collapse

Reklama


Autor Wątek: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.  (Przeczytany 31836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 01, 2016, 23:20:14 pm »
Cytuj
- w dniu oddania protezy wykonujemy procedurę oddania protezy i skreślamy pacjenta z kolejki, ale z datą pobrania wycisku=pierwszej wizyty

Hmmm to mam puszczać pustą wizytę tylko z icd-9 w dniu wycisku, żeby zdjąć z kolejki ??

Przecież to jest awykonalne, niech ....... na drzewo  :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 01, 2016, 23:40:58 pm »
No właśnie niestety nie do końca i od NFZtu info, że przecie w mMedice to działa więc o co mi chodzi.

W tym co zacytowane zostało powużej słowa procedura użyłem w sensie rejestracji całego zestawu danych (produkt, ICD9, ICD10) do rozliczenia - to tak w kwestii wyjaśnienia, bo słowo procedura może mieć różne znaczenia.

W międzyczasie kilka rzeczy poszło do przodu:
- NFZ odpisał, że żadnym zmian nie będzie po ich stronie, trzeba się dostosować
- do Somedu poszło zgłoszenie z prośbą o dostosowanie aplikacji do wymogów NFZ i na razie wisi
- PPS odpisał mi, że aby spełnić wymóg NFZ trzeba zrobić coś takiego:
-- w dzień pobrania wycisku rejestrujemy kontakt z informacją o kolejce, ale bez produktu, bo takowego nie ma (w raportach: raport kolejki idzie skreślenie, raport SWIAD nie idzie nic, bo nie ma świadczenia)
-- przy oddaniu protezy dodajemy kolejny kontakt do epizodu, w datach oddania protezy i już z produktem z umowy, ICD9, ICD10 i dopiero wtedy idzie cokolwiek w SWIAD.

Ogólnie w PPSie nie jest to do końca intuicyjne i dodatkowo nie sprawdziłem tego w praktyce jeszcze, ale wydawać się może, że ma to szanse powodzenia.
Nie zmienia to faktu, że usługa na pobranie wycisku za 0zł w umowie byłaby najprostsza.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 27, 2016, 12:32:30 pm »
Jaki pierwszy wolny termin w cotygodniowych kolejkach wykazujecie jeśli chodzi o ŚWIADCZENIA PROTETYCZNE PRZYPADEK PILNY? Taki sam jak przypadek stabilny? Bo muszę przekazać wyjaśnienia (ew skorygować raporty) oddziałowi i nie chciałbym zrobić z siebie idioty.

Offline marek_piw

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Pomógł? 11
  • Lubelski OW
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwca 27, 2016, 17:00:03 pm »
Ja sprawozdaję pilny w pierwszym dniu "protetycznym" (mam protetykę) a stabilny wg kolejki.

Offline polaki899

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwca 29, 2016, 20:55:13 pm »
Witam
Mam pewien problem, a mianowicie przejąłem rozliczanie jednostki dentystycznej i mam
problem z kolejkami protetycznymi, których trochę nie rozumiem.
Problem polega na tym iż pani która wysyłał raporty z kolejkami dostawała po 1-2 PESELI od lekarza do wpisania na poszczególne komórki protetyczne. Wpisywała ona je do Ks-ppsa , ale nie do bazy u świadczeniodawcy tylko na swoim prywatnym w domu i własnie z niego wysyłała raporty.W KS PPS świadczeniodawcy nie ma żadnego śladu wysyłania kolejek, ani raportów ani wpisanych peseli. Czy jest teraz możliwość aby zacząć (od nowa) kolejkę na ks ppsie świadczeniodawcy aby zgadzała się mniej więcej z tamtą już wysłaną?
Kolejki za miesiąc maj zamknięty comiesięczny i jeden tydzień z czerwca jest puszczony.
I teraz by trzeba by było zacząć wysyłać kolejke na nowym ks ppsie za drugi tydzień czerwca 13-19.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2016, 20:57:57 pm wysłana przez polaki899 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwca 29, 2016, 21:15:26 pm »
No to fajnie masz :):):)
Pani miała wyobraźnię... rozjechała sobie bazę(-y), a dokładniej wersje raportów.

Ogólnie na początek jak cokolwiek wyślesz z bazy nazwijmy ją roboczej - u świadczeniodawcy, to masz na 100% wersję pierwszą raportu (pomijam nr generacji raportu). Pod kątem wersji kolejka miesięczna ok, ale tygodniowa jest wersjonowana na kod świadczeniodawcy i jest problem.

Dalej - kolejki miesięczne są wyliczane na podstawie 3 ostatnich miesięcy i słupki (ja to tak nazywam) muszą się zgadzać w raporcie za ostatni miesiąc z wartościami sprawozdawanymi za poprzednie miesiące. Także za bardzo danych poprawnych nie uzyskasz. Pytanie pośrednie - czy jest możliwość uzyskania danych sprawozdawanych w kopii domowej programu (przynajmniej dane pacjenta - pesel, data wpisu do kolejki, data i powód skreślenia pacjenta)?

Ogólnie da się wszystko zrobić, tylko wiele zależy jak chcemy mieć temat wyprostowany - czy z pewnymi ustępstwami, czy co do joty jak chce NFZ (w tym przypadku trzeba angażować też do zabawy NFZ, ale z praktyki wiem, że dało się dogadać w przynajmniej dwóch NFZtach). Na początek nie wysyłałbym na pewno z bazy roboczej nic pod kątem kolejek (szczególnie raportu tygodniowego), bo na pewno będzie problem z wersją, dopóki nie naprawiłbym całościowo problemu.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwca 14, 2023, 22:23:44 pm »
Witam, może mógłby mnie ktoś naprowadzić jak skonfigurować raport listy oczekujących aby tworzyły w nim się automatycznie pozycje 10001 leczenie protetyczne stabilne i pilne. Muszę za każdym razem to ręcznie dodaswać
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: kolejka na protetykę od kwietnia 2015r.
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwca 14, 2023, 23:18:26 pm »
Jaaki program, bo co kraj to obyczaj. W jednym da się, w innym nie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 95
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]