collapse

Reklama


Autor Wątek: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową  (Przeczytany 5602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antidotum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 1
Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« dnia: Maja 25, 2015, 14:51:07 pm »
Witam,

Mam wątpliwości co do kwalifikowania pacjentów na rehabilitację domową.

Wiem, że muszę to robić zgodnie z Rozp. Ministra Zdrowia z 30 sierpnia 2009 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej.
w &6.2 mamy wymienione, które schorzenia się kwalifikuję ( i na jak długo), a które nie.

Ale o ile ogniskowe uszkodzenia mózgu , uszkodzenia rdzenia kręgowego czy urazy kończyn dolnych są w miare jasne i nie ma wątpliwości, że jak pacjent złamie noge to mogę go rehabilitować w domu przez 6 miesięcy od dnia urazu to mam problem z pkt. 4:

"choroby przewlekle postępujące, w szczególności..." -  te w szczególności są wymienione, a te "nie w szczególności" ?

Powiem szczerze, że ciężko samemu ocenić czy dane schorzenie nadaje sie na domową czy nie - jak sobie z tym radzicie?

Taki przykład: zespół ogono końskiego z narastającym niedowładem zaliczyć jako chorobe przewlekle postępującą czy nie?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Offline rehmonia

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Pomógł? 1
Odp: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2017, 08:34:08 am »
Witam,
Czy można gdzieś znaleźć informację o wykazie jednostek chorobowych wg icd-10 kwalifikujących się na rehabilitację domową? Konkretny wykaz kodów icd-10 dla domówki . Nie słowne opisy typu choroby przewlekle postępujące czy choroba parkinsona  tylko np G20 , G35 itp....

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2017, 19:54:33 pm »
Nie ma takiego wykazu.
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 26, 2017, 15:19:26 pm »
Mam pytanie czy jeżeli pacjent ma opiekę paliatywną to czy można u niego wykonać rehabilitację domową z fizjoterapii ambulatoryjnej??
Z góry dziękuje za odpowiedż.

Offline karington

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Pomógł? 2
  • WIELKOPOLSKI ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI NFZ
Odp: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2017, 16:33:23 pm »
Witam,

z tego co się orientuje to nie możesz wykonać u tego pacjenta zabiegów rehabilitacyjnych ponieważ opiekę rehabilitanta winna zapewnić placówka, która świadczy usługi z zakresu opieki paliatywnej.
 

Offline mall

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 110
  • Pomógł? 2
Odp: Kwalifikowanie pacjentów na rehabilitację domową
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 27, 2017, 16:22:07 pm »
Mam pytanie czy jeżeli pacjent ma opiekę paliatywną to czy można u niego wykonać rehabilitację domową z fizjoterapii ambulatoryjnej??
Z góry dziękuje za odpowiedż.
Jak w poście wyżej- rehabilitację powinna zapewnić placówka paliatywna. Wykonać możecie, ale NFZ za taką usługę nie zapłaci. Mieliśmy kiedyś taki przypadek, kiedy lekarz POZ wystawił podobnej pacjentce skierowanie na reh. domową nie informując, że jest ona pod opieką paliatywną. Musieliśmy robić korektę rachunku.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 79
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 6
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]