collapse

Reklama


Autor Wątek: ASDK a Pakiet onkologiczny  (Przeczytany 5655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
ASDK a Pakiet onkologiczny
« dnia: Grudnia 17, 2014, 13:27:58 pm »
Witam
Mam pytanie odnośnie pracowni rezonansu magnetycznego a pakietów onkologicznych.
Jak rozumiem badania z pakietu nie będą kontraktowane miedzy nami a funduszem tylko na podstawie umów miedzy nami a poradniami które będą miały te pakiety.
Co z naszej strony będzie wymagane w sprawie pakietu onkologicznego ? Czy my będziemy musieli uzupełniać kartę pacjenta onkologicznego (DiLIO??) o te badania które u nas wykona czy to zlecający te badania będzie wypełniał.
Czy ci pacjenci mają być jakoś sprawozdawani w kolejkach pacjentów oczekujących?
Mamy podpisanych wiele umów gdzie jesteśmy podwykonawcą czy będzie konieczność aby poradnie podpisały z nami nowe umowy (te co mamy obecnie są bezterminowe).
Ew gdzie można znaleźć jakieś informacje na temat tego pakietu onkologicznego i jak on się odnosi do pracowni rezonansu magnetycznego?


Z góry dziękuję

Offline Gabriela Jędrys

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 1
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2014, 20:51:18 pm »
Wszystko o warunkach realizacji umowy w ramach pakietu onkologicznego w AOS jest w nowym zarządzeniu Prezesa NFZ nr 79/2014/DSOZ. Tu jest link: http://www.nfz.gov.pl/new/?katnr=3&dzialnr=12&artnr=6414
Jest tego dużo i jest wiele załączników, ale trzeba to poczytać. Niektóre kwestie wyjaśnisz, innych pewnie nie, bo to dość skomplikowane:).
Piszę i będę pisać o pakiecie jeszcze na mojej stronie: www.umowynfz.pl. Zapraszam i pozdrawiam.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 19, 2014, 09:21:52 am »
Polecam też aktualną wersję Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ze zmianami które wchodzą od 1.01.2015

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042102135
i tam wybrać pdfa "Tekst ujednolicony"

W nim między innymi o zmianach w kolejkach i o kolejce dla onkologicznych (ale tak lakonicznie, że dalej nie wiadomo jak to prowadzić..)

pozdrawiam

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2014, 10:31:57 am »
Dziękuję za informacje .... wstępnie to przeczytałem ale chyba pytań dalej więcej jak odpowiedzi.

Chyba EWUŚ na starcie był lepiej przygotowany niż pakiet onkologiczny .. przynajmniej było trochę czasu na testy.

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2014, 10:51:41 am »
Chyba EWUŚ na starcie był lepiej przygotowany niż pakiet onkologiczny .. przynajmniej było trochę czasu na testy.

eWUŚ była przygotowana tragicznie a o tym co się teraz dzieję to lepiej w ogóle nie mówić.. MZ i NFZ wspinają się na wyżyny (a czego to już sobie dopowiedzcie..)

pozdrawiam

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2014, 13:44:03 pm »

W nim między innymi o zmianach w kolejkach i o kolejce dla onkologicznych (ale tak lakonicznie, że dalej nie wiadomo jak to prowadzić..)


Właśnie przeczytałem komunikat odnośnie kolejek oczekujących http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=14&artnr=6451

I teraz dalej nie jestem pewien jak jako kolejki na procedury rezonansu magnetycznego prowadzić pacjentów z kartą onkologiczną. Czy to ja mam sprawozdawać oddzielnie te kolejki (poza oczywiście pilnymi i stabilnymi) czy to poradnie kierujące mające umowy na pakiet onkologiczny mają takie kolejki prowadzić?

Ale święta będą wreszcie będzie trochę czasu żeby poczytać ustawy rozporządzenia i komunikaty. No i potem te parę dni żeby na 2 stycznia już wszystko działało prawidłowo.

Online Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9299
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2014, 14:18:27 pm »
Sprawozdajesz tylko tych pacjentów oczekujących, którzy mają mieć wykonane badania zgodnie z umową na rezonans. Jakby nie patrzeć to pacjenci z pakietu onkologicznego to tacy pseudokomercyjni pacjenci bo płaci za badanie lekarz kierujący.

Offline Przemek.D

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Pomógł? 0
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2014, 14:59:05 pm »
No własnie. Tak tez mi się wydaje jeśli chodzi o tych z pakietu bo to jest na podstawie umów z poradniami itp. i tych świadczeń też przecież nie przekazuje na koniec bo to są od nich... wiec będą zwykle faktury dla kierujących a nie w ramach umowy z NFZ.
Wiec raczej kolejek tez nie powinno sie prowadzić zgodnie z tymi zasadami list oczekujących. Bo tez bedzie zależało ood umów podpisywanych z kierującymi
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2014, 15:11:07 pm wysłana przez Przemek.D »

Offline PaulinaSz

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 323
  • Pomógł? 0
Odp: ASDK a Pakiet onkologiczny
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 23, 2014, 12:50:16 pm »
witam,

mam pytanie: gdzie w karcie leczenia onkologicznego jest miejsce na: zlecam ykonanie badania TK w ramach szybkiej terapii onkologicznej????
wszędzie tylko wyniki badań, a skoro ta karta ma być równoczśnie skierowaniem to gdzie miejsce na to skierowanie????
niech Allah będzie z nami od 1 stycznia 2015 r.

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 113
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 2
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9299 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3074 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1622 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]