collapse

Reklama


Autor Wątek: profilaktyka gruźlicy  (Przeczytany 19955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 03, 2015, 11:36:16 am »
Czyli ścieżka będzie taka:

Rozliczenia>Raporty>Dodaj>Raport wykonanych świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych.

Co robić dalej zostało już opisane w poprzednich postach.

Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2015, 12:43:07 pm wysłana przez kamill »

Offline dracena30

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 04, 2015, 16:56:50 pm »
Witam, jak zacząć z tą gruźlicą?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 04, 2015, 17:47:31 pm »
Ja to bym z gruźlicą nie zaczynał ;P

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 04, 2015, 20:47:22 pm »
Paweł ma rację :) Na to trzeba mieć płuca z materiałów kompozytowych. Ale tak na poważnie to przecież cały ten wątek jest jak o tym jak zacząć.

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 05, 2015, 21:49:29 pm »
Witam, jak zacząć z tą gruźlicą?
No to może ja pomogę, chociaż na forum jest sporo informacji na ten temat. Z drugiej strony czasem ciężko wyłapać te konkretne, które nas interesują.

Ja robię tak:

odpalam KS-PPS'a - bez tego nie pójdzie ;), dalej szukam modułu pod nazwą "POZ" (zaraz po odpaleniu PPS'a masz tam ich kilka, m.in. "Rozliczenia", "Słowniki", "Serwis" itd.) i klikasz w niego.

Gdy masz już uruchomiony moduł "POZ" to rozwijasz pole "Numer umowy" i wybierasz aktualną na obecny rok. Następnie po lewej stronie masz kilka zakładek, które możesz wybrać - wybierasz "Usługi płatne", a następnie "Porada profilaktyczna w programie profilaktyki gruźlicy". Po kliknięciu otworzy się okno do wpisywania świadczeń, gdzie musisz wypełnić dane pacjenta po kolei:
najpierw rozwijasz wiersz o nazwie "Pacjent" i wybierasz delikwenta, któremu chcesz przypisać wykonane świadczenie, dalej rozwijasz "Podstawa ubezpieczenia" - powinno nastąpić w tym momencie sprawdzenie przez program, czy pacjent jest ubezpieczony. Zakładamy, że jest.

Następnie "Rozpoznanie główne" - tu wybieram kod Z11.1 "Specjalne badanie przesiewowe w kierunku gruźlicy układu oddechowego. Niektórzy pisali, że tego nie trzeba wpisywać, ale u mnie krzyczy, żeby wpisać, więc wpisuję.

Następnie kolejne pola "Pracownik medyczny", "Data wizyty", "Il. wykonanych prod." i "Ministerialny kod świadczenia" uzupełniają się same (przynajmniej u mnie). Jeśli "Ministerialny kod świadczenia" nie "wskoczy" samoczynnie musisz wybrać z dostępnej listy "46.6 ZAPOBIEGANIE CHOROBOM ZAKAŹNYM. OBEJMUJE SZCZEPIENIA FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH WYKONYWANE OSOBOM POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA." Ważne, żeby była to wersja 2 kodu - u mnie już na etapie wybierania w module POZ nie mogę wybrać innej wersji, więc akurat z tym nie mam problemu.

Dalej rozwijam pole "Efekty udzielanych świadczeń w programie profilaktyki oraz wyniki Barthel", potem wybieram zakładkę "Gruźlica", zaznaczam ptaszka przy "Pacjent skorzystał z edukacji zdrowotnej w Programie".

I na tym koniec jeśli chodzi o przypisanie świadczenia do wybranego pacjenta. Jeśli masz kolejnego do wpisania to na dole (obok przycisków "Ok" i "Anuluj") masz "Następny". Klikasz na niego i wszystko powtarzasz dokładnie tak samo przy kolejnym pacjencie. Jak już będziesz wpisywała ostatniego pacjenta to wtedy po wypełnieniu wszystkich wymaganych pół klikasz po prostu na koniec "Ok" i okno się zamyka. Następnie zamykasz moduł "POZ", potem PPS'a i idziesz się opalać, bo ostatnio nieźle grzeje ;).

