collapse

Reklama


Autor Wątek: Aktualizacja wersji 2013  (Przeczytany 3461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Aktualizacja wersji 2013
« dnia: Lutego 03, 2015, 22:48:39 pm »
Witam i proszę o pomoc jak zrobić aktualizację z wersji 2013,aby nie utracić bazy pacjentów, recept, i innych baz oraz wszelkich ustawień - brak mi doświadczenia w SOMEDZIE. W sieci są dwa stanowiska - rejestratorka (klient) i lekarz (serwer, Oracle).
Raporty i rozliczenia na SZOI robię w KSPPS i generalnie wszystko co związane z SZOI. Natomiast lekarz z rejestratorką pracują na KS-Gabinet, które wykorzystują do rejestracji pacjentów, wyliczania kolejki i drukowania recept. KS kupiono w 2013r. w związku mającą wejść w 2014 elektroniczną dokumentacją medyczną, ale wszystko się przesunęło i dalej robię zaocznie w KSPPS. Od stycznia 2015 obowiązująca jest już kolejka w formie elektronicznej, a od kwietnia w kolejce będą dane pacjentów, nie tylko liczby, i w KSPPS już tego nie przeskoczę, muszę powoli przechodzić na KS-Gabinet. Muszę teraz z wersji 2013 zaktualizować do 2015. Przez program tego nie zrobię, bo w tej wersji nie pokazują się już aktualizacje. Prawdopodobnie muszę zainstalować od nowa świeżą instalkę 2015. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2015, 22:51:40 pm wysłana przez jawala »

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2015, 23:59:42 pm »
ściągnij pełną instalkę ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-SOMED/ albo napisz na pw adres, to wyślę patche na płycie/ach. Sugeruję nie instalować od razu najnowszej wersji, tylko "po trochu" kolejne wersje i upgrade bazy, aż do najnowszej. Jeśli użyjesz pełnej instalki, to na końcu trzeba będzie ręcznie zmienić numer wersji w programie aneksklient.
Zakładam, że asystę masz aktualną.

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2015, 08:09:46 am »
Dziękuję za informacje, asystę oczywiście mam, pełną wersję 2015 też ściągnąłem ale jak twierdzisz że będą problemy to wolałbym instalować stopniowo, tyle że to kłopot dla Ciebie wysyłać płytki, może da się te aktualizacje gdzieś wrzucić na jakiś serwer, np mogę udostępnić folder na dysku google i tam byś wrzucił, zdecyduj jak będzie wygodniej.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2015, 13:38:39 pm »
Udostępnij dysk, wieczorem wyślę. Napisz od którego patcha.

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 04, 2015, 15:25:34 pm »
Dziękuję baaardzo ale użytkownik andy83 już udostępnił mi aneksy na gdrive, teraz mam kilka pytań i byłbym wdzięczny za pomoc w instalacji, bo nie mam doświadczenia z Somedem (mam wer. 2013.02.0.05). Robiłem jedynie okazyjnie u innego świadczeniodawcy aktualizacje aneksów, które wyświetlały mi się w oknie aktualizacji programu, było to w miarę intuicyjne. Ale nigdy nie robiłem tego z aktualizacjami na dysku i w takiej liczbie.
1. Czy muszę coś aktualizować na stanowisku klienta (rejestratorka) ?
2. Czy muszę wgrywać wszystkie te aneksy po kolei ? jest tego kilkadziesiąt sztuk 42 z 2013r. i 23 z 2014.
3. To jest aktualizacja Someda, a co z aktualizacją bazy ?
4. Czy po tym wszystkim coś będę musiał konfigurować ręcznie, czy będzie można już normalnie pracować na obu stanowiskach ?
5. Jeżeli są jeszcze jakieś niebezpieczeństwa, o których nie wiem to proszę o info.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za lamerskie pytania, pozdrawiam.

Offline maciejj

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 579
  • Pomógł? 64
  • Wielkopolski OW NFZ
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 04, 2015, 18:45:31 pm »
ad.1. to zależy, czy ustawiłeś w KSPLKonfigurator ścieżkę do serwera (najlepiej, żeby na przyszłość samo się pobierało po aktualizacji serwera
ad.2. tak (albo pełna instalka i zmiana numeru wersji, żeby później kolejne sie wczytywały)
ad.3. po wgraniu patchy (tak jak pisałem na wszelki wypadek nie wszystkie naraz, bo przy dużym przeskoku wersji może coś się źle wykonać. Zrób najpierw aktualizację do wersji 2014 i upgrade bazy, później kolejne i znów upgrade)
ad.4. po wgraniu patchy uruchum UPGRADE bazy (z lewej strony na planszy głównej AKTUALIZACJA / aktualizuj bazę danych (KOPIA ZAPASOWA NAJPIERW!!)
ad.5.  wyjdzie w praniu :)

Offline jawala

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Pomógł? 0
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 04, 2015, 20:02:08 pm »
1. KSPLKonfigurator na serwerze wygląda jak w załączniku, ja nie instalowałem Someda tylko Kamsoft. Czy trzeba go skonfigurować również na kliencie ? wolałbym to zrobić przed aktualizacją serwera, bo rozumiem, że po zaktualizowaniu serwera do 2015 i po uruchomieniu klienta nic już nie trzeba będzie z nim robić ?
2.  A jak radzisz, pełna instalka i zmiana numerka wersji, czy stopniowa ? pełna wydaje się prostsza i szybsza ale czy później nie czeka mnie konfiguracja bazy i programu, oraz klienta lub jakieś nieoczekiwane anomalie? bo z tym sobie mogę nie poradzić. Czytałem, że konfiguracja Oracle jest raczej tylko dla wtajemniczonych, radzę sobie z kompem ale z bazami nie mam doświadczenia.
3. Dobrze rozumiem - mam od razu zaktualizować do 2014 ? bo pomiędzy moją 2013.02.0.05 a 2014.00 jest jeszcze 9 aneksów.

Offline andy83

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Pomógł? 19
Odp: Aktualizacja wersji 2013
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 04, 2015, 21:26:01 pm »
1.Resztę aktualizacji z 2014,2015 masz na ftp-ie kamsoftu ftp://ftp.kamsoft.pl/pub/KS-SOMED/
2.Aktualizuje wykonuj z 2013.01 do 2013.02 ,2013.02 do 2013.03 itp.
 


 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 82
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 12
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]