collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowy w temacie rozliczeń - parę pytań dla bardziej doświadczonych w rozliczaniu  (Przeczytany 24223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Witam wszystkich - powoli staram się odseparować od osoby ,która do tej pory mnie rozliczała (już dostawałem zawału z powodu licznych niekompetencji). Proces rozliczenia  z NFZ już mam przećwiczony , jednakże zdaję sobie sprawę,iż to nie jest wszystko co powinienem wiedzieć.
Co jeszcze oprócz wysyłania samych św. do NFZ powinienem jeszcze robić , mam tutaj m.in na myśli kolejki oczekujących (tutaj nie wiem jak się do tego zabrać) .Moglibyście mi pomóc jak to wszystko ogarnąć tak +/- krok po kroku ?


Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Dziękuję za odp , na razie co raz to nadrabiam wiedzy o rozliczaniu . Mam pytanie- w magiczny sposób lekarze sobie przypomnieli o niewykazanym pacjencie - "tylko" 400 pkt w styczniu - co w takiej sytuacji zrobić - normalnie wbić świadczenie z datą styczniową i wysłać do NFZ , a po nocnej weryfikacji pobrać potwierdzenie ?

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Ja bym próbował  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline bart

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1498
  • Pomógł? 117
  • Dolnośląski OW
Dobrze kombinujesz mk12344  :)

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Ciekawy czy mają e-WUS, bo jak nie to trzeba oświadczenia, a to będzie pewnie kłopot
Edward z Kętrzyna

Offline neelix

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 991
  • Pomógł? 39
Ciekawy czy mają e-WUS, bo jak nie to trzeba oświadczenia, a to będzie pewnie kłopot

Z wsteczną datą? Na to pewnie jakiś paragraf jest :D

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Ciekawy czy mają e-WUS, bo jak nie to trzeba oświadczenia, a to będzie pewnie kłopot

Z wsteczną datą? Na to pewnie jakiś paragraf jest :D

Aj tam aj tam  :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Koledzy, nie rozpędzajmy się - wcale tutaj nie chodzi o pracę wstecz tylko o brak zapisania na płachtę dla mnie 1 pacjenta -zwyczajny ludzki błąd.A E-wus jest ,więc proszę o nie robienie tutaj insynuacji.

Mam jeszcze inne pytanie - dla tych ,którzy mają portal świadczeniodawcy - nie wiem czy dobrze wytłumaczę o co mi chodzi ale zapytam - po wysyłce w Kompleksowy przegląd wyników weryfikacji świadczeń - np. czasami widzę błędy po wysłaniu wizyt pacjentów, np.złe umiejscowienie produktu i w poprzednim mies pobrałem plik z potwierdzeniem z NFZ , a następnie po pobraniu pliku potwierdzenia (naliczenia) z NFZ zabrałem się za korektę świadczeń- następnie mi Pani z NFZ uprzedziła ,że ew korekty u pacjentów robić po 10-tym . Chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalna procedura ?Bo w innym wypadku NFZ mi wypuszcza korektę naliczenia ok 13-go mies sam i tym samym opóźnia płatność za wystawioną Fakturę do nich.

Nie wiem czy to dobrze opisałem ,ale mam nadzieję ,że zrozumiecie.
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 17:24:02 pm wysłana przez mk12344 »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Mam jeszcze inne pytanie - dla tych ,którzy mają portal świadczeniodawcy - nie wiem czy dobrze wytłumaczę o co mi chodzi ale zapytam - po wysyłce w Kompleksowy przegląd wyników weryfikacji świadczeń - np. czasami widzę błędy po wysłaniu wizyt pacjentów, np.złe umiejscowienie produktu i w poprzednim mies pobrałem plik z potwierdzeniem z NFZ , a następnie po pobraniu pliku potwierdzenia (naliczenia) z NFZ zabrałem się za korektę świadczeń- następnie mi Pani z NFZ uprzedziła ,że ew korekty u pacjentów robić po 10-tym . Chciałbym się dowiedzieć czy to jest normalna procedura ?Bo w innym wypadku NFZ mi wypuszcza korektę naliczenia ok 13-go mies sam i tym samym opóźnia płatność za wystawioną Fakturę do nich.

