collapse

Reklama


Autor Wątek: Raportowanie badań POZ w roku 2015.  (Przeczytany 124407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 01, 2016, 08:59:09 am »
Hmm... jakoś nie kojarzę tego terminu. Jestem ciekaw co zrobią z tymi wszystkimi nieuprawnionymi. Ja ich nie usuwam i co miesiąc wysyłam do NFZ (co jakiś czas, niektóre z nich pojawiają się jako ubezpieczone).
Ja tez ich nie usuwam - dodatkowo funkcja na raporcie zwrotnym deklaracji podpinania oświadczeń (już działa poprawnie) i trochę przyłożenia się jednej pani z przychodni i jest ok 300 deklaracji płaconych na podstawie oświadczeń.

U mnie podobnie - tzn też nie usuwam.
Powiedz mi jednak jakim cudem aż 300 można mieć na podstawie oświadczeń?
Ja to u siebie robię ręcznie tzn porównuję listę odrzuconych z listą wizyt w POZ za dany miesiąc i jeżeli ktoś był to szukam czy miał oświadczenie i podpinam pod deklarację (szkoda QDE.. że nie da się tak podpiąć zielonych ewusiów z wizyty.. ehh).
No i mi wychodzi kilkanaście do max 20 pacjentów w ten sposób, przy bazie ponad 17k i miesięcznych wizytach w POZ 4,5k-6,5k.

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 01, 2016, 09:35:34 am »
(...)
Ja to u siebie robię ręcznie tzn porównuję listę odrzuconych z listą wizyt w POZ za dany miesiąc i jeżeli ktoś był to szukam czy miał oświadczenie i podpinam pod deklarację (szkoda QDE.. że nie da się tak podpiąć zielonych ewusiów z wizyty.. ehh).
(...)

No to idziesz na łatwiznę, bo jeśli już to powinieneś sprawdzać wizyty z 6 miesięcy bo przez tyle jest obecnie ważne oświadczenie dla deklaracji :).
Ja nie poprawiałem niczego - w NFZ poinformowano mnie, że podczas weryfikacji list POZ brane są pod uwagę również oświadczenia wysłane z usługami. Jesteś pewien Piotr że pacjent, który był na wizycie, złożył oświadczenie i została wysłana usługa (bez błędu) jest odrzucony na liście poz?

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 01, 2016, 10:18:29 am »
(...)
Ja to u siebie robię ręcznie tzn porównuję listę odrzuconych z listą wizyt w POZ za dany miesiąc i jeżeli ktoś był to szukam czy miał oświadczenie i podpinam pod deklarację (szkoda QDE.. że nie da się tak podpiąć zielonych ewusiów z wizyty.. ehh).
(...)

No to idziesz na łatwiznę, bo jeśli już to powinieneś sprawdzać wizyty z 6 miesięcy bo przez tyle jest obecnie ważne oświadczenie dla deklaracji :).

Wiem! Ale raz podpięte oświadczenie pod deklarację nie znika więc jeżeli robi się "po mojemu" regularnie co miesiąc to mam podpięte wszystkie oświadczenia!

Cytuj
Ja nie poprawiałem niczego - w NFZ poinformowano mnie, że podczas weryfikacji list POZ brane są pod uwagę również oświadczenia wysłane z usługami.

Na 100% NIE! Raz czy dwa z braku czasu olałem to ręczne przypisywanie i za te miesiące miałem ewidentnie mniej potwierdzonych deklaracji z oświadczeniem (kilka zamiast stałych kilkunastu) - no i sprawdziłem wstecznie, że oświadczenie było na wizycie ale nie podpięte przeze mnie pod deklarację!

Cytuj
Jesteś pewien Piotr że pacjent, który był na wizycie, złożył oświadczenie i została wysłana usługa (bez błędu) jest odrzucony na liście poz?

