collapse

Reklama


Autor Wątek: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015  (Przeczytany 99057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #225 dnia: Kwietnia 24, 2015, 18:20:52 pm »
tak ale ja zrobiłem symulację za kwiecień

Offline cilazapril

  • Sponsorzy Forum
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1623
  • Pomógł? 128
  • Mazowiecki OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #226 dnia: Kwietnia 24, 2015, 18:25:00 pm »
tylko, czy już kamsoft zaktualizował do formatu, który ma być puszczany od 01.05
Nie ma nic za darmo. Darmowa jest tylko śmierć, choć i ona kosztuje przecież życie.

Offline Jan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
  • WLKP
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #227 dnia: Maja 06, 2015, 23:14:56 pm »
Przeniosłem kolejki z poradni na procedure (protetyka) i po wyslaniu raportu do SZOI wyskoczył błąd dla kolejek na procedury ktore wszystkie wynoszą 0 (kolejka jest tylko na protetyke): SUMA LICZBY OSÓB OCZEKUJĄCYCH ORAZ SKREŚLONYCH Z LISTY NIE MOŻE BYĆ MNIEJSZA NIŻ LICZBA OSÓB OCZEKUJĄCYCH W BEZPOŚREDNIO POPRZEDZAJĄCYM OKRESIE SPRAWOZDAWCZYM oraz LICZBA OSÓB SKREŚLONYCH W OSTATNICH TRZECH MIESIĄCACH Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA JEST RÓŻNA OD SUMY PRZEKAZANYCH ZA OSTATNIE TRZY MIESIĄCE LICZB OSÓB SKREŚLONYCH W MIESIĄCU Z POWODU WYKONANIA ŚWIADCZENIA

Jak to rozwiązać ?

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #228 dnia: Maja 07, 2015, 08:07:04 am »
Coś nie jasno napisałeś. Kolejki na procedury o a są tylko na protetykę. Chyba chodzi o zerowe do komórki organizacyjnej a kolejki są na procedury (protetyka)

Offline knrdsd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Pomógł? 1
  • KS-SOMED :-(((
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #229 dnia: Maja 07, 2015, 08:49:11 am »
Prawdopodobnie dawne kolejki do komórki są obecnie kolejkami na procedurę, stąd żądanie wykazania ciągłości, a więc odniesienia do stanu sprzed miesiąca.

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9313
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #230 dnia: Maja 07, 2015, 09:21:12 am »
W jaki sposób przeniosłeś tych pacjentów z jednej kolejki na drugą?
Błąd jest spowodowany tym, że w poprzednim miesiącu podawałeś kolejki do poradni a obecnie są zerowe. A powinno być tak, że wszyscy pacjenci zostali skreśleni z normalnej kolejki i powinno zostać wysłane, że pacjentów oczekujących jest 0, średni czas jakiś tam jest bo pacjenci zostali skreśleni. Nie można o tak wysłać wszędzie zer bo nawet zerowa kolejka nie jest oderwana od wcześniejszych miesięcy.

Offline frodo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 960
  • Pomógł? 29
  • Zachodniopomorskie
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #231 dnia: Maja 07, 2015, 10:51:33 am »
Utworzyłem raport z kolejek za kwiecień, w poradni ogólnostomatologicznej. Ładnie się utworzył w kspps poprzez klawisz "uzupełnij", osobno na protetykę z listą peselową oczekujących. Po eksporcie podejrzałem sobie plik xml.
Jeżeli chodzi o tą na procedurę (protetyka) peselową , to wysyłane są tylko takie informacje jak : imię, nazwisko, pesel i lista kategoria (tu wszędzie jest wartość "1". Nie ma ani żadnych dat (zapisania czy też planowanego terminu) ani pozycji w kolejce.
Kolejność w pliku xml jest dosyć dowolna ani alfabetycznie ani wg pozycji na liście.
Ciekawe wg kryterium są uszeregowani pacjenci oczekujący?
Wobec powyższego myślę , że można sobie przesuwać terminy czy zamieniać kolejność, informacje te nie idą w raporcie, aby się sztuki zgadzały (no oczywiście konkretne sztuki).
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2015, 10:54:29 am wysłana przez frodo »

Offline Huragan

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 13
  • Pomógł? -1
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #232 dnia: Maja 07, 2015, 14:25:52 pm »
Ładnie się utworzył w kspps poprzez klawisz "uzupełnij", osobno na protetykę z listą peselową oczekujących.
Czy weszła Ci kolejka?Rozumiem ,że miałeś kolejkę do poradni i na lecz.protetyczne z jakimiś wartościami-nie wyzerowane?

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #233 dnia: Maja 07, 2015, 14:40:31 pm »
Jak wasze oprogramowanie liczy średni czas oczekiwania dla protez(Data realizacji-data wpisu na listę). Od faktycznej daty zapisu pacjenta do kolejki czy od wpisu pacjenta na listę wysokospecjalistyczną czyli 1 kwietnia 2015 r ?

Offline Maxymilian

  • Kompletny nowicjusz
  • Wiadomości: 11
  • Pomógł? 0
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #234 dnia: Maja 07, 2015, 15:41:15 pm »
Oczywiście, że od kwietnia. Przecież jeżeli był wcześniej wpisany to to został 1 kwietnia wykreślony.

