collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań POZ w roku 2015.  (Przeczytany 123344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maplas

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 9
  • Pomógł? 0
Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« dnia: Stycznia 13, 2015, 15:39:01 pm »
Co wiemy o raportowaniu badań w POZ. Tak ostatecznie jaka jest lista tych badań ? Jak mamy je raportować ?
Mam rozporządzenie MZ z 20 października 2014 zmieniające .... świadczeń gwarantowanych z zakresu poz i treść porozumienia z 17 grudnia 2014 pomiędzy NFZ, MZ a PZ. Czy wiecie coś więcej ?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2015, 15:41:02 pm wysłana przez maplas »

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2015, 23:13:47 pm »
Dorzucić jeszcze trzeba ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Wtedy wychodzi dopiero ostateczna lista.

Z mojego rozeznania wynika że, są dwa modele raportowania badań, dotychczasowy raportem zbiorczym oraz nowy w którym badania wpisujemy do wizyty jako wykonane procedury ICD9.
W wizycie klikamy przycisk "C9 Dodaj kod ICD9" i wybieramy kod ICD9 który ma się pojawić w zakładce "Rozliczenie". Postępowanie tą ścieżką ma gwarantować około zeta więcej na rocznej stawce kapitalizacyjnej. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu". Chyba że czegoś nie wiem i może ktoś inny pomoże.

Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2015, 23:21:20 pm »
Dorzucić jeszcze trzeba ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Wtedy wychodzi dopiero ostateczna lista.

Z mojego rozeznania wynika że, są dwa modele raportowania badań, dotychczasowy raportem zbiorczym oraz nowy w którym badania wpisujemy do wizyty jako wykonane procedury ICD9.
W wizycie klikamy przycisk "C9 Dodaj kod ICD9" i wybieramy kod ICD9 który ma się pojawić w zakładce "Rozliczenie". Postępowanie tą ścieżką ma gwarantować około zeta więcej na rocznej stawce kapitalizacyjnej. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu". Chyba że czegoś nie wiem i może ktoś inny pomoże.

Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba

Seler możliwe, że tak będzie przekonamy się najpóźniej 1 lutego, mam nadzieję...

btw stawka nazywa się nie  kapitalizacyjnej a kapitacyjna, ale owszem czepiam się  ;)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Seler

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 405
  • Pomógł? 8
  • MOW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 15, 2015, 08:00:14 am »
fakt, automaic speller

Offline wk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 15, 2015, 08:30:59 am »
Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu".
Ja już też się pogubiłem. Czyli określonych kodów ICD9 wedle najnowszego rozporzadzenia z 29 grudnia nie ma, prawda?
Jedynie co to odszukałem ostatni wykaz w projekcie: (załącznik 3c, 3d)
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=17&artnr=6400

Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba.
Jesteś pewien, że aby mieć wyższą stawkę kapitacyjną od sierpnia, należy już od początku roku wprowadzać ICD9 dla każdej wizyty? Nie wystarczy przejść na szczegółowe wykazywanie badań np od lipca?

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 17, 2015, 22:33:40 pm »
Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba.
Jesteś pewien, że aby mieć wyższą stawkę kapitacyjną od sierpnia, należy już od początku roku wprowadzać ICD9 dla każdej wizyty? Nie wystarczy przejść na szczegółowe wykazywanie badań np od lipca?
Czytat z  3/2015/DSOZ "..Wartość WWBD dla danego świadczeniodawcy, na podstawie danych z wykonania badań oraz przy uwzględnieniu wyceny poszczególnych badań dokonanej przez Fundusz w oparciu o analizę wykonania w okresie styczeń - lipiec 2015 r., wyliczana jest zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 1a do zarządzenia.."
Wygląda na to, że badanie trzeba wpisywać od stycznia, żeby ci mogli wyliczyć wskaźnik w IV kwartale
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2015, 22:35:30 pm wysłana przez kapi »

Offline Henryk

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2015, 10:45:02 am »
Czy ktoś wie na podstawie jakiej ustawy jest wartość -n albo wartość - lp w załączniku Nr2 do zarządzenia Nr 3/2015/DSOZ ?

Offline Slawek

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Pomógł? 1
  • ŚOW NFZ
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 18, 2015, 21:06:51 pm »
Ale załącznik 3c jest uchylony...
Poza tym ja nie mam wykupionego pakietu ICD-10/ICD-9 ale mogę swobodnie dodać do świadczenia kody badań jako ICD-9 wybierając uprzednio miejsce udzielenia np. laboratorium albo pracownię rtg podwykonawcy.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 18, 2015, 21:20:25 pm »
Odpowiedź z Porozumienia Zielon. :
"Na tą chwilę nie ma możliwości sprawozdawania po PESELu badań. Co do tego
wystąpiła wątpliwość z naszej strony czy ciekawość urzędników nie przekracza
wiedzy koniecznej im do wypłacania nam apanażu za wypisanie karty
onkologicznej-czekamy na odpowiedź z GIODO-ewentualnie chcemy aby odbywało
to się na wysokości wydawania karty onkologiczne poprzez dill"
Edward z Kętrzyna

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2015, 21:22:20 pm »
Czyli wiemy, że nic nie wiemy super  ::)
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2015, 06:57:54 am »
Odpowiedź z Porozumienia Zielon. :
"Na tą chwilę nie ma możliwości sprawozdawania po PESELu badań. Co do tego
wystąpiła wątpliwość z naszej strony czy ciekawość urzędników nie przekracza
wiedzy koniecznej im do wypłacania nam apanażu za wypisanie karty
onkologicznej-czekamy na odpowiedź z GIODO-ewentualnie chcemy aby odbywało
to się na wysokości wydawania karty onkologiczne poprzez dill"
Zapomniałem dodać, że tu chodziło o program SOMED
Edward z Kętrzyna

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 24, 2015, 16:29:12 pm »
Aktualizacja KS-Somed idzie w kierunku możliwości raportowania wyników badań jako procedury, czyli do raportu swx po peselach.
Cytat z ostatniego biuletynu KS:
"Niniejsza aktualizacja zawiera modyfikację opisanego mechanizmu dedykowaną lekarzom POZ, którzy nie
korzystają z grupera w związku z czym nie korzystają też z taryfy JGP. Po wł ączeniu nowej opcji  (Moduł Zlecenia: OW
NFZ/Główne/Automatycznie dodawaj potencjalne procedury JGP dla umów POZ ) te wyniki badań, które są oznaczone
kodami ICD9 automatycznie zamienią się na procedury podczas zapisu zlecenia."
Pytanie brzmi które badania opatrzyć kodem ICD9 ?
Wszystkie wprowadzać jak do swx?


Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 24, 2015, 22:20:34 pm »
Witam
Proszę o odpowiedź, jeśli wykonane badania diagnostyczne chciałaby przychodnia wykazywać w formie zbiorczej to należy posługiwać się  jakimś zbiorczym szablonem, takim jak w sprawozdawczości z badań co pół roku?

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 28, 2015, 10:12:46 am »
Dane zbiorcze należy przekazywać co kwartał (do 20 dnia po kwartale). Załącznik 3c został uchylony i obowiązuje Słownik badań diagnostycznych, który ma być opublikowany w formie komunikatu. Chyba jeszcze nie został opublikowany :).
Od 1 kwietnia 2015 trzeba będzie przekazywać szczegółowo (czyli po peselu pacjenta) badania wykonywane osobom z ChUK i cukrzycą.

Offline michas100

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Pomógł? 0
  • Polska
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 28, 2015, 11:01:45 am »
Dane zbiorcze należy przekazywać co kwartał (do 20 dnia po kwartale). Załącznik 3c został uchylony i obowiązuje Słownik badań diagnostycznych, który ma być opublikowany w formie komunikatu. Chyba jeszcze nie został opublikowany :).
Od 1 kwietnia 2015 trzeba będzie przekazywać szczegółowo (czyli po peselu pacjenta) badania wykonywane osobom z ChUK i cukrzycą.
Nie wiadomo czy tak będzie gdyż może to będzie dobrowolnie, jednak jeśli się sprawozdać per PESEL można liczyć na wiekszą stawkę kapitacyjna o ile większa tego nie wiem...
:-)

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 86
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 3
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9290 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3173 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3027 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1619 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]