collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań POZ w roku 2015.  (Przeczytany 124260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 26, 2015, 19:07:38 pm »
Kilka uwag, które mi się nasuwają....

Po pierwsze, po jaką cho....ę rozdzielili sprawozdawczość indywidualną z badań.
Kilkanaście pozycji będzie po ICD9, reszta zbiorczo. Bez sensu!

Po drugie, co znaczy w przypadku DiLO, że jeżeli pacjent przyjdzie z badaniami, nie zleconymi przez lekarza POZ, to ten ma wpisywać tylko procedury badań przedmiotowych i podmiotowych? Czy to oznacza, że musi kierować pacjenta na kolejne badanie, jedno z wymaganych dla DiLO?

Po ICD9 tylko dla DILO, reszta po kodach wg NFZ

Jak pacjent przyjdzie z własnymi badaniami to nie am sensu mu robic te same - wpiszesz tylko badanie przedmiotowe  (chyba że zlecicie jakies własne to te wpiszesz )
Racja, teraz dopiero zauważyłem, że są ** i *** ;-)
Jeżeli chodzi o DiLO tylko z badaniem przedmiotowym, to bez kodu badania diagnostycznego obecnie na SZOI nie przejdzie, chyba że coś się zmieni od kwietnia.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2015, 19:53:51 pm wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 27, 2015, 09:47:08 am »
Jeżeli chodzi o DiLO tylko z badaniem przedmiotowym, to bez kodu badania diagnostycznego obecnie na SZOI nie przejdzie, chyba że coś się zmieni od kwietnia.

Od kilku dobrych tygodni przechodzi bo za dużo ludzi miło problem.. ;-)
A te opisy w wykazie badań tłumaczą przy okazji i tą kwestię!

Pozdrawiam

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 31, 2015, 12:40:21 pm »
Jeżeli chodzi o DiLO tylko z badaniem przedmiotowym, to bez kodu badania diagnostycznego obecnie na SZOI nie przejdzie, chyba że coś się zmieni od kwietnia.

Od kilku dobrych tygodni przechodzi bo za dużo ludzi miło problem.. ;-)
A te opisy w wykazie badań tłumaczą przy okazji i tą kwestię!

Pozdrawiam

No to chociaż jeden problem rozwiązany ;-)
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline igabej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #63 dnia: Października 09, 2015, 11:41:39 am »
Mam pytanie czy w raportach zbiorczych za kwartał  wykazywać także badania wysyłane co miesiąc ? Np. TSH,Ft3.Ft4?Pozdrawiam

Offline Profesor Wilczur

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 824
  • Pomógł? 75
  • W-M OW NFZ
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #64 dnia: Października 09, 2015, 11:49:03 am »
Cytat: WM OW NFZ
Badania nie mogą się powielać. Jeśli badanie FT3 zostało sprawozdane komunikatem WBX dla badań z tabeli 17 to nie może być ujęte w sprawozdaniu ZBPOZ.

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #65 dnia: Października 12, 2015, 20:34:27 pm »
Tylko trzeba uważać bo ja tworząc raport kwartalny (z przygotowanego szablonu) podczas wysyłki dałem usuń badania sprawozdane z peselami. To KSPPS zamiast wpisać je z ilością zero to wykasował je całkowicie z raportu. Oczywiście raport praktycznie nie przeszedł na szoi

Offline bakopa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Pomógł? 0
  • Wielkopolski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #66 dnia: Października 15, 2015, 14:19:11 pm »
Witam, czy dobrze rozumiem, że badania sprawozdawane miesięcznie do pesela uwzględniamy w raporcie zbiorczym kwartalnym ale z wartością 0? bo słyszałam, że trzeba je w ogóle usunąć z raportu i nie przejmować się, że na SZOI będzie raport niekompletny... informacja z drugiej ręki ponoć z WLKP Oddziału (sama nie mogę się dodzwonić, żeby potwierdzić)

Offline ted

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Pomógł? 7
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #67 dnia: Października 15, 2015, 19:22:37 pm »
Jak nie będzie odpowiedzi ze strony NFZ to radziłbym wysłać z zerami . Znając życie albo przyślą upomnienie, albo karę za nie sprawozdane poprawnie badania