To co w kompleksowym widnieje jako błędy to na rachunek nie wchodzi, więc później poprawianie tego nie powinno powodować korekt.
Ja jednak staram się mieć "posprzątany" portal ze wszystkich błędów zanim włączę naliczanie ale czasami zdarza się, że niektóre błędy wiszą miesiącami zanim się je uda poprawić lub trzeba będzie te produkty ostatecznie usunąć.
Pisałeś, że pobrałeś w zeszłym miesiącu plik z potwierdzeniem świadczeń. Rozumie, że chodzi Ci o plik po weryfikacji który generujesz i ściągasz z portalu?
Ja proponuje, żeby po każdej wysyłce komunikatu SWIAD (po pierwsze zrobić kopię bazy!) odebrać i zaimportować najwcześniej jak się da zwrotkę po walidacji (w Małopolsce standardowo od 5 do 30 minut), a po nocnej weryfikacji wygenerować z portalu i zaimportować do PPSa zwrotkę po weryfikacji (w PPSie produkty zwalidowane a nie zweryfikowane mają status nie zwalidowane).
Jeżeli nie będziesz tego robił w odpowiedniej kolejności to po pierwsze, może się trochę czasem namieszać w rozliczeniach i mogą pojawiać się korekty, a po drugie bez potwierdzenia weryfikacją wszystkich produktów nie będziesz mógł ich przenieść do ewentualnych umów ugodowych pod zakończeniu roku!
O ile dobrze pamiętam to na Portalu w "kompleksowym przeglądzie" pojawiają się tylko błędy po weryfikacji, a produkty którym wywaliło błąd na etapie walidacji do weryfikacji nie wchodzą (ale mogę się mylić).
Jeżeli to możliwe to proponuję wysyłać do NFZ świadczenia w SWIAD najczęściej jak się da a nie raz na koniec miesiąca bo wtedy jest największe obciążenie, wysyłasz dużo świadczeń na raz no i nie ma czasu na ewentualne poprawki przed rozliczeniem (no chyba, że komuś się nie spieszy i może do 10 robić..).
Ja dzisiaj przed 12 miałem gotowe faktury za POZ,REH i STM! AOS zrobiłem dopiero po 14 ale to dlatego, że system mojego OW się wysypał i walił błędami (wewnętrzny błąd systemu) przy weryfikacji małych SWIAD i naliczaniu (wysłałem rano jeszcze kilka świadczeń z AOS, żeby się otworzyły w NFZ bo nie chciałem, żeby teraz mi weszły do rozliczenia).

Pozdrawiam

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Staram się mieć ład i porządek w Portalu Świadczeniodawcy ale się nie da (na złość czasami) ostatnio mam ciekawe problemy , które nie są moją winą - np. ekstr na usuniętym zębie - sprawdziłem RVG u mnie i rzeczywiście to ten nr zęba, bo ciężko go pomylić z innym ,ale np. ktoś go wykazał (w innym gabinecie) i już jest musztarda po obiedzie. Wtedy zrobiłem po pobraniu naliczenia św korektę - a mianowicie usunąłem cały zabieg(bo procedura weryfikacji świadczenia na us zębie jest trochę długa i rozciąga się w czasie...to lepiej sobie podarować to 60pkt) ,więc cofnąłem znieczulenia, które NFZ zaliczył mi do FV z tej wizyty... może stąd jest ta korekta po ich stronie zrobiona.Inna sprawa ,że dziecko 18 letnie mi cofnęło na ekstrakcji ząb 74 (rzadko się zdarza to ,ale jednak) ale sprawę już zgłosiłem do NFZ i mi ją zaliczyli.
Luty wysłałem ,na razie nie mam żadnych błędów ,poczekam do rana , może coś wyjdzie ....


PS: mam jeszcze pytanie - Dla kolejki {0} nie zostały przesłane dane za
bezpośrednio poprzedzający okres sprawozdawczy.

Wysłać im ponownie kolejki za styczeń ??
Bo taki komunikat przyszedł za lutowe , czy wysłać styczeń i ponownie luty ? bo już zgłupiałem...
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 20:43:19 pm wysłana przez mk12344 »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Czy na pewno wysyłasz kolejki do dobrej komórki organizacyjnej / miejsca?
Czy na Portalu widzisz kolejkę za 01/2015?

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
Czy na pewno wysyłasz kolejki do dobrej komórki organizacyjnej / miejsca?
Czy na Portalu widzisz kolejkę za 01/2015?

Zaraz sprawdzę ,bo z tymi kolejkami to dziwna sprawa się zrobiła -
już mam info- kolejki za styczeń powinny być na początek lutego- wtedy powoli rozstawałem się z osobą od rozliczeń stąd to zamieszanie wynikło i oczywiście nie wysłała kolejek ehh kompetentność - wysłać za styczeń tylko ? Bo jak luty już dostałem odp... czy 2 wysłać ?
« Ostatnia zmiana: Marca 02, 2015, 20:54:04 pm wysłana przez mk12344 »

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3075
  • Pomógł? 222
Jeżeli wysłałeś teraz za luty, to teraz wyślij za styczeń, a potem za luty - od najstarszej do najnowszej jeżeli korygujesz coś wstecz.
Podsumowując: Ja wysłałbym teraz za styczeń, a potem za luty.

Offline mk12344

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Pomógł? 1
  • Dolnośląski OW NFZ
już posprzątane- kolejki powysyłane i odebrane- 0 problemów

PS Po nocnej weryfikacji odrzuciło mi z niewiadomych przyczyn procedurę 1815 -  u 2 pacjentów mam wykazane procedury 0403 1700 1815 i 2001,  co tu jest nie tak?

Błąd w portalu świadczeniodawcy jest taki : występowanie świadczeń nie moze sumowac się w tym samym czasie.

Już mam -czeski błąd- nie można łączyć 1815 i 2001 bo to ostatnie ma opatrunek także w cenie.
 
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2015, 14:39:40 pm wysłana przez mk12344 »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 128
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 9
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9313 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]