Rozliczenia świadczeń > POZ

Raportowanie badań POZ w roku 2015.

(1/26) > >>

maplas:
Co wiemy o raportowaniu badań w POZ. Tak ostatecznie jaka jest lista tych badań ? Jak mamy je raportować ?
Mam rozporządzenie MZ z 20 października 2014 zmieniające .... świadczeń gwarantowanych z zakresu poz i treść porozumienia z 17 grudnia 2014 pomiędzy NFZ, MZ a PZ. Czy wiecie coś więcej ?

Seler:
Dorzucić jeszcze trzeba ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Wtedy wychodzi dopiero ostateczna lista.

Z mojego rozeznania wynika że, są dwa modele raportowania badań, dotychczasowy raportem zbiorczym oraz nowy w którym badania wpisujemy do wizyty jako wykonane procedury ICD9.
W wizycie klikamy przycisk "C9 Dodaj kod ICD9" i wybieramy kod ICD9 który ma się pojawić w zakładce "Rozliczenie". Postępowanie tą ścieżką ma gwarantować około zeta więcej na rocznej stawce kapitalizacyjnej. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu". Chyba że czegoś nie wiem i może ktoś inny pomoże.

Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba.

maciek777:

--- Cytat: Seler w Stycznia 14, 2015, 23:13:47 pm ---Dorzucić jeszcze trzeba ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej.

Wtedy wychodzi dopiero ostateczna lista.

Z mojego rozeznania wynika że, są dwa modele raportowania badań, dotychczasowy raportem zbiorczym oraz nowy w którym badania wpisujemy do wizyty jako wykonane procedury ICD9.
W wizycie klikamy przycisk "C9 Dodaj kod ICD9" i wybieramy kod ICD9 który ma się pojawić w zakładce "Rozliczenie". Postępowanie tą ścieżką ma gwarantować około zeta więcej na rocznej stawce kapitalizacyjnej. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu". Chyba że czegoś nie wiem i może ktoś inny pomoże.

Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba
--- Koniec cytatu ---

Seler możliwe, że tak będzie przekonamy się najpóźniej 1 lutego, mam nadzieję...

btw stawka nazywa się nie  kapitalizacyjnej a kapitacyjna, ale owszem czepiam się  ;)

Seler:
fakt, automaic speller

wk:

--- Cytat: Seler w Stycznia 14, 2015, 23:13:47 pm --- Problem w tym że nie za bardzo wiem jak  określić kody ICD9 dla badań laboratoryjnych bo Grupy Procedur Medycznych są puste. Niby mam licencję a wychodzi na to że "Listę procedur medycznych i badań laboratoryjnych" trzeba tworzyć samemu".

--- Koniec cytatu ---
Ja już też się pogubiłem. Czyli określonych kodów ICD9 wedle najnowszego rozporzadzenia z 29 grudnia nie ma, prawda?
Jedynie co to odszukałem ostatni wykaz w projekcie: (załącznik 3c, 3d)
http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=17&artnr=6400


--- Cytat: Seler w Stycznia 14, 2015, 23:13:47 pm ---Tak czy siak jeśli chcemy wyższą stawkę kapitalizacyjną to wychodzi na to, że od początku roku należało by wpisywać / pouzupełniać ICD9 dla każdej wizyty, chyba.
--- Koniec cytatu ---
Jesteś pewien, że aby mieć wyższą stawkę kapitacyjną od sierpnia, należy już od początku roku wprowadzać ICD9 dla każdej wizyty? Nie wystarczy przejść na szczegółowe wykazywanie badań np od lipca?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej