collapse

Reklama


Autor Wątek: kontrola urządu skarbowego  (Przeczytany 15163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 23, 2015, 10:34:34 am »
snajper21, skąd wiesz, że w tym wypadku chodzi tylko o świadczenia zakontraktowane w NFZ? Nie wszystkie podmioty muszą się ograniczać do działalności opartej tylko na kontrakcie z NFZ i wtedy aby wiedzieć, które świadczenia były udzielone bezpłatnie (na NFZ), a które odpłatnie (prywatnie, poza NFZ) potrzeba chyba właśnie raportów statystycznych, bo przecież jeżeli świadczenia udzielane są w tym samym podmiocie to będzie jedna dokumentacja dla obu rodzajów świadczeń, zgadza się?

Bo tu pewnie chodzi o to samo co u nas gdzie przyjechały panie z US wręczyły papier i poprosily o dokumenty (faktury) z nfztu za lata 2011-2014. Sprawa dotyczy ISPL na którą był kontrakt na orto do 2014 roku. Od połowy poprzedniego roku tj. od konkursu kontrakty są już na NZOZie. Same za bardzo nie wiedziały o co chodzi :) , dziwiły się że są tu jakieś "punkty" ogólnie czeski film. A w zawiadomieniu "celowosc I zgodnosc z prawem gospodarowania publicznymi srodkami przekazanymi przez nfz..." czyli urzednik us bedzie sprawdzal czy aparat byl gospodarnie I zgodnie z prawem wykonany
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2015, 14:23:06 pm wysłana przez PiotrSz »

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 23, 2015, 19:54:54 pm »
w w/w przypadku gabinet istnieje od 8 lat, przyszło pismo z us dotyczące kontroli świadczeń medycznych zakontraktowanych z nfz w latach 2011-2014, czyli świadczenia i rozliczenia z nfz, wszelkie próby pytania co i jak kończyły się informacją że oni uzyskają info od nfz w razie czego a w dokumentacji wpiszą o utrudnianiu kontroli co może skończyć się kara pieniężną i tak to wygląda, teraz pacjenci wybrani przez us muszą zglosić się do us na weryfikację, taką informację przekazali pacjenci

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2015, 22:16:24 pm »
ja rozumiem tego typu kontrole, ale przez NFZ, co ma US do tego??? I jakie ma prawo do wglądu w dokumentacje medyczną?? A pacjenci są wzywani po co ? Aby powiedzieli czy mieli świadczenie wykonane ? To jest do kontroli ale przez nfz. Cyrki jakieś. 

O jaki kontrakt chodzi ??
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2015, 22:35:04 pm wysłana przez snajper21 »

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 24, 2015, 09:18:51 am »
jak coś będzie wiadomo to dam znać a chodzi o świadczenia ogólnostomatologiczne.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2015, 09:25:45 am »
Może być jeszcze inny powód, duży wskaźnik pacjentów z ZIP'a i idą w tak zwaną kontrolę krzyżową US-NFZ,
ale to tylko moje przypuszczenia...
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 24, 2015, 09:36:55 am »
jak coś będzie wiadomo to dam znać a chodzi o świadczenia ogólnostomatologiczne.

no a w naszym przypadku chodzi o kontrakt ortodontyczny, ciekawe - będą wzywać dzieci na przesłuchania ??  w orto świadczenia są wykonywane do 13 roku życia..... to wszystko kupy się nie trzyma

ile już trwa kontrola w Twoim przypadku? bo widzę że wpis miałeś ponad miesiąc temu? Udostępniłeś im dane pacjentów czy wzięli z nfztu? Chcieli coś jeszcze?


Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 24, 2015, 10:18:03 am »
kontrola trwa od miesiąca, dane dostali od nas a czy brali coś z nfz nie wiem a teraz dopiero wzywają pacjentów a co będzie dalej us wie...

Offline ded

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pomógł? 1
    • Uslugi informatyczne Ciechanów
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 18, 2015, 18:39:05 pm »
Może sprawdzają czy nie braliście kasy od pacjentów i z NFZ równocześnie. Ja teraz mam kontrolę z US- sprawdzają co sprzedawałem na alledrogo w 2011. Ogólnie luzik, dostali KPiR ale jak zapytali które faktury są z allegro to wymiękłem. Ja mam taki kocioł, że nie pamiętam co robiłem przedwczoraj a co dopiero komu co sprzedałem w 2011 :P W każdym razie już ze 2 tygodnie cisza więc pewnie skończyło się na niczym- i w sumie nic dziwnego bo miesięcznie miałem kilkanaście zł prowizji za sprzedaż różnych dupereli (w tym prywatnych) a faktur za prowizje allegro nie wrzucałem w koszty.

