collapse

Reklama


Autor Wątek: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.  (Przeczytany 16339 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 04, 2015, 09:47:14 am »
Jaką wpisujecie procedurę icd 9 do zmiany opatrunku w sposób sterylny ?
Monika

Offline Alina1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Pomógł? 1
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 04, 2015, 10:51:37 am »
Jeszcze jedna różnica i to zapewne będzie to, rozliczam dps czyli pacjentki pod tym samym adresem i osobodzień z współcz. 0,5 ma w umowie :
osobodzień z uwzględnieniem dnia końca realizacji produktu natomiast osobodzień dla różnych adresów ze współcz. 1,0 ma:
osobodzień bez dnia końca realizacji produktu, tak ma być czy skopany plik z umową ?

U nas w DOWNFZ Pani z nfz poinformowała że jest błąd w plikach z umowami, mają być ponoć nowe

Jaką wpisujecie procedurę icd 9 do zmiany opatrunku w sposób sterylny ?
np. 93.57

Offline jedin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 649
  • Pomógł? 10
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 04, 2015, 13:16:07 pm »
icd-9 wpisujecie dla każdej wizyty pielegniarki czy raz ogólnie dla wizyt w miesiacu..?

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9314
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2015, 18:27:35 pm »
Ja mam przypisane do świadczenia "wizyta pielęgniarki" i z automatu mi wskakuje przy dodawaniu rozliczenia w każdy dzień.

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 05, 2015, 11:18:03 am »
Umnie podpisałem wizyte pielęgniarki po 89.05 z automatu , natomiast krotność osobodni dałem równą icd9 89.00 równą np. 31 osobodni = 31 icd9 (też z automatu)

Mazowiecki OW - czekam na weryfikacje świadczeń.

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 06, 2015, 09:39:23 am »
Wpisałam kod icd9 opatrunek, datę 1.01.2015 (początek miesiąca) nie wykazywałam dla wszystkich dat kiedy było wykonywane świadczenie. Świadczenia wróciły bez błędu. Pytanie czy są OK czy może przy weryfikacji za miesiąc pojawić się błąd ??
Czy lepiej wykazać icd9 na każdy dzień kiedy był wykonywany czyli 18 razy ? :-(
Monika

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 06, 2015, 09:57:00 am »
@moniazaba

W hospitalizacjach zawsze sprawozdawałem datę pierwszego wykonania i krotność - nie miało to znaczenia i z tego co wiem jak na razie nikt tego nie sprawdza.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline PiotrSz

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3279
  • Pomógł? 108
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 06, 2015, 10:36:36 am »
@moniazaba

W hospitalizacjach zawsze sprawozdawałem datę pierwszego wykonania i krotność - nie miało to znaczenia i z tego co wiem jak na razie nikt tego nie sprawdza.

Ojjj... to się kiedyś możecie zdziwić.. na szczęście ICD9 nie jest przypisane do produktu tylko do zestawu świadczeń więc ewentualne korekty powinny się obejść bez korekt faktur.. ale poprawiania może być sporo!

Ja co prawda nie mam "normalnego" szpitalnictwa tylko oddział stacjonarny w REH i tutaj (w całym REH, również ośrodek dzienny i fizjoterapia ambulatoryjna) od kilku lat musimy wykazywać codziennie wykazane procedury! Tzn dawniej gdy ICD9 dało się ustawić z datami od|do to można było dać tam krotność na ilość dni i to wystarczało. Natomiast od kiedy ICD9 wykazuje się do konkretnego dnia to niestety trzeba ją wykazywać osobno za każdy dzień kiedy została wykonana (W module REH są chyba jakieś automaty które to dzielą ale nie mam na niego licencji).

EDIT: Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako wyroczni - nie mam tych rodzajów i zakresów zakontraktowanych co Wy więc mogę się mylić. Proszę to bardziej potraktować w formie ostrzeżenia, żeby starać się wykazywać to rozliczeń to co naprawdę było wykonane i tak jak jest to wymagane. To, że teraz coś przechodzi bez błędów a jest wątpliwe nie znaczy, że za kilka lat nie wróci w weryfikacji wstecznej!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2015, 10:39:22 am wysłana przez PiotrSz »

Offline Winni

  • Sponsorzy Forum
  • Zaawansowany
  • *****
  • Wiadomości: 129
  • Pomógł? 2
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 06, 2015, 10:46:32 am »
Sprawozdawałem też rehabilitację, ale to zupełnie co innego - zgodnie z wymaganiami rehabilitacji pacjent musi mieć wykonane X procedur w ciągu dnia, stąd konieczność sprawozdawania ICD-9 per dzień i to ze wskazaniem rehabilitanta, który daną procedurę wykonał.

W niektórych rehabilitacjach stacjonarnych chyba nadal się wskazuje zakres dat dla produktu osobodnia bez wyszczególnienia zabiegów.
DOBRY I POMOCNY CZŁOWIEK TO WŁAŚNIE JA

Offline moniazaba

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 349
  • Pomógł? 5
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 06, 2015, 10:50:12 am »
Bardzo dziękuję, styczeń już rozliczony więc zostawię. Od lutego więcej pracy przy procedurach :-)
Monika

Offline jareck_i

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Pomógł? 0
  • NFZ - działa dziś czy też nie :) OW Warszawa
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 06, 2015, 17:20:18 pm »
Umnie w zakresie hospicyjnym stosuje kod 89.06 opieka paliatywna przy krotności pobytu. Do tej pory OW Warszawa tego nie kwestionował. W Pielegniarskiej stosuje podobnie z kodem 89.04 jako opieka pielegniarki.
Natomiast do wizyty 89.05 wizyta pielegniarki = 1.

Wszystko jest kwestią interpretacji osób kontrolujących . Miałem wielokrotne kontrole i nikt jeszcze oto się nie przyczepił w HOS i SPO .

Offline Robinson

  • Super Specjalista
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Pomógł? 14
Odp: Nowa karta czynności i plan opieki - zarządzenie prezesa z dnia 6.11.2014 r.
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 13, 2015, 10:20:18 am »
witam,
czy ktoś ma już może "zestaw" procedur icd9 wykonywanych czynności w opiece długoterminowej pomijając wizyty 89.05?

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 121
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Nie ma żadnego użytkownika on-line.

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9314 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 28.

[Pokaż zapytania]