collapse

Reklama


Autor Wątek: Kolejka oczekujących  (Przeczytany 11475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Kolejka oczekujących
« dnia: Lutego 05, 2015, 23:14:15 pm »
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących prowadzenia Kolejki Oczekujących na zabiegi rehabilitacyjne:

1.   W sytuacji gdy pacjent nie zgadza się na zaproponowany pierwszy wolny  termin rozpoczęcia zabiegów  np. pracuje w tych godzinach, wyjeżdża na urlop itp.
- Czy można takiego pacjenta zapisać na inny termin w przyszłości odpowiadający pacjentowi?
Jeżli TAK:
- Czy w takim przypadku jest to osoba oczekująca i należy ją wpisać do Kolejki Oczekujących czy tylko zarejestrować skierowanie?

2.   Czy można wpisać pacjenta 2 krotnie do Kolejki oczekujących w przypadku gdy    pacjent przynosi najpierw jedno skierowanie a po miesiącu drugie skierowanie mimo ze nie rozpoczął zabiegów rehabilitacyjnych z pierwszego zlecenia.

3. Czy w przypadku przełożenia zabiegów ze względu na pobyt w szpitalu, chorobę, wyjazd do sanatorium należy ponownie wpisać pacjenta do Kolejki oczekujących z nową data (traktować to jako ponowne ustalenie terminu) a poprzedni wpis w Kolejce anulować? Czy dokonać tylko zmiany terminu rozpoczęcia?

Z góry Dziekuję za odpowiedzi!!!!

Offline gosiaczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 07, 2015, 08:03:31 am »
pyt.1-tak
pyt.2 -tak ,każde nowe skierowanie idzie do kolejki,wyjątek stanowi sytuacja kiedy pacjent na jednej wizycie otrzymuje skierowanie na dwa cykle zabiegowe- wówczas do kolejki wpisujesz pierwszy cykl.
pyt.3 - dokonać zmiany terminu.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 07, 2015, 19:40:23 pm »
Podstawa prawna... :P
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 07, 2015, 19:41:54 pm »
Dzekuje za odpowiedz

Odnośnie 1 pytania Wydaje mi sie ze chyba osoba taka nie powinna byc wpisana do kolejki oczekujacych.

Znalazłem cos takiego:
Na liście oczekujących NIE są gromadzone dane o:
Osobach wybierających termin wizyty na własne życzenie, podczas gdy jest możliwość udzielenia
świadczenia w szybszym terminie. Przyjąć należy, iż dotyczy to pacjentów wybierających inny dzień, niż proponowany przez Świadczeniodawcę jako najbliższy.

https://www.nfz-rzeszow.pl/files/kolejki/kolejki_zasady.pdf



« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2015, 20:10:53 pm wysłana przez Wojtus16z »

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2015, 20:45:15 pm »
Odnośnie 1 pytania Wydaje mi sie ze chyba osoba taka nie powinna byc wpisana do kolejki oczekujacych.
Znalazłem cos takiego:
Na liście oczekujących NIE są gromadzone dane o:
Osobach wybierających termin wizyty na własne życzenie, podczas gdy jest możliwość udzielenia
świadczenia w szybszym terminie. Przyjąć należy, iż dotyczy to pacjentów wybierających inny dzień, niż proponowany przez Świadczeniodawcę jako najbliższy.

https://www.nfz-rzeszow.pl/files/kolejki/kolejki_zasady.pdf

DOKŁADNIE!

Co do wpisu dwukrotnie to też bym uważał bo mi np w zeszłym roku w kardiologii system NFZ odrzucał kolejkę PESELową z powodu właśnie dwukrotnie wpisania tego samego pacjenta (akurat pomyłka była)

Na 3 pkt sie nie wypowiadam

Pozdrawiam

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2015, 20:59:31 pm »
Własnie tez sie zastanawiam nad wpisywaniem tych 2 skierowań do jednej kolejki przeciez pacjent ma byc wpisany tylko raz.

Słyszeliście może czy bedzie kolejka peselowa od 1 kwietnia w rehabilitacji?

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 12, 2015, 13:50:32 pm »
A czy macie taki sam termin na zabiegi i na masaże?
Jeżeli najblizszy wolny termin na zabiegi mam na maj a na masaż styczeń 2016 to jak to wyglada z kolejkami, zapisujecie w kolejke oczekujacych te osoby z masażem?

Offline Wojtus16z

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 10
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2015, 15:42:39 pm »
U nas wszystkie zabiegi odbywaja się w jednym terminie. Jezeli wypisane sa na jednej karcie zabiegowej.
Termin ustalany jest do zabiegu na który czeka sie najdłuzej czyli masażu.