Offline Jan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Pomógł? 1
  • WLKP
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #235 dnia: Maja 07, 2015, 19:53:02 pm »
W jaki sposób przeniosłeś tych pacjentów z jednej kolejki na drugą?
Błąd jest spowodowany tym, że w poprzednim miesiącu podawałeś kolejki do poradni a obecnie są zerowe. A powinno być tak, że wszyscy pacjenci zostali skreśleni z normalnej kolejki i powinno zostać wysłane, że pacjentów oczekujących jest 0, średni czas jakiś tam jest bo pacjenci zostali skreśleni. Nie można o tak wysłać wszędzie zer bo nawet zerowa kolejka nie jest oderwana od wcześniejszych miesięcy.
Użyłem funkcji przenieś (chyba tak to się nazywa, nie mam programu przed sobą) przycisk na dole po prawej.

Rozumiem że zamiast przenosic powiniem skreslic i wpisac ich ponownie juz na protetyke ?

Co teraz z tym począć?

Dzięki za pomoc!

Offline Paweł

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9313
  • Pomógł? 519
  • Zachodniopomorski OW
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #236 dnia: Maja 07, 2015, 20:15:55 pm »
Myślę, że trzeba po prostu:
1. Porównać w obecnej kolejce liczbę skreślonych pacjentów + liczbę pacjentów oczekujących (skoro kolejka jest zerowa to zakładam, że liczba pacjentów skreślonych wynosi 0) z poprzednim miesiącem (a konkretnie z liczbą pacjentów oczekujących z poprzedniej kolejki. Zgodnie z błędem liczba pacjentów oczekujących z poprzedniego miesiąca nie może być większa. Rozwiązanie: skoro obecnie liczba pacjentów oczekujących jest równa 0 to należy wykazać w obecnej kolejce liczbę skreślonych pacjentów równą liczbie pacjentów oczekujących z poprzedniego miesiąca.
2. Zsumować liczbę skreślonych pacjentów z trzech poprzednich miesięcy (czyli dwóch wcześniejszych oraz obecnego) z wcześniejszych kolejek i wykazać prawidłową liczbę skreślonych pacjentów z powodu wykonania świadczenia z 3 ostatnich miesięcy.

Offline kapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Pomógł? 3
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #237 dnia: Maja 07, 2015, 23:22:35 pm »
Oczywiście, że od kwietnia. Przecież jeżeli był wcześniej wpisany to to został 1 kwietnia wykreślony.
W Nfz Rzeszów dowiedziałem się, że od faktycznej daty wpisu do kolejki oczekujących (tej pierwszej listy czy nie od kwietnia). Mmedica też tak liczy średni czas oczekiwania. Poza tym sprawdziłem na http://kolejki.nfz.gov.pl/ i niektórzy wysłali już kolejki za kwiecień i mają średni czas oczekiwania większy niż 30 dni (nawet rok) więc muszą liczyć od daty wpisania pacjenta na pierwszą listę a nie od daty przepisania na listę wysokospecjalistyczną.
W KS-PPS liczy mi z od kwietnia czyli od przepisania na listę wysokospecjalistyczną. Albo coś źle skonfigurowałem, albo każdy inaczej to interpretuje.

Offline Anita

  • Specjalista
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Pomógł? 0
  • Kujawsko-Pomorski
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #238 dnia: Maja 08, 2015, 12:20:48 pm »
Witam
Gdy próbuje wygenerować miesięczny raport STM, to pojawia sie komunikat " brak miejsc wykonywanych świadczeń", proszę o pomoc.

Offline Edward_B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2935
  • Pomógł? 154
Odp: kolejka stomatologiczna (i nie tylko) od stycznia 2015
« Odpowiedź #239 dnia: Maja 08, 2015, 14:30:52 pm »
Sprawdź czy masz odznaczone zielonym ptaszkiem miejsce wyk. Rozliczenia..Różna>>Miejsce zakont. z NFZ
Edward z Kętrzyna

 

* Szukaj


* Kto jest on-line

  • Kropka Gości: 127
  • Kropka Ukrytych: 1
  • Kropka Użytkowników: 11
  • Kropka Użytkownicy online:

Reklama

* Aktywni

Paweł Paweł
9313 Wiadomości
mpi
3356 Wiadomości
PiotrSz
3279 Wiadomości
Michał Michał
3178 Wiadomości
karolweksler
3075 Wiadomości
09061303
3035 Wiadomości
Edward_B Edward_B
2935 Wiadomości
Bartosz Bartosz
2375 Wiadomości
maciek777 maciek777
2200 Wiadomości
cilazapril cilazapril
1623 Wiadomości

Reklama

Postaw mi kawę na buycoffee.to/forumpps

Reklama

Style:3: index (domyslny), Portal (default), Display (default).
Pod-szablony:8: init, html_above, body_above, portal_above, main, portal_below, body_below, html_below.
Pliki językowe:8: SPortal.english (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), SPortal.english (domyslny), index+Modifications.english (domyslny), index+Modifications.polish-utf8 (domyslny), SPortal.polish-utf8 (domyslny), index.english (domyslny), index.polish-utf8 (domyslny).
Arkusze stylów:1: portal (default).
Uwzględnione pliki:15 - 738KB. (pokaż)
Użytych zapytań: 29.

[Pokaż zapytania]