collapse

Reklama


Autor Wątek: Sprawozdanie badań w poz  (Przeczytany 9674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:05:06 am »
Oczywiście że datę można wskazać inną i tak też powiedziałem w przychodniach i tak robili, tyle że na koniec miesiąca wróciły mi te zlecenia jako pozycje błędne i trzeba było poprawiać daty podzleceń, dlatego na wszelki wypadek uprzedzam bo później nie da się tego z automatu poprawić i trzeba ręcznie. Proszę mi wierzyć że Panie które miały to poprawiać nie były zachwycone, może teraz to w NFZ zmienią ale wątpie, można na próbę wysłać kilka zleceń.
Somed jest bardzo dobrym programem ale czasami aż za dużo ma możliwości konfiguracyjnych i lepiej jakby była jedna "właściwa" konfiguracja niż kilka, może mój defytyzm wynika z tego że lepiej się upewnić niż później poprawiać a nadal pozostaje wiele spraw z badaniami które nie są do końca wyjaśnione.

Pozdrawiam
Nie jestem fachowcem od rozliczeń, ale coś mi tu nie gra. Przecież w elemencie procedura można wskazać datę wykonania procedury. Fakt, że może dla pewnych sytuacji, ale jako tako można i NFZ to przyjmuje. Nie oceniamy tutaj poprawność merytoryczną danych, odnoszę się tylko do informacji, że się nie da. To nie prawda, da się i jest to przekazywane, o ile wpiszemy.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:29:09 am »
Przecież w elemencie procedura można wskazać datę wykonania procedury. Fakt, że może dla pewnych sytuacji, ale jako tako można i NFZ to przyjmuje.
Punkt z rozporządzenia, do którego odnosi się opis tej pozycji w XML mówi, że nie dotyczy POZ.

Czy Somed będzie na tyle mądry, że rozpozna które badania wysłać do NFZ jako procedury ICD-9 powiązane z usługą (DILO), a które osobno jako kody 10-cyfrowe?

Offline MK

  • Kamsoft
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 557
  • Pomógł? 49
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 02, 2015, 11:33:26 am »
Przecież w elemencie procedura można wskazać datę wykonania procedury. Fakt, że może dla pewnych sytuacji, ale jako tako można i NFZ to przyjmuje.
Punkt z rozporządzenia, do którego odnosi się opis tej pozycji w XML mówi, że nie dotyczy POZ.

Czy Somed będzie na tyle mądry, że rozpozna które badania wysłać do NFZ jako procedury ICD-9 powiązane z usługą (DILO), a które osobno jako kody 10-cyfrowe?

Już zdaje się o tym pisałem i nawet odesłałem na nieoficjalnego, somedowego Facebooka.

Offline Zdrowy

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Pomógł? 2
  • Mazowiecki OW
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 02, 2015, 12:02:57 pm »
Teraz przydałoba się jeszcze opcja zestawienia wykonanych procedur.

Offline bj

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Pomógł? 0
  • podlaskie
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 03, 2015, 11:47:01 am »
Proszę o pomoc w sprawie badań w POZ. Gdy chcę dodać badanie  za pomocą karty badania pojawia mi się komunikat że ta usługa już istnie w systemie. i należy jej szukać w usuniętych. Po kliknięciu na usunięta jej tam nie ma . gdzie mogę ją znaleźć aby móc przywrócić?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 03, 2015, 12:14:48 pm »
Może jest ukryta? Trzeba w filtrze wybrać żeby wszyskie pokazywał.

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 03, 2015, 13:54:31 pm »
Program sprawdza zarówno nazwę jak i kod, wyświetl wszystkie usługi i sprawdź po nazwie a następnie po kodzie.

Pozdrawiam

Offline Sławek

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 285
  • Pomógł? 42
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 17, 2015, 13:36:34 pm »
Nie tylko dla podzleceń to działa. Ci, którzy procedury wykorzystują mogą spać spokojnie. Więcej tu: https://www.facebook.com/kssomed (wpis z dnia dzisiejszego)

Witam

Nie chce siać defetyzmu ale zbliża się 20.04 i Ci co wpisują procedury mają sobie ręcznie policzyć do sprawozdania z badań ? W aktualizacjach nie ma informacji i z tego co sprawdzałem procedury nie są liczone z porad ambulatoryjnych, czy jest cień szansy że będzie to zrobione do 20 ?

Pozdrawiam

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 17, 2015, 14:03:00 pm »
Nie tylko dla podzleceń to działa. Ci, którzy procedury wykorzystują mogą spać spokojnie. Więcej tu: https://www.facebook.com/kssomed (wpis z dnia dzisiejszego)

Witam

Nie chce siać defetyzmu ale zbliża się 20.04 i Ci co wpisują procedury mają sobie ręcznie policzyć do sprawozdania z badań ? W aktualizacjach nie ma informacji i z tego co sprawdzałem procedury nie są liczone z porad ambulatoryjnych, czy jest cień szansy że będzie to zrobione do 20 ?

Pozdrawiam

Zgłaszałem/prosiłem 27.03 ale na razie cisza...

EDIT: a przepraszam - do PPSa zgłaszałem

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2015, 14:05:25 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 18, 2015, 13:51:28 pm »
Jka dopisywaliście kody ICD9 do radiologii? Np. co zrobić z pozycją: "zdjęcie klatki piersiowej w projekcji AP i bocznej "? Wg słownika powinna mieć kod 87.44 a mogę wybrać tylko rozwinięcie: 87.440 i 87.441.

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Sprawozdanie badań w poz
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 20, 2015, 11:06:24 am »
Miałem ten sam problem z kilkoma badaniami i brałem pierwsze lepsze, już mnie wkurzają te zmiany w POZ, kij w oko.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 121
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9306 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]