Offline kula67

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 128
  • Pomógł? 0
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 24, 2015, 17:50:30 pm »
No tak u nas też wszystkie zabiegi wykonuje się w tym samym terminie wiec jezeli na skierowaniu są zabiegi fizykalne i masaż to zapisujemy PACJENTA nr 1 na termin z masażem (ale on jest kilka miesięcy dłuższy niż z samymi zabiegami). I za chwile przychodzi PACJENT nr 2 z samymi zabiegami fizykalnymi i dostaje termin kilka miesięcy wcześniej niż PACJENT nr 1.
Chodzi mi o to czy pacjentów nr 1 też wpisujecie na listę oczekujących???

Offline rehab

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Pomógł? 2
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2015, 12:29:45 pm »
Witam,
 Mam pacjenta -(przypadek pilny)kobieta chce się zapisać na zabiegi, ale może przychodzić tylko 2razy w tygodniu. Pytanie brzmi: czy można pacjenta przyjmować tylko 2razy w tyg.?? Mam jeszcze jedno pytanie- jeśli pacjent nie pojawi się w umówionym terminie to powinien byc skreślony z listy oczek. w tym samym dniu czy ma 7 dni na zgłoszenie się???

Offline C.M. Legionów w Lęborku

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Pomógł? 43
  • Centrum Medyczne "Legionów" w Lęborku
    • C.M. Legionów w Lęborku
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 13, 2015, 10:04:10 am »
Witam,
 Mam pacjenta -(przypadek pilny)kobieta chce się zapisać na zabiegi, ale może przychodzić tylko 2razy w tygodniu. Pytanie brzmi: czy można pacjenta przyjmować tylko 2razy w tyg.?? Mam jeszcze jedno pytanie- jeśli pacjent nie pojawi się w umówionym terminie to powinien byc skreślony z listy oczek. w tym samym dniu czy ma 7 dni na zgłoszenie się???

jesli nie zaburzy ci to cyklów pacjentów to możesz ją przyjmować 2 dni w tygodniu ale z ograbniczoną liczbą zabiegów bo cykl nie może przekroczyć 10 dni zabiegowych.
Jeśli pacjent się nie pojawi to skreślasz go w dniu nie pojawienia się. Pacjent ma 7 dni na REAKTYWOWANIE miejsca na liście, ale pod warunkiem udowodnienia że była to przyczyna nie losowa (?) czy jakos tak.

Co do podwójnego wpisywania pacjentów. W zarządzeniu o kolejkach jest jak byk, że w REH prowadzi się kolejkę do KOMÓRKI a nie na ZABIEGI.
dokładnie masz to na stronie POW NFZ o nazwie " KOMUNIKAT DLA ŚWIADCZENIODAWCÓW DOTYCZĄCY SPOSOBY OKREŚLANIA PIERWSZEGO WOLNEGO TERMINU UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ" w drugim akapicie "Ponadto informujemy,że w przypadku reh.lecz....."

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 21, 2015, 12:48:56 pm »
W związku z tym, iż NFZ sprawdza powiązanie wpisów w kolejce z raportami statystycznymi jak się to ma to pacjentów kontynuujących zabiegi. Pacjent ma to samo rozpoznanie, nie wpisuję Go do kolejki. Jak zaznaczyć, iż jest to kontynuacja ?
Monika

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 954
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 21, 2015, 18:57:49 pm »
Po prostu wpisując do terminarza wybierasz rodzaj wpisu inny niż Kolejka oczekujących np. wizyta pacjenta

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2015, 12:21:55 pm »
Generalnie rejestruję wszystkich przez kolejkę oczekujących i nie używam terminarza.
to jest jakieś wyjście. Dziękuję.
Monika

Offline karolweksler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3074
  • Pomógł? 222
Odp: Kolejka oczekujących
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 22, 2015, 19:55:56 pm »
Odnośnie 1 pytania Wydaje mi sie ze chyba osoba taka nie powinna byc wpisana do kolejki oczekujacych.
Znalazłem cos takiego:
Na liście oczekujących NIE są gromadzone dane o:
Osobach wybierających termin wizyty na własne życzenie, podczas gdy jest możliwość udzielenia
świadczenia w szybszym terminie. Przyjąć należy, iż dotyczy to pacjentów wybierających inny dzień, niż proponowany przez Świadczeniodawcę jako najbliższy.

https://www.nfz-rzeszow.pl/files/kolejki/kolejki_zasady.pdf

DOKŁADNIE!

Pozdrawiam

Czy ktoś potwierdził w swoim OW (innym niż NFZ Rzeszów), że ten dokument obowiązuje w danym OW?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 92
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]