie miałem. 10 to prawie to samo przecież ;)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 01, 2015, 17:53:04 pm »
Ja poczekałbym, aż Kamsoft powie, że działa. Wtedy jak nie działa, to zawsze można uderzyć do nich.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Online neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2015, 19:59:52 pm »
Ale jak już ktoś uruchomi to nie zapomnijcie się pochwalić :D

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9309
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 01, 2015, 20:13:10 pm »
Ale to dopiero 29.07. Plus pobranie 3GB i zainstalowanie :)
Trochę jeszcze trzeba poczekać.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2016, 22:52:04 pm »
Jak tam sytuacja? Aktualizujecie już Win10? Ja zacząłem od przychodni gdzie mam drEryka. Na razie prawie wszystkie końcówki. Serwer jeszcze został na Win7. Wszystko działa. Jedynie W starszych maszynach gdzie były sieciówki Realtek cośtam Family trzeba było pobrać nowe sterowniki do sieciówek bo nie działał WOL. I w jednym przypadku należało wyłączyć szybkie uruchamianie. Nauczony problemami z automatycznymi aktualizacjami doszukałem się w W10 opcji powiadamiania o konieczności ponownego uruchomienia systemu. W wersjach PRO można ustawić odroczenie aktualizacji. W wersjach home nie ma tej opcji. Ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce na homach?

Kilka dni temu w jednej przychodni gdzie jest KS-PPS chyba ktoś rozpoczął proces aktualizacji bo jak byłem zdalnie zalogowany to zaczął się aktualizować do W10. Po 2 godzinach komputer był dostępny zdalnie i nawet PPS działał :)

A jak u Was? Kto aktualizował?

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 26, 2016, 10:01:54 am »
ja mam win 10 od zeszłego roku i jest ok

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 26, 2016, 11:41:09 am »
Ehhh u mnie na "serwerze", który pełni także rolę stacji roboczej, pewnego pięknego dnia zobaczyłem Win10 i usłyszałem: "no samo się to zrobiło" ;-)
Machnąłem ręką i działa. Dałem tylko "DWS_Lite" - fajny programik, który pozwala automatycznie powyłączać szpiegowskie dodatki, no i zablokować automatyczne aktualizacje. Końcówki na win 8.1.
Mam mieszane uczucia do w10, trudno nad nim zapanować. Sam podmienia sterowniki (też do wyłączenia przez DWS-Lite), najczęściej na gorsze. Sam aktualizuje, co chce i kiedy chce. No i ma dziwne rozwiązania, np. udostępnianie aktualizacji w sieci, aby odciążyć serwery $M. W małej przychodni, gdzie jest kilka stanowisk i "familijna" atmosfera - może być, ale w dużych placówkach nie wyobrażam sobie tego OS'a.
Sam na swoim laptopie dokupiłem ram'u postawiłem Linuksa Minta a Windows mam jako wirtualkę - jedną z wielu. Dzięki temu mam kilka Windowsów w różnych wersjach plus Somedy i PPS'y klientów, świetnie to się sprawdza do testów i takich tam różnych kombinacji ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 26, 2016, 12:44:50 pm »
Udostępnianie aktualizacji w sieci można wyłączyć już podczas aktualizacji do Win10. Generalnie ja tam wszystko ustawiam na OFF :). Potem możesz w ustawieniach aktualizacji również wyłączyć udostępnianie aktualizacji w sieci lan - ale tego akurat już nie wyłączałem.

Pobieranie sterowników ze strony Microsoft też można wyłączyć. Fakt że z tymi sterownikami to jest lipa. Tak jak pisałem wyżej sterowniki do karty sieciowej zainstalowane podczas aktualizacji do Win10 spowodowały unieruchomienie WOL, no i zainstalował mi jeszcze sterowniki do HP402d. Niestety oryginalne sterowniki (nawet z HP) nie wiedzieć czemu nie pozwalają na skonfigurowanie podajników pod poszczególne formaty papieru. W ustawieniach nie ma takiej opcji. Zainstalowałem więc ze strony HP uniwersalne sterowniki do drukarek i było ok. No ale Win10 wie lepiej i mi podmienił te sterowniki. Niestety odkryli to dopiero lekarze podczas przyjęć jak wizyty zaczęły się drukować na papierze do recept :) Szczęście w nieszczęściu, że W10 pozostawił stare sterowniki w systemie i wystarczyło na szybko zdalnie w ustawieniach drukarki zamienić sterownik.


