collapse

Reklama


Autor Wątek: Lista oczekujących w formie elektronicznej  (Przeczytany 37739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek777

  • Global Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2200
  • Pomógł? 81
  • Mazowiecki OW
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2015, 18:16:23 pm wysłana przez maciek777 »
Wróżbita maciek już nie wróży, bo zamknął się w sobie :p

Offline Kamila

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 0
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 29, 2015, 06:52:51 am »
Mam dwa pytania:
1. Zapisujemy pacjentki w kolejce, ale również zostawiamy kilka miejsc na pacjentki, które możemy przyjąć na bieżąco - w takiej sytuacji takie pacjentki wpisujemy do terminarza jako wizyta pacjenta?

2. Jak przez 3 tygodnie ktoś przyjmował pacjentów na bieżąco, i do NFZ zgłoszane było co tydzień, że przyjmujemy na bieżąco, to te wszystkie wizyty trzeba dodać do terminarza jako wizyta pacjenta?

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 31, 2015, 09:41:25 am »
Mam pytanie.
W styczniu cały miesiąc pacjenci przyjmowani na bieżąco. I chcem się dowiedzieć może ktoś z Was miał podobny przypadek jak ich wpisywać do PPS'a:

a) normalnie czyli Rozliczenia => Rejestracje => Świadczenia => Dodaj.

b) czy w Terminarzu => dodaję kiedy była wizyta, o której godzinie i wizytę dodaję opcją "obsłuż"

Pozdrawiam

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 956
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 31, 2015, 10:28:33 am »
do kolejki wpisujemy tylko pierwszorazowych pacjentów nie przyjętych w dniu zgłoszenia się pacjenta a chciał on w tym dniu być przyjęty

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 31, 2015, 13:15:32 pm »
witam,
do tej pory lista oczekujących była wysyłana co poniedziałek w excellu. Teraz widzę, że od 2 lutego ma być w formacie XML- czyli np. w KSPPS. Jak wygenerować w KSPPS taki raport gdy wszyscy są przyjmowani na bieżąco- tzn. do tej pory w excellu wpisywany być pierwszy wolny termin w poniedziałek. W rozliczeniach --> Rejestracje-->Lista oczekujących i zostawić pustą listę i tylko wygenerować raport? Co wybrać w liście rozwijalnej status pacjenta?

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 31, 2015, 15:12:44 pm »
do kolejki wpisujemy tylko pierwszorazowych pacjentów nie przyjętych w dniu zgłoszenia się pacjenta a chciał on w tym dniu być przyjęty

A jak ktoś w świadczeniach AOS niema świadczeń na rzecz pacjentów pierwszorazowych?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 956
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 31, 2015, 15:44:27 pm »
jeżeli nikt się nie zarejestrował jako tzw pierwszorazowy i na ostatni dzień miesiąca nie ma oczekujących to kolejka jest zerowa

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 31, 2015, 16:16:21 pm »
do kolejki wpisujemy tylko pierwszorazowych pacjentów nie przyjętych w dniu zgłoszenia się pacjenta a chciał on w tym dniu być przyjęty

A jak ktoś w świadczeniach AOS niema świadczeń na rzecz pacjentów pierwszorazowych?

Jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 31, 2015, 20:33:07 pm »
Może głupie pytania, ale:
1. poradnia specjalistyczna, jeden lekarz (praktyka prywatna), pacjenci przyjmowani na bieżąco, brak kolejki - wysyłam comiesięczny raport z PPS jak w ubiegłym roku oraz co tydzień info o pierwszym wolnym terminie w Excelu?
2. ten drugi raport (cotygodniowy) od lutego MOŻE być jeszcze w Excelu czy MUSI być z PPSa, bo w komunikacie napisano "świadczeniodawcy będą mogli przesyłać [...] komunikatami XML"?
I to wszystko w kwestii kolejek w opisanej sytuacji?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9303
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #69 dnia: Stycznia 31, 2015, 20:44:29 pm »
Może głupie pytania, ale:
1. poradnia specjalistyczna, jeden lekarz (praktyka prywatna), pacjenci przyjmowani na bieżąco, brak kolejki - wysyłam comiesięczny raport z PPS jak w ubiegłym roku oraz co tydzień info o pierwszym wolnym terminie w Excelu?
2. ten drugi raport (cotygodniowy) od lutego MOŻE być jeszcze w Excelu czy MUSI być z PPSa, bo w komunikacie napisano "świadczeniodawcy będą mogli przesyłać [...] komunikatami XML"?
I to wszystko w kwestii kolejek w opisanej sytuacji?