I tak i nie!To samo pytanie możesz zadać, czy pacjent który w ciągu miesiąca był nawet kilka razy u lekarza POZ i zawsze miał zielonego eWUSia, miał poprawnie zweryfikowaną deklarację...
Niekoniecznie! Wszystko zależy jaki status uprawnienia miał ten PESEL w replice CWU prawdopodobnie z 1-wszego dnia miesiąca na podstawie której NFZ weryfikował deklaracje.
Pacjent może być "zielony" przez cały miesiąc ale jeżeli 1 dnia miesiąca był czerwony to deklaracja odrzucona..

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 01, 2016, 10:26:38 am »
Hmmmm ciekawe. Wprowadzili mnie w NFZ w takim razie w błąd. A czemu nie robisz tak, że jak osoba wprowadza usługę i dopisuje oświadczenie to musi pamiętać żeby podpiąć oświadczenie w deklaracji?

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 01, 2016, 10:35:45 am »
u mnie wszystkie oświadczenia lądują na koniec u mnie i ja sam dodaję je do deklaracji. Często zdarza się tak, że co miesiąc ta sama osoba wypisuje nowe oświadczenie i co miesiąc poprawiam na świeże żeby było dłużej ważne :)
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 01, 2016, 12:27:20 pm »
Hmmmm ciekawe. Wprowadzili mnie w NFZ w takim razie w błąd. A czemu nie robisz tak, że jak osoba wprowadza usługę i dopisuje oświadczenie to musi pamiętać żeby podpiąć oświadczenie w deklaracji?

Powiedzmy, że niektórych rzeczy lepiej dopilnować samemu.. ;-)

Pozdrawiam

Offline Michał

  • ForumPPS.pl
  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3178
  • Pomógł? 101
  • Kujawsko-Pomorski OW
    • NZOZ "ARS MEDICA" Przychodnia Lekarska
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 01, 2016, 13:38:13 pm »
Hmmmm ciekawe. Wprowadzili mnie w NFZ w takim razie w błąd. A czemu nie robisz tak, że jak osoba wprowadza usługę i dopisuje oświadczenie to musi pamiętać żeby podpiąć oświadczenie w deklaracji?

Powiedzmy, że niektórych rzeczy lepiej dopilnować samemu.. ;-)

Pozdrawiam
Ja przez kilka miesięcy walczyłem z NFZ o kasę za pacjentów, których oni zweryfikowali negatywnie na listach POZ a pierwszego dnia miesiąca Ci pacjenci mieli potwierdzenie z ewusia, że są uprawnieni. Po wielu pismach, ponagleniach i miesiącach na SZOI pojawiły się ponowne raporty zwrotne deklaracji z ubiegłych miesięcy i zyskałem kilkaset złotych dla przychodni. Oczywiście na żadne pismo nigdy nie otrzymałem odpowiedzi pomimo, że zgodnie z prawem jest na to 30 dni a w sprawach bardzo skomplikowanych 2 miesiące.

Skoro już taki offtop się zrobił to czy ktoś może zna podstawę prawną umieszczania numeru umowy z NFZ na skierowaniach do poradni specjalistycznych? K-P OW NFZ początkowo miał mi odpowiedzieć telefonicznie na drugi dzień, ale ostatecznie usłyszałem, że należy zwrócić się do nich na piśmie (może być mailowo), więc wysłałem maila i czekam.
Pozdrawiam
Michał (michalszy)

