collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań w POZ  (Przeczytany 152055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #165 dnia: Września 09, 2015, 22:52:30 pm »
Czy ja dobrze rozumiem - peselowo sprawozdajemy tylko te badania wymienione w wiadomej tabelce do 20 każdego miesiąca. Natomiast już nie wykazujemy badań udzielonych pacjentom z chuk i e10-11. Wszystkie inne badania są zliczane i zbiorczo wykazywane kwartalnie.
Nie ma podziału na CUK/CHUK i inne, jest tylko tabelka, np. sód nie idzie na PESEL, HBA1C (czy jakoś tak) idzie. Sprawozdanie PESELowe do 20dnia miesiąca następującego po miesiącu , do którego robimy sprawozdanie. Reszta badań(np sód) ma iść kwartalnie w raporcie zbiorczym ZBPOZ.

A w jaki sposób wykazujecie badania pacjenta, który nie miał udzielonego świadczenia ?
Moduł POZ -> C9 Bad.diagn. (np badania wprowadzane w dacie wykonania w lab - pacjent w ten dzień nie musi mieć wizyty, nawet sprawdzonego eWUsia).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Gosia66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #166 dnia: Września 10, 2015, 09:16:54 am »
Dzięki za odpowiedź, teraz ogarnęła mnie jasność, hi,hi. A tak poważnie, to można się pogubić, zwłaszcza jeśli oddział ma swoją własną interpretację przepisów. Dzięki raz jeszcze

Offline Ferdynand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? -2
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #167 dnia: Września 13, 2015, 11:05:57 am »
Witam,

Czy badania z kodem BUM/bez kodu czyli te które sprawozdajemy poza zbiorczym, muszą miec nazwe zgodną ze słownikiem badań diagnostycznych czy mogą się nazywac np. L- retykulocyty? W karcie usługi nazwa jest nazwą a pod spodem jest nazwa usługi refundowanej- czy program zaczyta gdzieś "odczytywalną" nazwe dla NFZ? Nazwa wymyslona przeze mnie pokazuje się również w zakładce usług. Pójdzie prawidłowo czy odrzucą?

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #168 dnia: Września 13, 2015, 20:10:30 pm »
To samo pytanie zostało zadane chyba tez w innym dziale - nieładnie. Szukaj tam odpowiedzi.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Ferdynand

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? -2
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #169 dnia: Września 14, 2015, 13:11:15 pm »
dziękuję. Chyba łatwiej lika dać niż się wymądrzać. Jakbym znalazł to bym nie pytał ;-). A żebyu nie było.....szukałem.

Offline mlody456

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #170 dnia: Września 24, 2015, 16:20:59 pm »
witam. więc te badania trzeba robić w module poz tak?? więc procedury icd 9 już nie trzeba wprowadzać?? próbowałem robić próbnie ale nie mam licencji do tego modułu do wysyłki badań diagnostycznych :( pomóżcie jak krok po kroku to zrobić...

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #171 dnia: Września 24, 2015, 21:26:03 pm »
Można w POZ, można przez procedury - różnica jest taka, że w POZ możesz wpisać badania w dowolnej dacie (np wykonania w lab), a jako procedury wpisujesz badania w dacie wykonania porady z umowy.

Nie ma oddzielnej licencji na moduł POZ - ma działać w ramach standardowej licencji. Jedyne czego możesz nie mieć to pod przyciskiem C5 Konfiguruj podpiętej umowy POZ.
ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-PPS/Zmiany%20w%20aplikacji%20KS-PPS%202015.pdf
Pod tym linkiem jest opisane zarówno wprowadzanie badań w POZ jak i miejsce, gdzie je można zaraportować (moduł Rozliczenia).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #172 dnia: Października 31, 2015, 08:49:19 am »
Czy ktoś wie co powinienem zrobić aby dostać wyższą stawkę w związku ze sprawozdawaniem badań po peselu? Pierwszy raz badania peselowo wysłałem 20 października. Były to badania za wrzesień. Sądziłem, że zostanie wygenerowany jakiś aneks do umowy do SZOI, który należy zaimportować do PPSa a szablon na SZOI za październik będzie już zawierał wyższą stawkę kapitacyjną. Tymczasem ostatni szablon na SZOI jest z sierpnia a stawka bazowa w szablonie rachunku to nadal 11,67.
Co robię nie tak?
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #173 dnia: Października 31, 2015, 11:46:07 am »
U nas jeszcze przez e-mail piszę się zgodę na przeliczenie stawki kapitacyjnej
Edward z Kętrzyna