U nas jest napisane w komunikacie:

W związku z powyższym proszę o zaprzestanie przesyłania powyższej informacji na wcześniej wskazany adres e-mailowy w postaci arkuszy Excel.

Offline Andrzej64

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Pomógł? 1
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 31, 2015, 20:49:33 pm »
Hmmm, u nas nic takiego nie ma, tylko info o możliwości od poniedziałku przesyłania w XML.
Ponawiam jeszcze pytanie, czy w opisanej sytuacji nic więcej nie trzeba już w kwestii kolejek robić? Pacjenci przyjmowani są na bieżąco.

Offline drzew6

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 120
  • Pomógł? 4
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 01, 2015, 10:49:28 am »
Krzysiek 1981 wypadało by wiedzieć, że poprawne jest słowo CHCĘ

Offline krzysiek1981

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Pomógł? 0
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 01, 2015, 11:34:05 am »
Krzysiek 1981 wypadało by wiedzieć, że poprawne jest słowo CHCĘ

hehe to z nerwów  ;) bo normalnie szok z tymi kolejkami nawet pracownicy NFZ nie są w stanie udzielić informacji, bo najwidoczniej zabardzo kumaci nie są w tym temacie..

Offline Danielll

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 1
  • Pomógł? -1
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 01, 2015, 12:03:49 pm »
Witam wszystkich użytkowników forum :)

Mam pytanie dotyczące tworzenia listy oczekujących, przejrzałem forum ale mój przypadek chyba nie był omawiany przez nikogo.

Świadczenia AOS- bez pacjentów pierwszorazowych w moim zakresie poradni.
Do końca stycznia stosowana była metoda, że nie zapisywaliśmy pacjentów w kolejki, tylko dziennie na bieżąco - ilość 30 pacjentów dziennie.

Od 2 lutego postanowiliśmy zapisywać pacjentów w kolejki -  kolejki nie są długie i np.:
- mamy zapisanych pacjentów bo sami wybierali dogodne terminy na 2,3,4,5 lutego, a także w drugiej połowie lutego mamy trochę wizyt zapisanych na dany dzień i na dogodną godzinę. najdalej wizyta pacjenta jest jedna 24 lutego - przy czym mamy wolne miejsca np. na 2 i 3 lutego - czy w tym przypadku jak jutro zadzwoni lub przyjdzie pacjent możemy przyjąć go jako "wizyta pacjenta stabilna"?

I drugie mam pytanie - przeczytałem na prezentacji dotyczącej list oczekujących z Zachodniopomorskiego NFZ takie stwierdzenie:
- lista oczekujących nie dotyczy pacjentów kontynuujących leczenie u danego świadczeniodawcy - czy kontynuacja leczenia to także badania kontrolne i wypisanie recepty na dolegliwości?

I czy to prawda że w kolejki tylko zapisujemy pacjentów/pacjentki którzy nie mają karty w danej poradni?

Bylbym wdzięczny za ewentualne podpowiedzi.

Pozdrawiam Wszystkich

Offline Justek

  • Zaawansowany
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Pomógł? 2
Odp: Lista oczekujących w formie elektronicznej
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 01, 2015, 19:40:43 pm »
Mam pytanie.
W styczniu cały miesiąc pacjenci przyjmowani na bieżąco. I chcem się dowiedzieć może ktoś z Was miał podobny przypadek jak ich wpisywać do PPS'a:

a) normalnie czyli Rozliczenia => Rejestracje => Świadczenia => Dodaj.

b) czy w Terminarzu => dodaję kiedy była wizyta, o której godzinie i wizytę dodaję opcją "obsłuż"

Pozdrawiam

witam,
nie wiem, czy o to chodzi, ale po zaktualizowaniu KS-PPS jest nowa opcja w module Rozliczenia --> raporty --> Lista oczekujących --> dodaj--> cotygodniowe sprawozdanie najbliższego wolnego terminu- i dalej już uzupełnianie danych- czyli dat.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 94
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9303 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]