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 01, 2016, 14:34:30 pm »
Powiedz mi jednak jakim cudem aż 300 można mieć na podstawie oświadczeń?
Nie wiem jak, ale mam jak w załącznikach - deklaracje płacone na podstawie oświadczenia wracają z ostrzeżeniem Brak uprawnień do świadczeń zdrowotnych.
U mnie poza użyciem funkcji, o której pisałem, pani sprawdza pacjentów, którzy są nowi z oświadczeniem - zeszły miesiąc byli zieloni eWUSiowo, a teraz są czerwoni i mają oświadczenie. Funkcja na raporcie zwrotnym takich nie wychwyci, bo ich deklaracje w miesiącu, do którego mamy raport zwrotny były poprawne. Wydaje mi się, że ilość ta zależy dodatkowo od pacjentów w przychodni - tutaj dużą częścią są pacjenci na zasiłkach chorobowych, którzy chodzą często do lekarza, a nie są z jakiegoś powodu zieloni w eWusiu (NFZ kiedyś powiedział, ze pacjent na zasiłku powinien być w eWUSiu zielony).
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 04, 2016, 21:05:32 pm »
A powiedzcie mi jeszcze jedno. Jak pod deklarację podepnie się oświadczenie a pacjent w międzyczasie będzie na zielono w ewusiu to oświadczenie rozumiem nie brane jest w NFZ pod uwagę?

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 04, 2016, 21:44:23 pm »
a potem zaraz jest na czerwono i gitara, płacić NFZ nie musi :-(
Edward z Kętrzyna

Offline 09061303

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3035
  • Pomógł? 321
  • Podkarpacki OW
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 04, 2016, 22:28:15 pm »
Pacjent pod kątem deklaracji weryfikowany jest po stronie NFZ raczej, więc jak się mu cokolwiek podepnie, to nie powinno mieć znaczenia. Zresztą gdzieś kiedyś usłyszałem, że pacjent pod kątem deklaracji musi być zielony w każdy dzień miesiąca, inaczej nie zapłacą, także lepiej to oświadczenie nawet mieć.
Kliknij pomógł, jeślim pomógł :-)

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 05, 2016, 01:34:07 am »
Trochę się boję tylko tego, że pacjentowi podepnie się oświadczenie, minie 6 miesięcy i nieważne że jest zielony w ewusiu - ale ma podpięte przeterminowane oświadczenie.

Jakoś dziwnie NFZ nie publikuje zasad weryfikacji deklaracji, albo ja nie mogę znaleźć.

Offline Nina24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Pomógł? 0
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 05, 2016, 15:07:27 pm »
Witam mam problem sprawdzając załącznik za grudzień 3c do umowy POZ pojawia mi się BŁĄD: Sprawozdanie miesięczne nie powinno zawierać danych świadczeń. Ponadto na portalu Informacja o wskaźniku wykonania badań lekarza POZ (WWBD) pojawia mi się : Brak lub niekompletna sprawozdawczość w ramach analizowanych okresów dotyczących wykonanych badań . Domyślam się że mam coś źle ze zbiorczym ale niestety nie potrafię określić co, macie jakiś pomysł? (dodam że tabelę 17 sprawozdaję indywidualnie i w zbiorczym przy tych badaniach mam wartość 0). Pomóżcie proszę...

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 06, 2016, 07:47:46 am »
Zresztą gdzieś kiedyś usłyszałem, że pacjent pod kątem deklaracji musi być zielony w każdy dzień miesiąca, inaczej nie zapłacą, także lepiej to oświadczenie nawet mieć.

Na 99% tak nie jest! Pytałem o to w zeszłym roku w naszym OW i weryfikacja odbywa się vs replika bazy CWU z pierwszego dnia miesiąca. Tak więc pacjent może być
zielony od 2 do 31 dnia miesiąca ale jak był czerwony 1 to deklaracja odrzucona.. :-/

Pozdrawiam

Offline mpi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3356
  • Pomógł? 116
  • Kujawsko-Pomorskie
Odp: Raportowanie badań POZ w roku 2015.
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 06, 2016, 09:32:26 am »
Nie wiem czy system weryfikuje wszystkie dni (trochę wątpię - po pierwszej próbie takiej weryfikacji przez tydzień byłaby przerwa techniczna) ale już wiem że w pierwszej kolejności sprawdzany jest ewuś. Dopiero ja pacjent nie ma ewusia sprawdzane jest oświadczenie i jego ważność.

No to mnie troszkę ktoś w NFZ w błąd wprowadził z weryfikacją oświadczeń wysyłanych w swxach...

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 89
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 8
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3071 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]