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #68 dnia: Października 15, 2015, 20:58:47 pm »
Muszą na 100% być wysłane z zerami, przerabiałem temat w podkarpackim i małopolskim - NFZty co prawda  PŚ, ale na SZOIu raczej działa to tak samo.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline gringo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 815
  • Pomógł? 22
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #69 dnia: Października 15, 2015, 21:29:27 pm »
Witam, czy dobrze rozumiem, że badania sprawozdawane miesięcznie do pesela uwzględniamy w raporcie zbiorczym kwartalnym ale z wartością 0? bo słyszałam, że trzeba je w ogóle usunąć z raportu i nie przejmować się, że na SZOI będzie raport niekompletny... informacja z drugiej ręki ponoć z WLKP Oddziału (sama nie mogę się dodzwonić, żeby potwierdzić)
Też tak myślałem w zeszłym kwartale i usunąłem pozycje wysłane WBX z ZBPOZ. Krótko później dostałem na SZOI info, że naliczą mi karę finansową, jeżeli nie uzupełnię reszty zerami....
Swoją drogą, to jakby napisali "uprzejmie prosimy o uzupełnienie..." to mniejszy stres by był i jakoś milej by miło....
Teraz w STM jak wprowadzili nową usługę dla dzieci i nie dali aneksu umx, ja powinienem napisać do nich: wzywam do wygenerowania aneksu pod groźbą karty finansowej..... :P
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2015, 21:32:03 pm wysłana przez gringo »
Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #70 dnia: Października 15, 2015, 22:32:06 pm »
A tak osobiście się mogąc wypowiedzieć, to się mnie wydaje, że w NFZcie nie chciało się zmienić algorytmów walidacji raportów (sprawdzają pewnie tylko obecność danego kodu w raporcie) i dlatego prościej kazać wykazać 0 niż zmieniać walidację. No może nie dostali odpowiednich instrukcji.
W NFZtach PŚ jestem przyzwyczajony, żeby nie zamykać sprawozdania jako poprawne bez maila zwrotnego z potwierdzeniem raportu. A w raporcie tym było napisane, że brakuje kodów takich a takich (po pierwszej zwrotce w Somedzie usłyszałem nawet zdziwienie w Kamsofcie konsultując błą z raportu, że trzeba "chyba" sprawozdać pozycje, które idą na PESEL). W NFZtach SZOIowych taki raport nie wraca na maila, tylko trzeba go pobrać ręcznie, dlatego wydaje mi się, że wiele osób go nie importuje do PPSa.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #71 dnia: Października 18, 2015, 12:41:17 pm »
Witam.
Pośpieszyłem się i na SZOI wysłałem pełną statystykę zbiorczą badań poz za kwartał.
Powinienem wywalić badania raportowane comiesięcznie PESELOWO.
Czy wysyłając jeszcze raz raport zbiorczy kwartalny z zerowymi pozycjami w EKG, USG itp wczyta się on na SZOI prawidłowo?

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3034
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #72 dnia: Października 18, 2015, 14:56:29 pm »
Musi być w wyższej wersji i wtedy nadpisze raport poprzedni do danego okresu sprawozdawczego.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline MichalP

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Pomógł? 10
  • Kujawsko-Pomorski OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #73 dnia: Października 18, 2015, 15:07:28 pm »
Dzięki

Offline Ewachorebala

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #74 dnia: Października 18, 2015, 18:33:11 pm »
Witam, u nas część badań poz wpisuje się bezpośrednio do kspps, bo są wykonywane na miejscu, a część (wykonywanych na zewnątrz) załatwiam importem z csv (mam zakupioną aplikację do importowania za stówkę..). W poprzednich miesiącach było ok, a teraz  zdarzył mi się dziwny przypadek: po zaimportowaniu badań z csv  wycięło mi wszystkie badania wpisane ręcznie do ks oraz wszystkie świadczenia wpisane w dniu importu( z 7 komputerów i czasami świadczenia z kilku dni bo nie zawsze wpisywane sa na bieżąco). To co jest teraz wycięte było wysłane do nfz i potwierdzone, teraz na portalu świadczenia  są.. u mnie nie ma. Po wnikliwej analizie przez informatyka okazało się, że nadane przeze mnie nr-y ident. zewnętrze w przygotowanym pliku do importu pokryły się z n-rami nadanymi automatycznie dla świadczeń i badań  już będących w kspps no i wyszła lipa. Nie wiem jak to się skończy, ale napewno jest to niedopatrzenie ze strony twórców aplikacji, bo powinnam chyba dostać informację jakąś  o takim zagrożeniu i żeby nr-y moje były jakieś unikatowe czy cóś.. np żeby zaczynały się od zera czy inne rozwiązanie?...
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2015, 18:36:24 pm wysłana przez Ewachorebala »

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 65
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9297 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3177 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3034 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]