collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy w temacie rozliczeń - parę pytań dla bardziej doświadczonych w rozliczaniu  (Przeczytany 24224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Sprawa dla doświadczonych osób - mam u chirurga -1 raz w życiu chyba - Świadczenie stomatologiczne wykonane na usuniętym wcześniej zębie cofnięta jest procedura 1705 - reszta procedur przeszła.

Co teraz zrobić - u innego świadczeniodawcy rzekomo został ten sam ząb usunięty 05.02 ,ale to nieprawda, bo był w jamie ustnej- co teraz zrobić w takiej sytuacji - cofnąć wszystkie procedury na tym zębie  i dać wszystkie inne do II fazy rozliczeń (byleby było bez korekt ze strony NFZ, bo one wstrzymują wypłatę należności o 10 dni)
Czy pozostawić świadczenia ,które przeszły , a w międzyczasie "reklamować" weryfikację ... ? W jaki sposób to się robi ?

Jak postępować przy takich rzeczach ?Co doradzacie?

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Ja bym próbował rozmawiać z tym który go podobno wyrwał, niech on usuwa.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Ja bym próbował rozmawiać z tym który go podobno wyrwał, niech on usuwa.

Jak można się dowiedzieć jaki świadczeniodawca go wykazał ?

Offline whois

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Pomógł? 0
Jak można się dowiedzieć jaki świadczeniodawca go wykazał ?
SZOI - Umowy - Lista umów - Bieżące rozliczenie - Wykaz pozycji z problemami

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Jak można się dowiedzieć jaki świadczeniodawca go wykazał ?
SZOI - Umowy - Lista umów - Bieżące rozliczenie - Wykaz pozycji z problemami

U mnie jest Portal świadczeniodawcy -ale poszukam , tylko jeżeli się nie mylę to właśnie cały czas tam jestem i mam notkę którą wcześniej podrzuciłem - [2015-03-03 18:18] Błąd - 51690003 - Świadczenie stomatologiczne wykonane na usuniętym wcześniej zębie
   U innego świad. (05.02.2015)

tyle tylko,że nic mi nie mówi,kto go wykazał
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2015, 22:48:30 pm wysłana przez mk12344 »

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Mam pytanie - do mojego programu wreszcie wkroczyła opcja faktur elektronicznych z NFZ . Dotychczas rozliczałem się z NFZ metodą typu - wysyłka św,naliczanie św,wczytanie szablonu rachunku,druk faktury,rajd do NFZ.

Jak się zmienia procedura podczas faktur elektronicznych ? Mam portal Świadczeniodawcy.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Nie ma rajdu do NFZ.

pastajur

  • Gość
Jak można się dowiedzieć jaki świadczeniodawca go wykazał ?
SZOI - Umowy - Lista umów - Bieżące rozliczenie - Wykaz pozycji z problemami

U mnie jest Portal świadczeniodawcy -ale poszukam , tylko jeżeli się nie mylę to właśnie cały czas tam jestem i mam notkę którą wcześniej podrzuciłem - [2015-03-03 18:18] Błąd - 51690003 - Świadczenie stomatologiczne wykonane na usuniętym wcześniej zębie
   U innego świad. (05.02.2015)

tyle tylko,że nic mi nie mówi,kto go wykazał

W szpitalu, w którym pracuję często pojawiają się u pacjentów hospitalizowanych błędy typu "u innego świad." Wówczas wysyłamy pismo do NFZ, że w czasie hospitalizacji pacjent nie był kierowany na konsultacje poza szpital i że z naszej strony jest wszystko ok. W 90% - po kilkunastu tygodniach - NFZ sam usuwa błąd. Ale jest 10% przypadków, że NFZ wzywa do usunięcia zestawu świadczeń.
Może warto w podobny sposób postąpić w Twoim przypadku?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2015, 15:42:01 pm wysłana przez PaSta »

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
@up już napiszę do wyjaśnienia tej zagadki z zębem - w moim przypadku trzeba było się pobawić w Sherlocka i zadzwonić do NFZ do działu STM ,który o dziwo nie jest we Wrocławiu tylko w Legnicy i po 4 dniach dzwonienia (nikt nie odb słuchawki) Pani podała mi namiary na świadczeniodawcę i po ustaleniu faktów cofnęli oni w NFZ  siebie tą procedurę...więc koniec końców finał szczęśliwy :)

@Paweł chyba nie do końca- w programie mi się pojawił generuj plik REF i generuj fakturę elektroniczną... więc sie zacząłem gubić ,aby nic w NFZ nie pomieszać-owszem ,nie trzeba biegać do NFZ ,ale chyba coś się zmienia w wysyłaniu,czyż nie? Mógłby to ktoś wyjaśnić ,mam teraz trochę ciemność w tej kwestii (moje przypuszczenia są takie ,aby wygenerować ref i Fakturę elektroniczną i wysłać w imporcie dokumentów rozliczeniowych ) dobrze myślę ?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
albo RFX albo eFaktura

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Dzięki za odp- a Ty jak wysyłasz,bo widzę ,że  jesteśmy z DOW ?
Czy może inaczej - ref to odpowiednik rachunku , a efaktura faktury papierkowej ? Idąc tym tropem
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2015, 22:35:19 pm wysłana przez mk12344 »

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Nie wiem czy dobrze Cię rozumiem, ale RFX + Faktura papierowa = eFaktura
(ewentualnie papier drukujesz dla swojej księgowej)

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Trochę się rozminęliśmy -to może inaczej zacznę,  chciałbym NFZ rozliczać bez biegania do nich jak w przypadku standardowych faktur.
W takim przypadku generuję pacjentów jako import I fazy ,pobieram następnie świadczenia zaliczone do faktury, importuję szablon rachunku do programu i - co teraz ?

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Tworzysz rachunek i następnie, przy eksporcie danych z rachunku do NFZ (do pliku) , wybierasz typ eksportu eFaktura.
Powstanie plik xml  (z rozszerzeniem .EFX) i jego wysyłasz na Portalu jak poprzednio RFX.
Piszę to jako użytkownik Portalu, bo na SZOI sie mało znam. 

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Dziękuję za odpowiedź. Teraz już mi jaśniej -znacznie jaśniej.
Tylko się upewnię- po zaimportowaniu pliku efaktury nic więcej nie robię ? Później sam NFZ zatwierdzi mi fakturę ?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 119
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]