Moim zdaniem warto przejść na W10. Zobaczcie jaki stary jest już Win7 - 7lat. Najdłużej wspieranym systemem był XP, ale wątpię żeby Win7 była tak długo wspierany jak XP. Na starych komputerach nie ma spadku wydajności po zainstalowaniu W10 a zawsze dłużej będziemy mieć aktualny system.
Zastanawiałem się jedynie nad kompami zakupionymi z Win7/Win8 (7 preinstalowana, 8 na płycie) czy nie przejść na Win8 ale z rozpędu poleciałem z aktualizacją i na tych kompach.
Na plus jest to, że można całą aktualizację zdalnie zrobić (jednak od 1 godziny do nawet 3 nie wiemy co się dzieje :) ) poza wcześniejszą kopią np. jakimś obrazem dysku.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 27, 2016, 19:39:41 pm »
U mnie poszła aktualizacja w jednym ośrodku - nie mój komputer, więc nie zablokowana - po "sukcesie" instalacji Win 10 KSPPS się wykrzaczył - nie pomogła ponowna instalacja, zresztą cuda zaczęły się dziać z internetem - 95% brak połączenia. Co z tego jak zainstalowałem sterowniki jak winda je następnego dnia podmieniła. Telefon się urywał - chciałem przywrócić Win7- brak opcji do wyboru - Win 10 był w sumie 7 dni.
Generalnie połowa programów się posypała, w tym program księgowy. Przywróciłem Win7 w dziwaczny sposób, żeby odzyskać dostęp do danych - panie notorycznie nie robią kopii zapasowych. Udało się połowicznie - brak dostępu do internetu - wymiana karty sieciowej nic nie dała, ale przynajmniej odzyskałem wszystkie dane.

Poczekam na Windows 11.

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 27, 2016, 19:43:36 pm »
W sumie to jak wysyłanie wszelkich informacji przez Windows 10 ma się do ochrony danych...
Kto będzie kontrolował, co winda wysyła?

Online cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 27, 2016, 20:13:49 pm »
U mnie na każdym kompie z Win 10 musiałem zmienić w konfiguracji kart sieciowej parametr "Speed&Duplex z auto negotiation na wybraną wartość łącza (można ustawić 1.0 Gbps Full Duplex). Na Auto rwało mi połączenie i ograniczało transfer dużo poniżej możliwości.
We właściwościach połączenia warto odznaczyć:
- Klient sieci Microsoft Networks
- Protokół multipleksera karty sieciowej firmy Microsoft
- Protokół internetowy w wersji 6

Poza problemami z netem na win10 to z pps-em nie miałem żadnych
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 27, 2016, 23:56:44 pm »
Generalnie problemów nie stwierdziłem oprócz jednego przypadku. Ktoś ma pomysł co wyrzuca ten błąd? Przy okazji wywala się połączenie z serwerem Oracle.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #13 dnia: Września 29, 2016, 10:12:47 am »
Czy może ktoś pomóc mi zrozumieć różnice pomiędzy zapisami w licencji:

Cytuj
Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy.

a na kluczu (wersja BOX, potwierdzone po kluczu w Microsoft):
Cytuj
Nieprzeznaczony do indywidualnej odsprzedaży

W Microsoft wmawiają mi, że ważniejsze jest to co w pudełku, ale w pudełku przecież dopiero mogę przeczytać po zakupie i jego rozpakowaniu. Następnie tłumaczą, że przeniesienie to nie jest odsprzedaż. A przecież czy przenieść nie można odpłatnie? Oczywiście że można. I licencja tego nie precyzuje. Skoro nie precyzuje to znaczy, że zezwala na przeniesienie odpłatne. Jednak po rozpakowaniu pudełka nad kluczem znajdujemy info, że nieprzeznaczony do indywidulanej odsprzedaży.

W końcu mnie oświeca! Może to klucz nie jest przeznaczony do odsprzedaży. Ale w MIcrosoft twierdzą, że kluczi licencja to jest to samo (?).

No i? :)

Offline eres

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 4
  • Pomógł? 1
Odp: PPS a Windows 10
« Odpowiedź #14 dnia: Września 29, 2016, 12:45:59 pm »
To pytanie raczej do prawnika specjalizującego się w prawach własności ;-)
Kiedyś wyczytałem gdzieś, że licencji nie można "sprzedać" - to raczej by znaczyło że MS sprzedałby wszystkie prawa do Windowsa :-D
Licencja to inaczej prawo do używania danego programu, więc nie powinno być problemu jeżeli chcesz przekazać je innej osobie w formie np. darowizny :-)
Na mój rozum to ten klucz będzie działał tylko na jednym kompie (po aktywacji). Natomiast licencja powinna działać na dowolnym kompie z prawem do reinstalacji .
Tym samym klucz nie może być odsprzedany, bo nie będzie działał, ale być może będzie można uzyskać inny klucz do tej samej licencji BOX (odsprzedanej). W końcu kupujemy prawo do używania programu a nie możliwość zainstalowania. Warto by tak zapytać w MS.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 46
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9309 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]