Rozliczenia świadczeń > POZ

Raportowanie badań w POZ

(1/39) > >>

graszka:
Witam

Gdzie mogę znaleźć wykaz badań wykonywanych w związku z z diagnozowaniem cukrzycy lub przewlekłej choroby układu krążenia  o których mowa w tabeli 12  załącznika nr 3 i i badań wykonanych w związku z diagnozowaniem innych schorzeń w tabeli 17 załącznika 3. Szukam w Dz.U.z 2013 poz 1447 i nic takiego nie mogę znaleźć, a chciałabym wiedzieć jakie to konkretnie badanie, będą potrzebne do sprawozdawczości do NFZ

Edward_B:
Chyba to lekarz decyduje na jakie badania kieruje, a one są w słowniku:
http://www2.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/slowniki,6640.html

graszka:
Zgadzam się. Ale dlaczego powołują się na tabelę 12 i 17 załącznika nr 3 w Dz.U. z 2013  poz.1447, skoro takiej tabeli o takich numerach w ogóle nie uświadczysz  :(

Edward_B:
Właśnie wczoraj starałem się to rozszyfrować, mocno jest to zakręcone i ciężko znaleźć, ale wydaje mi się, że powinno być tak:
sprawozdawać trzeba będzie po raz pierwszy (obowiązkowo) od IV.2015 w terminie do 20 maja indywidulanie (PESEL-owo) przy kodowaniu ICD10 z tabeli 12 - tj.

Cukrzyca od E10-E14
Choroby układu krążenia
od I10-I15 - nadciśnienie
od I20-I25 - choroba niedokrwienna serca
od I26-I28 - Zespół sercowo-płucny i choroby krążenia płucnego
od I30-I52 - inne choroby serca
od I60-I69 - choroby naczyń muzgowych
od I70-I79 - choroby tętnic, tętniczek i naczyń włosowatych

Oraz badania wykonane (tu będzie można wybrać formę sprawozdania -zbiorczo lub indywid):

    badanie ultrasonograficzne: Tarczycy i przytarczycy; slinianek; piersi; nerek, moczowodów, pęcherza moczowego; brzucha i przestrzeni zaotrzewnej; węzłów chłonnych; moszny, w tym jąder i najądrzy,
    zdjęcie radiologiczne: kończyn w projekcji AP i bocznej; kręgosłupa (odcinkowe) w projekcji AP i bocznej; kręgosłupa (cały kręgosłup) w projekcji AP i bocznej; miednicy w projekcji AP i bocznej;klatki piersiowej w projekcji AP i bocznej;czaszki; zatok; przeglądowe jamy brzusznej,
    Spirometria
    Badanie biochemiczne i immunoche. w surowicy krwi: PSA; FT3; FT4; proteinogram; TSH; HBs-AgHBs,
    Badanie kału- krew utajona - metodą immunochemiczną

Wszystkie pozostałe komunikatem zbiorczym ZBPOZ

skopczyp:
Jest w rozporządzeniu zmieniającym   Dz.U.2014.1986
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej