collapse

Reklama


Autor Wątek: A może jednak chmura?  (Przeczytany 24538 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #30 dnia: Września 27, 2017, 21:15:54 pm »
Moją rekomendacją jest natomiast dokładne czytanie ze zrozumieniem

(...)Interpretacja przepisów odnośnie dokumentacji medycznej wskazuje że można ją owszem przechowywać poza zakładem (to się zmieniło bo kiedyś było że dokumentacja musi być przechowywana w zakładzie który ją wytworzył) ale powinniśmy znać miejsce jej przechowywania. CSIOZ stoi na stanowisku że z dokładnością do fizycznej maszyny. Chmury odpadają bo nie można ustalić na którym fizycznym serwerze mamy swoje dane, ponieważ to się ciągle zmienia.
(...)

Jak widzisz w tym przypadku omawiamy interpretację przepisów - czyli jak to określiłeś obowiązującego prawa. To że ta interpretacja znajduje się w dokumencie o nazwie rekomendacje nie oznacza że nie opiera się na konkretnym przepisie czyli rozporządzeniu MZ ws dokumentacji medycznej.

Oczywiście Twoja interpretacja może być inna. Pytanie czy w razie czego podzieli ją sąd...

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #31 dnia: Września 28, 2017, 08:12:28 am »
proponuję zerknąć pierwszą lepszą pozycję w google, tutaj są przepisy i to zawężone tylko do danych osobowych: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ochrona-danych-osobowych-a-cloud-computing

Zgadzam się jednak troszkę, bo to tylko rekomendacje. Ale jak doliczyć do tego własny rozsądek i ewentualnie doświadczenie podmiotów trzecich, które się tym zajmują to można to posklejać tak, że będzie dobrze.
http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline dbfr

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 3
    • Blog o rozwiązaniach informatycznych dla branży medycznej
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #32 dnia: Października 06, 2017, 15:13:50 pm »
kontynuując temat chmury ale także w kontekście innych rozwiązań do wykorzystania w placówce jakby ktoś miał ochotę i czas: http://itwmedycynie.pl/2017/10/06/co-to-jest-chmura-i-czy-moze-nam-sie-przydac/

http://itwmedycynie.pl - Blog o rozwiązaniach IT dla branży medycznej

Offline lukaszpps

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 4
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #33 dnia: Października 15, 2017, 16:46:26 pm »
Mam problem ze znalezieniem aplikacji która umożliwiałaby rozliczanie świadczeń w rehabilitacji ambulatoryjnej oraz rehabilitację w ośrodku dziennym przy czy w przypadku reh. dziennej potrzeba jest aby można było elastycznie tworzyć dodatkowe formularze niestandartowe np:

fizjoterapeuta - ocena sprawności
kardiolog - osobna tabelka
i tak kilkanaście specjalizacji

a potem na podstawie tych danych tworzona była historia zdrowia oraz wypis
najlepiej aplikacja chumrowa tak aby nie iść w koszty ze sprzętem.


 

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 03, 2018, 10:54:24 am »
Minęło trochę czasu od dyskusji, ciekaw jestem czy w tym czasie ktoś próbował przenieść serwer na VPS ?

Od czasu do czasu "męczy" mnie myśl aby pozbyć się serwera i przenieść się do chmury więc chętnie poczytałbym o jakiś doświadczeniach w tym temacie :)

Ewentualnie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie migracji z SOMED'a do tego systemu w chmurze od Kamsoftu ?

Offline mikoma

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 3
  • Pomógł? 0
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 28, 2019, 12:27:04 pm »
Minęło trochę czasu od dyskusji, ciekaw jestem czy w tym czasie ktoś próbował przenieść serwer na VPS ?

Od czasu do czasu "męczy" mnie myśl aby pozbyć się serwera i przenieść się do chmury więc chętnie poczytałbym o jakiś doświadczeniach w tym temacie :)

Ewentualnie czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie migracji z SOMED'a do tego systemu w chmurze od Kamsoftu ?
Widzę, że póki co cisza, ale podbijam temat. Też się chętnie dowiem, jak to w praktyce przebiega.

Offline Merkantylny

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 19, 2021, 20:48:31 pm »
By chmura była zgodna z RODO (chodzie o przechowywanie danych osobowych), serwery muszą znajdować się w Unii i dane muszą być szyfrowane, na pewno od razu odpada Dropbox i paru innych globalnych graczy.
Mi przychodzi do głowy Polskie rozwiazanie z serwerami w Polsce, szyfrowane dane: reklamanaforumjestpłatna.pl. To jest chmura zgodna z RODO. Poza tym słyszałem, że google planuje w Polsce umieścić swoje centra.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2021, 21:44:58 pm wysłana przez Przemyslaw »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3070
  • Pomógł? 221
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 19, 2021, 21:33:30 pm »
To jest chmura zgodna z RODO.
To wygląda na reklamę.
Generalnie uważam, że podawanie linków w pierwszym poście na forum powinno być automatycznie wycinane.

Macie oprogramowanie czy tylko udostępniacie miejsce na dane?
Czy mogę zobaczyć wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych?
Jaki jest NIP Waszej firmy?
Od jak dawna istniejecie?
Czy posiadacie własne data center?

Offline Monika24

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Pomógł? 4
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 18, 2021, 10:38:46 am »
Co jest lepsze do prowadzenia EDM, kontrakt z NFZ, świadczenia AOS - Alergolog, gabinet jeden, jeden lekarz - Mediporta czy Serum?

Offline egol

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 466
  • Pomógł? 2
Odp: A może jednak chmura?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 19, 2021, 10:06:13 am »
drWidget

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 74
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 4
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3278 Wiadomości
Michał Michał
3169 Wiadomości
karolweksler
3070 Wiadomości
09061303
3019 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]