collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań w POZ  (Przeczytany 151993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #180 dnia: Listopada 05, 2015, 23:29:38 pm »
Nie musi być planowe. Jak jest podejrzenie złamania ręki i lekarz rodzinny daje skierowanie na rtg to jest to leczenie planowe? NFZ przecież i tak nie płaci osobno za rtg tylko za samą wizytę. Dlaczego nie mogę wykazać takiego zdjęcia skoro była potrzeba wykonania i zostało opłacone?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #181 dnia: Listopada 06, 2015, 12:21:02 pm »
W takim razie bym o to zapytał w NFZ - ciekawa kwestia tak czy inaczej.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Grzegorz0101

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 162
  • Pomógł? 5
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #182 dnia: Listopada 09, 2015, 12:38:37 pm »
Nie musi być planowe. Jak jest podejrzenie złamania ręki i lekarz rodzinny daje skierowanie na rtg to jest to leczenie planowe? NFZ przecież i tak nie płaci osobno za rtg tylko za samą wizytę. Dlaczego nie mogę wykazać takiego zdjęcia skoro była potrzeba wykonania i zostało opłacone?

Z jednej strony masz rację.  Skoro badanie zostało wykonane, to niby dlaczego - tak logicznie rozumując - lekarz miałby tego badania nie wykazywać? Z drugiej jednak strony ja bym nie wykazywał tego badania z jednego względu. Wyliczając wskaźnik diagnostyczny dzieli się przez średnią ilość pacjentów uznanych przez NFZ. Pacjenci posiadający kartę EKUZ nie mogą mieć przypisanej deklaracji do lekarza, a więc wykazując badanie podniósłbyś wskaźnik (już mniejsza o to, że różnica byłaby praktycznie niezauważalna) -  w liczniku wskaźnika diagnostycznego wartość byłaby większa, bo uwzględniałaby wartość punktową badań zleconych pacjentowi z kartą EKUZ, a w mianowniku ci pacjenci nie byliby wykazywani. Jak chcesz to możesz drążyć temat i potem podzielić się z nami tym, co się dowiedziałeś :)

« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2015, 12:55:43 pm wysłana przez Grzegorz0101 »

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #183 dnia: Listopada 09, 2015, 23:21:37 pm »
Różnica może niezauważalna, ale w przypadku NFZ to się akurat nie liczy. Liczy się raczej definicja (wzorek).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #184 dnia: Listopada 12, 2015, 09:13:51 am »
Pacjenci posiadający kartę EKUZ nie mogą mieć przypisanej deklaracji do lekarza

No chyba, że akurat mają jeszcze poświadczenie z NFZ do EKUZ to wtedy mogą ;-)

Pozdrawiam

Offline dariades3

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #185 dnia: Listopada 13, 2015, 14:22:24 pm »
Witam, w jaki sposób można sprawdzić czy osieliśmy określony wskaźnik wykonanych badań diagnostycznych?

Offline Egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #186 dnia: Listopada 13, 2015, 18:54:58 pm »
Witam,
Mam problem z raportowaniem tych badań. Mianowicie wprowadzam w module POZ badania laboratoryjne i obrazowe zlecone przez lekarza w ciągu miesiąca. Przechodzę do rozliczeń, generuję raport z badań diagnostycznych i mam tylko badania obrazowe lub tylko ich część. Dodam że moduł POZ jest skonfigurowany, gdzie może być problem ?
Zmuszony jestem wprowadzać je przy poradach, ale to jest lipa bo mało który pacjent idzie na badania w dniu w którym zleci je lekarz.
Z góry dzięki za podpowiedź.

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #187 dnia: Listopada 13, 2015, 23:28:19 pm »
Jak chodzi o ZBPOZ, to przed raportem trzeba
Rozliczenia -> Rejestracje -> Świadczenia udzielone w ramach POZ -> Dane zbiorcze o świadczeniach udzielonych w ramach POZ
Wybrać umowę, rok i miesiąc i kliknąć Uzupełnij. Dopiero wtedy badania wejdą do generowanego ZBPOZ.
Jak chodzi o WYKBAD, powinno bez niczego działać - po prostu generujemy raport i tyle.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #188 dnia: Listopada 16, 2015, 10:33:24 am »
Nie wszystkie badania wchodzą do raportu, tylko te dla których dopuszczalne jest sprawozdawanie po PESEL. Jeżeli pacjentowi wykonano kilka badań w danym miesiącu to program liczy tego pacjenta raz - nadaje mu jeden ID

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #189 dnia: Listopada 16, 2015, 11:25:43 am »
A o który raport chodzi - ZBPOZ czy WYKBAD. Bo jak chodzi o WYKBAD ma być to poprawione (albo już poprawili) - przecież przychodnia jest obciążana za badanie kilkukrotnie wykonane, a PPS przy wpisaniu kilkukrotnie badania (kilka pozycji, a nie krotność, bo krotność na karcie badania działała ok) brał rzeczywiście tylko jedną pozycję.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #190 dnia: Listopada 16, 2015, 13:06:38 pm »
A o który raport chodzi - ZBPOZ czy WYKBAD. Bo jak chodzi o WYKBAD ma być to poprawione (albo już poprawili) - przecież przychodnia jest obciążana za badanie kilkukrotnie wykonane, a PPS przy wpisaniu kilkukrotnie badania (kilka pozycji, a nie krotność, bo krotność na karcie badania działała ok) brał rzeczywiście tylko jedną pozycję.

Nie wiem jak ten Twój problem z jednokrotnym zaliczaniem badań ale "mój" problem z nieprzyjmowaniem ZBPOZ bez pozycji których nie należy wykazywać ( ;-) ) został u mnie w Małopolskim OW rozwiązany i teraz przyjmuje już kwartalne ZBPOZy bez problemu!

Pozdrawiam

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 5
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]