U mnie ten sposób działa znakomicie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2015, 22:16:33 pm wysłana przez kamill »

Offline daro7777

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Pomógł? 4
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 31, 2015, 19:35:30 pm »
Nie chcę zakładać nowego wątku to może zapytam tutaj.
Czy obowiązujące ankiety w prof. gruźlicy i CHUK to te z zarządzenia nr 74/2010/DSOZ (http://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-742010dsoz,4292.html)
Rozliczałem to kiedyś, teraz znów muszę a czasu upłynęło i nie jestem pewien, a jakoś nieufnie podchodzę do tego że przez 5 lat nie zmienili. Podeślijcie proszę lik do aktualnych jeśli takie są.

Offline youngNeo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #36 dnia: Września 03, 2015, 11:19:00 am »
to jeszcze mała watpliwosc - czy jezeli przez pomylke zaloze ankiete gruzlicy pacjentowi ktory mial ja juz wykonana kilka miesiecy wstecz - czy ten blad zostanie "wyłapany" przy sprawdozdawaniu i odrzucony czy jednak bede musial go korygowac? dziekuje bardzo

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #37 dnia: Września 03, 2015, 12:49:52 pm »
Ja również dołączę się z moimi wątpliwościami:

dodaję żądanie rozliczenia, a za chwilę otrzymuję wyniki weryfikacji, gdzie w kolumnie "Status" widnieje "zakończono przetwarzanie", natomiast w kolumnie "Operacje" mam tylko "pozycje nieuznane" bez szablonu.

Mam czekać, czy gdzieś popełniam błąd, którego jestem nieświadomy?

Jeśli chodzi o nieuznane świadczenie to przy jednej osobie mam "Kod błędu 2 - stwierdzono występowanie błędów weryfikacji".

Poza tym przechodząc na SZOI w zakładkę "Raporty statystyczne medyczne" i wchodząc w "dane szczegółowe" znajdujące się w kolumnie "Operacja/Raporty zwrotne" widnieje cały czas informacja, że "Trwa weryfikacja" i "Status raportu" jest "Niezamknięty". Nie mam pomysłu o co chodzi? Może ktoś coś podpowie?
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2015, 13:05:59 pm wysłana przez kamill »

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9306
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #38 dnia: Września 03, 2015, 13:24:02 pm »
Po prostu trwa weryfikacja. Raport nie jest jeszcze sprawdzony. Trzeba czekać.

Offline kamill

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #39 dnia: Września 03, 2015, 14:10:19 pm »
"Czekajcie, a będzie Wam dane"  ;)

Faktycznie cierpliwość się opłaciła. Dzięki.

Offline youngNeo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #40 dnia: Września 07, 2015, 18:46:13 pm »
to jeszcze na koniec prosze o podpowiedz...

to jeszcze mała watpliwosc - czy jezeli przez pomylke zaloze ankiete gruzlicy pacjentowi ktory mial ja juz wykonana kilka miesiecy wstecz - czy ten blad zostanie "wyłapany" przy sprawdozdawaniu i odrzucony czy jednak bede musial go korygowac? dziekuje bardzo

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #41 dnia: Września 08, 2015, 10:04:12 am »
Wróci z błędem.

Offline youngNeo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #42 dnia: Września 08, 2015, 23:42:43 pm »
podzięki! wielkie! obiecalem wzbogacic kase forum co wkrotce uczynie. Za dotychczasowa, wielka POMOC!

Offline youngNeo

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Pomógł? 0
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #43 dnia: Września 28, 2015, 11:12:34 am »
witam!
co powinenem zrobic? dziekuje za pomoc...

musialem poprawic date wykonanej ankiety prof. gruzlicy za m--c lipiec; niestety na szoi w odrzucono pozycje w raporcie bo sprawozdawczosc za dany miesiac jest juz zamknieta; NFZ kazal napisac pismo o oblokowanie; dzisiaj ponownie staram sie wyslac raport a SZOI informuje ze raport o danym ID juz zostal wyslany (ale zostal odrzucony). PPS przy generacji nowego za m-c lipiec informuje ze nie ma zadnych epizodow...

dziekuje :)

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: profilaktyka gruźlicy
« Odpowiedź #44 dnia: Września 28, 2015, 11:37:08 am »
Jak nie ma dużo tej gruźlicy to po prostu przeklikaj F4 na każdej pozycji rozliczeniowej, zrobią się "do wysłania" - znaczek z literką "R" i zrób nowy raport. Jeśli to dużo klikania to można odfiltrować potrzebne pozycje (np. po dacie i punkcie kontraktowym) i z menu "odfiltrowane" wybierasz "oznacz pozycje do ponownego wysłania do NFZ" czy jakoś podobnie.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 122
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 7
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]