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #174 dnia: Listopada 03, 2015, 08:40:08 am »
Ja wysyłałem badania PESELowo od stycznia (nieprawidłowo wg NFZ bo przypisane po ICD9 do badania czyli najrozsądniej wg mnie), później wysyłałem w SWIAD w sekcji BADDIAG i ZBPOZ tak jak chcieli mniej więcej od kwietnia.
Za miesiąc sierpień dostałem najpierw "szablon" rachunku POZ za deklaracje po staremu z 11,67 ale zanim wczytałem zrobiony na nim rachunek do NFZ to oczywiście zdążyli zmienić umowę na nową w swoim systemie i wygenerować nowy WDP z szablonem już po 11,84 więc się rachunek nie zaimportował poprawnie..
Usunąłem go w PPSie, zaimportowałem nową umowę i szablon z WDP i wystawiłem rachunek ze stawką 11,84 (stawka podniesiona za to, że wykazujemy PESELowo).
Natomiast teraz dali nową umowę i WDP tuż przed końcem miesiąca i od października jest stawka podniesiona na 12zł (za wykonanie i wykazanie badań powyżej wskaźnika). Rachunek za to wystawiony i przyjęty.
Nie zgłaszałem nic specjalnie w NFZ, samo przeszło.. ale to Małopolska.
BTW dalej nie dowiedziałem się w moim OW (a próbuje od czerwca) kto odpowiada u nich za te raporty BADDIAG i ZBPOZ, kto liczy te współczynniki i inne cuda.. Ja sam tego u nas nie policzyłem bo nie mam jak więc nawet nie wiem jaki mieliśmy wynik i czy z trudem czy bez problemu osiągnęliśmy wymagany próg dla podwyżki.

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #175 dnia: Listopada 03, 2015, 08:48:40 am »
Ja się dowiedziałem, że jeżeli się wykazywało od lipca to nic nie trzeba było robić. Jeżeli natomiast tak jak wysyłka badań po peselu rozpoczęła się później to trzeba pisać pismo do dyrektora OW NFZ z prośbą o zwiększenie stawki i tak też zrobiłem. Póki co, rachunek wystawiony i zatwierdzony po starych stawkach a ja czekam na odpowiedź, aneks i szablon korekty.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline vera

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #176 dnia: Listopada 03, 2015, 10:53:26 am »
ŚwiętokrzyskiOW podaje informację na SZOI o wysokości wskaźnika WBD (tylko wynik bez szczegółów) i o wyższej stawce kapitacyjnej. Do tego aneks do umowy, właśnie wczytuję.

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #177 dnia: Listopada 03, 2015, 22:27:33 pm »
Podkarpacki - tak samo jak u PiotrSz. Też nie wiadomo kto za co odpowiada i jaka przychodnia w jaki sposób się załapała na zwiększenie.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3173
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #178 dnia: Listopada 04, 2015, 22:51:20 pm »
Mam zagwozdkę. Jak wysłać badania diagnostyczne, które zostały zrobione pacjentowi z EKUZ? Wysłałem i przyszła zwrotka - "Nieprawidłowy kod Teryt Gminy". Oczywiście jest wpisany adres tylko, że nie polski.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Online 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3027
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań w POZ
« Odpowiedź #179 dnia: Listopada 05, 2015, 07:18:35 am »
EKUZ - nie jest to raczej leczenie planowe, do tego jest np. dokument S2. Raczej z definicji za takie badania nie zapłaci NFZ.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 80
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]