Gdzieś czytałem, że mają w wytycznych znaleźć błędy w 75% kontrolowanych podmiotów. Ale ogólnie nie ma spiny- dwie miłe laseczki które wyraźnie się nie orientują. Aż miło na nie popatrzeć :)

A Tobie radzę współpracować- tym bardziej jak NFZ potwierdził, że im wolno. Z drugiej strony jak im powiesz, że życzysz sobie różne rzeczy na piśmie i z podstawą prawną bo nie raz się spotkałeś z niekompetencją urzędników a Ty się o swój tyłek jako ADO boisz to powinni inaczej na to patrzeć. Zapytaj koniecznie czy są przygotowaniu do kontroli bo dostaną pliki w określonych formatach i tego office nie otworzy. Zapytaj kto będzie kwitował wszystko co otrzymują i odpowiadał, za ewentualny wyciek :)

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 19, 2015, 10:04:23 am »
arstom coś nowego w sprawie ?

u nas właśnie mały update, pani z us zadzwoniła że ma 20 peseli pacjentów (dzieci) i pyta czy jesteśmy w stanie ustalić dane personalne z adresem i im podać (chyba w celu wysłania zaproszenia na przesłuchanie). Niby pesele z nfztu dostali, pytanie dlaczego nie z adresami. Dziwna sprawa. Ma wysłać na piśmie te dane. Cyrk.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2015, 14:48:38 pm wysłana przez snajper21 »

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 19, 2015, 14:47:11 pm »
na razie ni padło tylko pytanie z naszej strony jak długo potrwa kontrola. Zgadnij jaka była odpowiedź. To dopiero początek. Dowiedziałem się również od znajomych z us ż panowie informatycy w us nie potrafili odczytać plików raportów i wzięli przygotowane przez nfz w exelu

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 19, 2015, 14:49:45 pm »
u nas właśnie mały update, pani z us zadzwoniła że ma 20 peseli pacjentów (dzieci) i pyta czy jesteśmy w stanie ustalić dane personalne z adresem i im podać (chyba w celu wysłania zaproszenia na przesłuchanie). Niby pesele z nfztu dostali, pytanie dlaczego nie z adresami. Dziwna sprawa. Ma wysłać na piśmie te dane. Cyrk.

Offline artstom

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 351
  • Pomógł? 12
  • Lubelski Oddział Wojewódzki
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 19, 2015, 14:52:55 pm »
przecież mają wgląd do ŹRÓDŁA programu ministerstwa i mogą sobie sprzwdxić tylko się nie chce. Nam powiedzieli że kontrola może potrwać do grudnia albo dalej

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 19, 2015, 15:51:48 pm »
u nas na razie  nic w tym temacie , panie bardzo miłe, naprawdę nie wiem co ma wnieść ta kontrola. Świadczenia nigdy nie były łączone z prywatą, nigdy nie było chociażby jednego fikcyjnego świadczenia, bo i po co - kolejka oczekujących na aparat dwa lata, jest komu robić

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 01, 2015, 12:34:39 pm »
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline snajper21

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: kontrola urządu skarbowego
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 03, 2015, 00:51:37 am »
http://wyborcza.pl/1,75478,18027272,Fiskus_kontroluje_lekarza_i_zada____nazwisk_pacjentow_.html#ixzz3bmYbpJoO
tu trochę szerzej, nawet rzecznik praw obywatelskich zabrał głos,

"Gdyby przyjąć taką interpretację, to lekarze byliby nie do skontrolowania - odpiera szef zielonogórskiej skarbówki Robert Stangret." - ten gość ma coś nie tak z rozumowaniem. Tak samo lekarza powinno się kontrolować jak fryzjera. Czy fryzjer albo kosmetyczka ma obowiązek ewidencji swoich klientów z imienia i nazwiska? Nie ma, to dlaczego lekarz ma mieć (chodzi mi oczywiście o wątek fiskalny). Lekarze prowadzą dok med z powodów innych jak fiskalizacja i jest to objęte tajemnicą lekarską. NSA jak nie skasuje tego durnego wyroku to po po prostu trzeba się pakować i wyjeżdżać z tego kraju.

Na konsylium24 szeroko jest omawiany ten temat, ludzi piszą jak jest na szkoleniach z ochrony danych, jakie kary może przywalić GIODO itd. Pojawiają się głosy, zresztą słuszne , że taki pacjent po przesłuchaniu przez US słusznie mógłby pozwać lekarza że udostępnił informacje na jego temat. Jakim prawem urzędnik US ma wiedzieć, że dana osoba leczyła sie np. u psychiatry czy wenerologa. 


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]